Sayfa 283/323 İlkİlk ... 183233273281282283284285293 ... SonSon
Arama sonucu : 2578 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1. Arkadaslar şöyle bir fikir jimnastiği yapacam bu sene gn. Kurulda sözleşme tadili yapılarak 84 nolu yeni bir madde eklenerek kabul edildi. Bu madde kar payı avansı dagıtım yapılabilir maddesi. Şirket bu sene hükümetin istegin ile Tem. Dagıtmadı diyorumki yabancı ortak Tem almak gibi bir istegin olup örnegin 6 aylık kardan kar payı avansı ortaklara. Dagıtılabilirmi çünkü kanun 2021 karları ile ilgili karın dağıtımını engelledi. Sizlerin fikirleri nedir ortaklar şimdiye kadar böyle bir maddeye ihtiyaç yoktuda şimdi ne oldu fikirlerinizi paylaşırsanız iyi olur. İyi geceler

Biraz ara verdiğim hisseme tekrar kavuştum güzel maliyet avantajıyla..Primler artsın bu farkı kapatırız..Böyle düşüşler uzun vade düşünenler için fırsat bence..hissedarlara uzun dönemde bol kazançlar..y.t.d.
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

3.  Alıntı Originally Posted by katırcı_bedri Yazıyı Oku

Biraz ara verdiğim hisseme tekrar kavuştum güzel maliyet avantajıyla..Primler artsın bu farkı kapatırız..Böyle düşüşler uzun vade düşünenler için fırsat bence..hissedarlara uzun dönemde bol kazançlar..y.t.d.
    Bilançonun toparlandığını görene kadar piyasadan negatif ayrışma devam edebilir.. 140m dolar piyasa değeri , komedi !!!

4.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Bilançonun toparlandığını görene kadar piyasadan negatif ayrışma devam edebilir.. 140m dolar piyasa değeri , komedi !!!
    Bende uzun vade (3-4 yıl) toplamaya başladım. Bereketli olur inşallah.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. Ageas ile güç birliği Aksigorta’nın %62 hissesine sahip olan Sabancı Holding, hisselerinin %31’ini Temmuz 2011’de 220 milyon ABD doları karşılığında Belçika merkezli uluslararası sigorta şirketi Ageas’a devretmiştir.

6. Bu haber 2011 yılında ait, yani Sabancı holding Ageasa Akgrt hisselerinin %31 ini 220 milyon USD ye devir etmiş, %31 I 220 milyon USD ise tamamı 709 milyon USD yapıyor o günkü tarihte, aradan 11 yıl geçmiş, şimdi bir degerleme yapılsa herhalde 1 milyar USD olabilir diye sesli düşünüyorum, şu anki piyasa değeri 150 milyon USD, la bi gidin aq, damga mi geçiyorsunuz, milleti mi öpüyorsunuz, bir arkadaş yazmış Genel kurulda 84ncü madde eklenmis, niye? Kar payı dağıtım avansı eklenmiş, yani? 2022 ve sonraki yıllardaki kar avans şeklinde verilebilir demek, ne olduda bu madde eklendi? Bencede Sabancinin yabancı ortağından yada başka yatırımcılardan talep gelmiş olabilir, 2021 yili kârinı madem dağıtamıyorsunuz o zaman bir formül bulun yeni yillarin kârlarini dağıtın bir sekilde dediler galiba, gayette mantıklı, bu kârı avans şeklinde vermeyecekse bu maddenin burada ne işi var??
    Bunlar kâr payı dağıtım avansi verecekler gibime geliyor, ama ne zaman belli olmaz, yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir,

7. Hisse 3.72 deki 200gho ya takıldı geri geldi, şimdi güç topluyor, %23,60 daki 3.53 fibo direncini geçti, sırada %38,20 fibo direnci 3.88 var, orayı da geçerse %50 fibo ve %61,80 fibo hedefleri var, 4.85 leri görür mü? bekleyip göreceğiz, yatırım tavsiyesi değildir.

8. Sabanci madem bu hissenin %31 ini 220 milyon USD ye satmis taaa 2011 yilinda, şimdi tamami 150 milyon USD civari anca ediyor, canı gidiyordur hisse bu fiyatlarda ya, Ageas da aynı şekilde, aq biz aldık %31 ini 220 milyon USD ye, şimdi hepsi 150 milyon USD, almak için can atıyorlardır, ama 2 ortakta birbirinden habersiz gizli iş yapmazlar, bunlar ne yapabilir? hisse geri alim yapabilirler, çağrı yapabilirler, birşeyler yapabilirler.Yatirim tavsiyesi değildir.

Sayfa 283/323 İlkİlk ... 183233273281282283284285293 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •