Sayfa 275/630 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375 ... SonSon
Arama sonucu : 5040 madde; 2,193 - 2,200 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Bu banka değil Türkiye nin en büyük holdingi sayılır. Ciddi bir şekilde yeniden yapılanmaya ihtiyacı var. Hantallıktan kurtaracak daha profesyonel ve liyakat sahibi yöneticilere ihtiyaç var.

2. Takasşarda son bir aydır en fazla satış yapan aracı kuruma bakın işyatırım olduğunu göreceksiniz. İnşaallah beklediğim gibi 2Ç karı düşük gelmez , yoksa hakikaten içeriden bilgilendirmemi var diye düşüneceğim.

3. Tüm satış baskısı iş yatırımdan geliyor.

Herif 10 milyon lotu 14.00-13.90 arasinda verdi Yapi Kredi'ye gecirdi. Gecende de yakin miktari Akbank'a gecirmisti.

Sebep sonuc iliskisi cikaramiyorsun anladigim kadariyla. Onceki sayfada bankalarin F/K'si var (2.84), yaninda da bir halta yaramayan ulkelerdeki bankalarin F/K'si var (11.20). Onun sebebi de hukumet iste, banka yonetimi degil.

Bu grafigi cizdiren de degisim beklentisi idi. Su anda 1 dolarlardaydik, 3 dolarlari konusuyor olacaktik. Hem bankacilar, hem ulkemiz kaybetti. Ayni-tas-ayni-hamama boyle.

Hisse alimi uzun sure aliyor ve fiyata kisada etki etmiyor ki zaten. Gecen sefer 6 ay aldilar, hisse ayni yerde idi. Sirket alacagi kadar varlik fonu aldi, hisse gitti mi? Yonetimin sorumluluklari arasinda hisse fiyatini fixleyim de sen kazan diye birsey yok ki. Sirket calisiyor kazaniyor, gerisini belirleyen piyasa ve uckagatcilari.

6. Bi git ya. Bütün bankalar giderken sürünen sadece bu. Ayrıca seçim öncesi ziraat yatırımın aldıklarını unuttun galiba. Akıl tutılması yaşayan kişiler ile hiç polemiğe giremem. Lütfen benim yazım üzerine yorum yapmayın.

Iyi de performansinin niye oteki bankalardan daha kotu olabilecegine dair yorumlarimi 2 ay once yazdim. Simdi degil.

1. Degisim diye gelen yatirimcilarin cikmasi.
    2. Siyasi baski kalkacak diye performansinin secime kadar oteki bankalardan daha iyi olmasi
    3. Hukumetin cokme baskisindan yatirimci gelmemesi

Arayi kapayacaksa zaten piyasa yapicilari degisim diye gelenlerin gitmesini bekleyeceklerdir.

Bunlar ve ekonominin bu halde olmasina sebep olanlar dururken banka yonetime devamli boyle ne yazilabilir. Bankalar ekonominin aynasi sonucta.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Q2 kar beklentisi genel konsensüs 13.3 milyar TL imis. Ben 15 bekliyorum.
    Akbank Q2 bilancosu terazi hassasiyetinde yapilan tahminlerden 3 milyarcık fazla gelmis.

Sayfa 275/630 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •