Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 27/1014 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 209 - 216 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    zaten öyle olacak bu sertifika sistemi..

sertifikalar ihraç edildikten sonra borsada tahtası açılacak, alıcılar satıcılar fiyat verecek, aynı hisse senedinde olduğu gibi işlem dönecek.. mesela park mavera projesi 42 liradan satılıyor ihraççı tarafından, rağbet görürse 50 liraya yükselecek sertifikaların değeri, kimse yüzüne bakmıyorsa sıkışan sertifika sahipleri 30- 35 liradan satıp nakite dönmeye çalışacak vs..

satılan sertifika paraları bir fonda toplanacak ve inşaat şirketine inşaatın tamamlama yüzdesine göre aktarılacak.. müteahhidin paraları toplayıp uçma ihtimali olmayacak.. projede her dairenin metrekare- şerefiye vs kıstaslarına göre bir değeri olacak, mesela 12 bin tane sertifika topladığında şu blokta şu numaralı daireyi fiziken teslim alabileceksin
    Hahaha tam benlik. Hele çıksın biraz otursun, borsada olduğu gibi bundan da millet yıldır yıldır kaçarken ben toplarım kesin. Huyum bu, aşırı ucuz mal görünce dayanamıyorum.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. bence artık hisse arzlarından kimseye bir şey satamayacaklarını anlayıp, haydi gel bari bir evin bir duvarını al, mutlu ol kampanyası başlattılar. Bizim millet beton deyince dayanamaz malum.
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hahaha tam benlik. Hele çıksın biraz otursun, borsada olduğu gibi bundan da millet yıldır yıldır kaçarken ben toplarım kesin. Huyum bu, aşırı ucuz mal görünce dayanamıyorum.

3. Evet bol bol ucuz ev ile dar gelirli kesimi kiradan kurtararak kiraya ödeyecekleri paranın piyasaya akmasını sağlamak çok mantıklı.
    Lüks konut alanda zaten kira derdi olmayan para sıkıntısı olmayan kesimdir. Onlar başının çaresine bakar...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    92 bin liralık ev piyasasında balonun B si bile yok hocam. Sıkıntı lüks konutta. 92 binlik evden daha bol bol yapıp milletin ihtiyacını gidermeleri gerekiyor bana kalırsa.

Kar hırsı ile hepsi lüks segmente yığıldı, sorun bundan kaynaklanıyor. Ayrıca çok iyi yatırım yapmışsınız kira da yok mis gibi.

4. olmaz, burada çelişki oluşur, ucuz konut çoğalırsa pahalıyı kim alır? onun için inşaatçılar bu işe sıcak bakmazlar.

5. Şöyle bir örnek vereyim.
    Yıllar önce iki arkadaş ikitellide ucuz bir daireyi yarı yarıya ortak aldılar.
    Mesela diyelim 40 bin liraydı. 20'şer bin lira kredi ile bir daireyi aldılar. Rahatça ödediler.
    Kredi bitince ev değerlenmişti. Sonra evi satıp ikiside rahatça kendi evini satın almışlardı.
    Ben gözüm kesmediği için o işe girmemiştim. Ancak eldeki para çabuk çarçur olduğu için girmediğime pişman olmuştum.

Alıntı Originally Posted by ramsesturk Yazıyı Oku
    bence artık hisse arzlarından kimseye bir şey satamayacaklarını anlayıp, haydi gel bari bir evin bir duvarını al, mutlu ol kampanyası başlattılar. Bizim millet beton deyince dayanamaz malum.

6. 1 ev satıp , 2 ev almışlar !!!!!

nasrettin hocanın kazanı mı doğurdu ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. anladım, fakat bu bir trend idi. önümüzdeki yıllarda da aynı rant oluşur diye düşünenler almalı tabi ki. ama borsa da öyle, eskiden çoğu hisse ikiye katlarken şimdi % 10 yapan seviniyor.
     Alıntı Originally Posted by hissedar001 Yazıyı Oku
    Şöyle bir örnek vereyim.
    Yıllar önce iki arkadaş ikitellide ucuz bir daireyi yarı yarıya ortak aldılar.
    Mesela diyelim 40 bin liraydı. 20'şer bin lira kredi ile bir daireyi aldılar. Rahatça ödediler.
    Kredi bitince ev değerlenmişti. Sonra evi satıp ikiside rahatça kendi evini satın almışlardı.
    Ben gözüm kesmediği için o işe girmemiştim. Ancak eldeki para çabuk çarçur olduğu için girmediğime pişman olmuştum.

8.  Alıntı Originally Posted by ramsesturk Yazıyı Oku
    bence artık hisse arzlarından kimseye bir şey satamayacaklarını anlayıp, haydi gel bari bir evin bir duvarını al, mutlu ol kampanyası başlattılar. Bizim millet beton deyince dayanamaz malum.
    Beton / şirket / kooperatif / iştirak fark etmez. Sonuçta hepsi bir ihtiyacı gideren ekonomik faaliyetler. Ben fiyat / gelir olarak satın alınabilecek ortak olunabilecek her şeyi incelerim. Bence tost büfesi veya restoran veya ev veya arsa veya yazılım şirketi veya holding arasında hiç bir fark yok, ne koydum ne alacağım diye bakmak lazım.

Fiyatlamada piyasanın her zaman haklı ve adil olduğuna inanmıyorum. Her zaman bir şeyler ucuz başka şeyler de pahalıdır. Toplumun çoğunluğu bu işte güzel para olduğunu fark etmeden önce veya toplumun büyük çoğunluğu çok para var diye girip battıktan sonra genelde güzel fırsatlar denk geliyor. Temel analiz penceresinden çok basitçe bakıp düşünelim, bence böyle bir fon kurmaları çok güzel çünkü eminim yarın olmadık ucuz fiyatlara olmadık şeyler de satılacak...

Başta malı kucaklayıp batanlar olmayacak mı derseniz, onlar da elbette olacak. Her mecrada olduğu gibi...

Sayfa 27/1014 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •