Sayfa 283/1078 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Ellerinize kollarınıza emeklerinize sağlık hocam.
    Bir süredir kişisel işlerim nedeniyle giremiyordum siteye.
    Site adeta yeniden doğmuş. Teşekkürler...Sağolun...

Alıntı Originally Posted by alex123 Yazıyı Oku
    Ellerinize kollarınıza emeklerinize sağlık hocam.
    Bir süredir kişisel işlerim nedeniyle giremiyordum siteye.
    Site adeta yeniden doğmuş. Teşekkürler...Sağolun...
    Teşekkür ederim...

Her geçen gün daha da geliştirmeye çalışıyorum...

Daha da güzel olacak inşaAllah...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3. Teşekkürler sayın T/A...

Hayırlı akşamlar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,986
    Sayın forum sakinleri
    sistem "AL" dedi. aldık
    sistem "TUT" dedi. tuttuk
    sistem "SAT" dedi satmadık. Hisseye aşık olmayacaksın,. Ne diyorsa uyacaksın. Yoksa benim gibi forumda ah vah edersin : ).
    Her şeyi becerdim. Şu tepeden satmayı becerebilsem...
    öğrenicem.
    Yenicem seni BİST.. duyuyor musun yenicem seni

lutfu001 kulakların çınlasın

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku

İşte ben )

Aslında piyasa ile yada hisse ile inatlaşmamak lazım ama yapamıyorum...

Sevgiler saygılar üstad, iyi geceler

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Sayın forum sakinleri
    sistem "AL" dedi. aldık
    sistem "TUT" dedi. tuttuk
    sistem "SAT" dedi satmadık. Hisseye aşık olmayacaksın,. Ne diyorsa uyacaksın. Yoksa benim gibi forumda ah vah edersin : ).
    Her şeyi becerdim. Şu tepeden satmayı becerebilsem...
    öğrenicem.
    Yenicem seni BİST.. duyuyor musun yenicem seni

lutfu001 kulakların çınlasın

Sevgiler saygılar üstad, iyi geceler
    İyi geceler...

Burada yanlız şu ayrıntıyı gözden kaçırmamak lâzım...

Sistem'in 2 çeşit uygulaması var:

1- Ya destek ve dirençleri seans içerisinde dikkate alrak 1-2 kademe aşağı/yukarısında işlem yapıp geri dönüşlerde de anında tersini yapabilmek..

2- Seans sonunda kapanış değerine bakarak ertesi gün bu değerin ve en düşüğünün daha altına sarkmasına ve en önemlisi de kapanışın da bu seviyenin altında olup olmayacağına bakarak hareekt etmek..

Bunları hep söylüyorum ama unutuluyor. O nedenle bu tip bilgileri "Veriler" sayfasında Sistemin altına eklemeyi düşünüyorum. Defalarca okunması ve uygulanması lâzım...

Örnek verecek olursak: MRDIN...

Kapanış: 4.26
    Düşük : 4.26
    Destek : 4.27

Şimdi normalde Trade eden birisinin yapması gereken:

- Eğer bugün desteği kırdığında 2 kademe altına satış yapabiliyorsa yapmalıydı. Fakat kapanış desteğin 1 kademe altında olduğu için buna fırsat vermediği için bu strateji uygulanadı..

- Yarın eğer bugünkü kapanış olan 4.26 'nın altında seyrederse senetler elden çıkarılmalıdır. Bu onaylı bir SAT işlemi anlamı taşır!!!

- Yok eğer sürekli 4.26 üzerinde seyrederse hâlâ TUT konumumuzu devam ettiriyoruz...

- Tâ ki ilerleyen günlerde 4.26 seviyesinin altına düşene ve altında kapatana kadar... Altında kapatması şlart değil ama ara açılmaya başlarsa hemen satış gerekir...

Bunlar Sistem 'in gizemleridir ve yer yer açıklıyorum. Burayı takip etmeyenler bu bilgileri bilemiyor. Sadece grafiklere bakıp geçiyor. Fakat bundan böyle bu bilgiyi siteye eklemem lâzım. Çünkü soran çok oluyor ve her defasında yazmak da benim için zor oluyor...

6. Sistem gerçekten çok tutarlı bunu açık yüreklilikle söylüyorum, ama işte işin aması şu, olmayacak bir hissede olmayacak bir miktarla bulunuyorum o yüzden sisteme uymakta tereddüt ediyorum, gerçi şimdiye kadar sistemin verdiği sinyaller bu hisse içinde çok güzel çalıştı aklımdaki tek soru şu bu kağıdı trade etmeme izin verirler mi.?

İşte bu sorunun cevabını kendime veremiyorum, malum başıma gelen bazı şeyleri paylaşmıştım en son aracı kurumu ikaz ettim şimdilik rahatım, birde göz göre göre yaptıkları işlemleri görünce elim varmıyor şimdilik bakalım sonumuz nasıl olacak hep birlikte göreceğiz )
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Sistem gerçekten çok tutarlı bunu açık yüreklilikle söylüyorum, ama işte işin aması şu, olmayacak bir hissede olmayacak bir miktarla bulunuyorum o yüzden sisteme uymakta tereddüt ediyorum, gerçi şimdiye kadar sistemin verdiği sinyaller bu hisse içinde çok güzel çalıştı aklımdaki tek soru şu bu kağıdı trade etmeme izin verirler mi.?

İşte bu sorunun cevabını kendime veremiyorum, malum başıma gelen bazı şeyleri paylaşmıştım en son aracı kurumu ikaz ettim şimdilik rahatım, birde göz göre göre yaptıkları işlemleri görünce elim varmıyor şimdilik bakalım sonumuz nasıl olacak hep birlikte göreceğiz )
    Eldeki mal hissenin kapasitesinin üstünde ise sıkıntılı oluyor. Tıpkı benim şu anda bulunduğum durum gibi. Ben bir farkla Temettü için aldım...

Satınca tekrar alamama korkusu bizlerin korkulu rüyası. İşte Sistem 'in asıl amacı da bu korkuyu yenmek. Elbette lot miktarı sınırlar dahilinde ise...

8.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Eldeki mal hissenin kapasitesinin üstünde ise sıkıntılı oluyor. Tıpkı benim şu anda bulunduğum durum gibi. Ben bir farkla Temettü için aldım...

Satınca tekrar alamama korkusu bizlerin korkulu rüyası. İşte Sistem 'in asıl amacı da bu korkuyu yenmek. Elbette lot miktarı sınırlar dahilinde ise...
    Sizin hisse hem kurumsal hemde temettü hissesi su için ederi var, ama ben yanlış hisseye fazla gömüldüm aslında hatalı olduğumun farkındayım ama yanlışımdan şimdilik dönemiyroum, bakalım hayırlısı ile bir çıkış yolu bulurum inşallah
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Sayfa 283/1078 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •