Sayfa 272/1005 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: Viop LVll

1.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    7500 mü abi ?

spotu bile dün kırdığı 827000 i döndü aldı 23000 puanda üstüne koydu

827'yi tekrar kırsa 800.000 i var kapı gibi

bu durumda vadeli nasıl 750.000 e gidecek ?
    nasıl edecek bir bilsem çıtak abey fakat bist100 7.500, vob30 8.240 dedimi kapılar kırılacak sanırsam(30 endekse verip diğer tahtaları 100 endeks için tutup). bendeki haftalıklar al üretmek üzere dün 8.290 dan longlarken yılbaşı rallisi ve vob30 9.000 üstü ay kapaınışı hesaplıyordum. bugün şortlatınca beni ayıcana muhtaç kaldık gördüğün gibi abeyim

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Birkaç sene önce vardı.
    Artık yok
    kısa vade değil de... uzun vade için

xu100 ve xu030 un haftalık grafiklerindeki AĞIRLIKLI ORTALAMA'larında hoş olmayan bir durum var

öyle düzeltme, düşüş falan değil... topyekün komple bir durum (BOSPORUS'un kastettiği şeylerden )

bu CDS'in 300 e gelmesi iş değil...

birileri bir dümen çeviriyor gibime geliyor

3.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    kısa vade değil de... uzun vade için

xu100 ve xu030 un haftalık grafiklerindeki AĞIRLIKLI ORTALAMA'larında hoş olmayan bir durum var

öyle düzeltme, düşüş falan değil... topyekün komple bir durum (BOSPORUS'un kastettiği şeylerden )

bu CDS'in 300 e gelmesi iş değil...

birileri bir dümen çeviriyor gibime geliyor
    Uzun vade grafikler ağırlıklı Global piyasa ve hükümetlerin ekonomik/dış politikalarına göre belirleniyor..
    TL grafiğe bakınca evet ortalamalardan uzaklaşma var...Benim baktığım uzun vadede 50 haftalık tır mesela..
    Ama çok yüksek enflasyon döneminde bu TL bazlı grafiklerdeki ortalamaları da revize etmek yada farklı açıdan bakmak lazım.
    %10-15 enflasyon yılları ile %90-100 enflasyon yıllarına aynı şekilde bakamayız. O yüzden özel bir kriz olmadıkça TL grafikte bu ortalamalardan uzaklaşmalar olabilir.

Dolar bazlı grafiklerde de Ekim ayından başlayan satış ile fiyatı bu ortalamaya çektiler..Hiçbir şey tesadüfen olmuyor .
    İlaveten bu politika devam ettikçe borsa beni çok korkutmaz...

CDS deki düşme şu an sadece bize özel değil.Gelişmekte olan ülkelerde genel bir CDS düşüşü var..
    Son düzenleme : emregunes; 14-12-2023 saat: 22:43.

4. Hakan Kara nın yabancı yorumu...Bıyıklı mıyıklı gelmiş adamlar

https://x.com/ali_hakan_kara/status/...650788831?s=20

5. Akşam seansında pala cizmemiş, hayret

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

6.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bu işte borsada fırsatların hiç bitmediğinin göstergesi, her gün para dağıtıyorlar burda, yeterki iyi strateji belirleyebilmek. Mesela düşen trendde ne yapılırsa parayı katlayabilirizi buldunmu köşesin, mutlaka bir gün bi yerden dönücektir ve düşen trend yerini yükselen trendde bırakacaktır.
    İşte mutlaka dönücek o günde hisseler yerle yereksan iken sende para olması ve cesaret lazım olucaktır. Endekis
    Nerden döner konusu ise hep muallak
    Bazı otoriteler 5binden döner diyo bazıları 6900 den, kimbilir belkide bugün gördüğü dip en diptir, asla bilemeyiz
    Dünkü yorumuma ilaveten bugün de bazı otoriteler yılbaşına kadar ralli sonra çöküş demiş, ula pala alemsin dün kışı gösterdin bugün yazı gösterdin, konu komşu tüm mahalleli soruyor, döndümü deye
    ne diyim bende yarın kapanışta belli olur dedim. Puahahahhahsh

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

7. Bakan Şimşek'ten Borsada değişim sinyali: SPK mevzuatında değişikliğe gidilecek!

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Uzun vade grafikler ağırlıklı Global piyasa ve hükümetlerin ekonomik/dış politikalarına göre belirleniyor..
    TL grafiğe bakınca evet ortalamalardan uzaklaşma var...Benim baktığım uzun vadede 50 haftalık tır mesela..
    Ama çok yüksek enflasyon döneminde bu TL bazlı grafiklerdeki ortalamaları da revize etmek yada farklı açıdan bakmak lazım.
    %10-15 enflasyon yılları ile %90-100 enflasyon yıllarına aynı şekilde bakamayız. O yüzden özel bir kriz olmadıkça TL grafikte bu ortalamalardan uzaklaşmalar olabilir.

Dolar bazlı grafiklerde de Ekim ayından başlayan satış ile fiyatı bu ortalamaya çektiler..Hiçbir şey tesadüfen olmuyor .
    İlaveten bu politika devam ettikçe borsa beni çok korkutmaz...

CDS deki düşme şu an sadece bize özel değil.Gelişmekte olan ülkelerde genel bir CDS düşüşü var..
    benim düşündüğümde bu

.

kahverengi ve mavi ortalamanın birbirine olan uzaklığı

çizgilerin uzaklık miktarı... GÜÇTÜR

öncesini karıştırmayalım.. 2017 de orta bolingerden satıp alt bolinger hedefine düşmüş

2018-2022 arası.. 4 sene yatay

2022 temmuzdan itibaren tekrar yükselip... orta bolingere gelmiş

şimdi burada

100 endeks güçlü kalıp mavi üstünde diyebiliriz ama 30 endeks değil, sene başından beri 2 kere denemiş maviyi, geçemeyip geri gelmiş

ORTA BOLİNGERLER yukarı geçilemez ve aşağı dönerse tekrar, 2022 de başlayan yükseliş TEPKİ olarak etiketlenir

ve

taa 2013 te başlayan DÜŞÜŞ'ün bitmediği ve devam edeceği anlamına gelir

Sayfa 272/1005 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •