Sayfa 282/777 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Gund tamamda, dövizde o kadar değişiklik yapmayabilir bu durum..yanılıyormuyum?

Trend belli..ağır aksakta olsa devam ediyor..
    Piyasanın normalleşmesi TL ye pozitif etki eder diye düşünüyorum..

vivatrader

Vardır olabilir.
    Yinede böyle ilanihaye OHAL ile devam edemeyiz..

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Şu anda bu dolar kuruyla fiili olarak batmış ama ohal'den dolayı iflas edemeyen kaç şirket var acaba?

Malum ohal yasasına göre iflas ertelemesine başvurmak yasaklanmıştı
    Aklımda kaldığı kadarıyla süistimal olduğu için iflas erteleme olayını kaldırmışlardı..

Bu konuda detay bilmiyorum ama şöyle bir baktım;

İflas erteleme kaldırıldı

İflas ertelemeyi kaldırarak, alacaklılar ile borçlunun müzakere etmesi ve anlaşmalarının mahkemece tasdiki temeline dayanan konkordato kurumunu işlevsel hale getiren tasarı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı

http://www.haberturk.com/iflas-ertel...ilildi-1857501
    Yine bir numara var gibi..bilen varsa ve açıklayabilirse iyi olur..

Aşağıdaki Beyaz Saray açıklaması ABD ve Çin yönetimlerinin daha önce açıkladıkları ticaret bariyerlerini beklemeye almasından 10 gün sonra gelmiş..

ABD Çin ürünlerine yönelik vergi listesini 15 Haziran'da açıklayacak

ABD 50 milyar dolar değerinde ek gümrük vergisi uygulayacağı Çin menşeli ürünlerin nihai listesini 15 Haziran’da açıklayacağını bildirdi

ABD’nin 50 milyar dolar değerinde ek gümrük vergisi uygulayacağı Çin menşeli ürünlerin nihai listesinin 15 Haziran’da, bu ülkeye yönelik yatırım kısıtlamaları ve ihracat kontrollerinin ise 30 Haziran’da açıklanacağı bildirildi.
    Batı cephesinde değişen bir şey yok..

Malum dolar onların parası, başkalarının sorunu..

TOKYO (Reuters) - The U.S. Federal Reserve will have difficulty raising interest rates significantly beyond the settings of its Japanese and European counterparts, which are still pursuing accommodative policy, St. Louis Fed President James Bullard said on Tuesday.

Bullard, who has previously flagged the need for a caution in raising rates, told reporters on the sidelines of a seminar in Tokyo on Tuesday the Fed had enough tools and policy options to respond if the U.S. economy falls into a recession.
    Ehhhh kolay değil, ECB ve BOJ QE forever yaparken FED şakur şukur faiz arttırsın..herşeyin bir sınırı var değil mi..

Hemde FED'in bir resesyon durumunda elinde aletleri var artık..nihai hedef FED faizlerinin 3, bilançosununda 2,5 trilyon dolar olması..Way tosunum way, FED gemisini kurtardı sayılır..ya diğerleri, yazzık..

Dolar tuvalet kağıdı olacakmış..ÇİN doların hükümranlığını ele alcakmışşşşşş...

Öyleymiş, ABD ekonomisinin ayakları varmışşş..

Walla bizde bilemiyorduk, bu dolar niye artıyor diye sorup duruduk..

El-Erian: Fallout from Italy's political crisis reveals US as the 'only economy with real legs'

-Investors mistakenly assumed the world was in a phase of synchronized growth, economist Mohamed El-Erian tells CNBC.

-"People are now realizing the only economy with real legs to it was the U.S. economy," he said.
    Ve birde pırıltılı büyümeler yanlış anlaşılmışmış..yalan dünya..

El-Erian predicted Tuesday that if Congress manages to pass an infrastructure bill, then the U.S. economy could break above 3 percent GDP growth. He expects 2.5 to 3 percent growth this year.
    Ha birde El-Erian kardeşimiz Kongre'den kamu altyapı tasarısının Perşembe günü geçme ihtimalinden bahsediyor..geçerse yüzde 3'ün üzerinde büyüme elde ederiz diyor..

Çabuk bekletme erken gel..

7. USA 2 YR...

USA 1O YR lar 3.10 lardan dün 2.77 lere kadar gevşedi.

Güvenli liman ?
    FED den 1 eksik faiz artışı ?
    Faiz artışlarına ara verilmesi?

Güvenli liman ise altın neden değer kazanamıyor.?

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Yine garip bir durum var piyasada..

Acaba bu sefer fiziki müdahele gelebilir mi???
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Zar lar marla alakamız pekde kalmadı
    Adamlar 2015 seviyelerinde ler..

Biz 2015 seviyesinin 2 katındayız..

Fiziki müdaheleden kastım olağan üstü toplantı haberi ile beraber faiz artışı..
    İktidar gidici mi kalıcı mı
    Gidici ise ne uğraşim modunda lar belkide

Yada dendiği gibi bakın benden sonrası hüsran a oynanayıp milletten oy istiyorlar..

Banka hissesi alıyorum ben bu arada..
    Ben bankalarda alıcılıyım..
    Sorumluluk bana aittir..

Kimse takip falan da etmesin..

Kendi paramla alıyorum..
    Düşüşlerde alıma devam ederim..

ykbnk ve halkb en çok ilgilendiklerim..
    Bir anda birden bire..
    Banka hisselerinde alıcıyım

Verin aşşa alayım..
    Bankalarda 2. tur döndüğüm mallarıda az önce verdim..

Eh son 1 ayda isabetli tahminler yapmışız sankim sankim..

Sayfa 282/777 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •