Sayfa 271/992 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon
Arama sonucu : 7929 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. 3. Çeyrek bilançoda finansal giderler olması gerekenden fazla görünüyor. Önceki çeyrekleri inceleyin. Finansal gider bu kadar yüksek olmamalı. Yaklaşık 250 milyon tl fazla gösterilmiş sanki. Bu işte bir bit yeniği var gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by HobimBorsa Yazıyı Oku
    3. Çeyrek bilançoda finansal giderler olması gerekenden fazla görünüyor. Önceki çeyrekleri inceleyin. Finansal gider bu kadar yüksek olmamalı. Yaklaşık 250 milyon tl fazla gösterilmiş sanki. Bu işte bir bit yeniği var gibi.

150 milyon tl olacak, 250 değil. Yanlış yazmışım.

3.  Alıntı Originally Posted by HobimBorsa Yazıyı Oku
    150 milyon tl olacak, 250 değil. Yanlış yazmışım.

Ben yayınlandığında bakmıştım, hatırladığım kadarıyla, yüksek miktarda döviz borcu vardı malum büyük yatırım yapmıştı. Döviz kurunun yazın artışı sebebiyle borcu da arttı haliyle. Yine de detaylı inceleyebilirsiniz tabii.

Herkes kendi bildiğini yapar, yapmalı. Başkasının dediğiyle gaza gelen neyde başarılı olur ki borsada olsun.*
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Herkes kendi bildiğini yapar, yapmalı. Başkasının dediğiyle gaza gelen neyde başarılı olur ki borsada olsun.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    2988 TL ödeyerek aldık, 810 TL' ye düştü.

alış maliyetinden mevcut tutarından çıkarıyoruz;
    2988-810 = 2178
    sonucu alış maliyetine bölüyoruz.
    2178/2988 = 0,72

0,72' yi 100 ile çarparak yüzdeye ulaşıyoruz. yani % 72 zarardayız.

Herhangi bir maldan göreceğimiz en büyük zarar %100' dür. %100 zararın anlamı elde hiçbir şey kalmamasıdır. Ama kazanırken %1000 de olur, %100000 da.
    hissede eskisin bu parsanın ilk forumu eski yazıların duruyor benim merak ettiğim konu parsan çeyrekte zarar açıklayıp eski dönemde prim yapmıştı f/k tavanlarda nasıl açıklıyorsunuz bunu?merak ettim doğrusu.ralli sırasında ortada yoktunuz forumda ayrıca neyse düşüncelerimi yazdım.

hala gözü aşağıya bakıyor parsanın neyin kafası

Alıntı Originally Posted by Emirkaantac Yazıyı Oku
    Acikcilar sormaya başladı
    Vermeyin bakalım ne yapacaklar

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    11 aralık ta yazmışın bu yazını bana yanlış yaptın 11 aralık döneminde hala umutlusun parsan dan parsanın hisse fiyatı kaç 11 aralıkta?bir daha forumlarda bodoslama kimseye yazı yazma düşünerek yaz al şimdi oyna parsanın la.

7. Gectiğimiz dönemlerde omtaş’ın hisse alımları vardı. Ufak ufak ama surekli olarak aliyorlardi. Ana ortak Çelik Holding’in %67 civari ortakligi varken neden alim yaptilar cok merak ediyorum. Sebepleri neydi, kaldi ki maliyet olarak 12-13 civari maliyetten de alim yaptilar.
    Ama simdi uzun bir suredir alis yapmiyorlar..

Ana ortak Celik Holding tahtadaki manuplatif hareketlerden bikti da olaya artik son vermek icin mi satis yapti? Enterasandir Omtas aldiklarini vermedi holding verdi. Bu bir mesajmiydi :-)

Gene enteresan bir soru daha: Okullu kardesler bunca zamandir -holdingin desturu - altinda mi alim yaptilar yoksa onlardan bagimsiz mi?

Acep, daha pahali fiyatlardan alan Omtas buralardan neden almiyor. Okullularin malinin alicisi mi olmak istemiyor?

Bu okullu kardeslerin gozu ne kadar kara. Maliyetleri dusuk ama daha ne kadar basarlar?

Vs. vs. vs.

8. Bu hisse 5-6 sene önce elimde olan bir hisseyi ve halen aynı fiyatta o zamanlar hisse için yeni fabrika olayı gündemdeydi ve egeen in en büyük rakibi idi sanırım yanılmıyorsam en büyük sıkıntısı maliyetleri ve pazarlama sıkıntısı idi sonuçta yatirimini bitirmiş bir şirket ve dünyanın en modern fabrikalarından ama eksikliği nedir tam bilemiyorum bir türlü kar aciklayamiyor

Sayfa 271/992 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •