Sayfa 287/339 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337 ... SonSon
Arama sonucu : 2712 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Bugün 14.18 de gelen KAP
    Başka hisse olsa yüzde 7-8 uçurmaz mıydı?

Açıklamalar
    Şirketimiz; Avrupa'da bulunan bir firmayla elektrikli araçların kabin kapısı , menteşe parçası gibi ürünlerinin seri üretimini gerçekleştirmek üzere anlaşma sağlamıştır.

Söz konusu anlaşmamız 2022 yılının ikinci yarısında başlayacak ve 2024 yılının sonuna kadar devam edecektir.

2024 yılının sonuna kadar tahmin edilen proje hacmi 62.600 adet elektrikli araca parça temin etmek olup projeden elde edilmesi beklenen gelir 4.900.000 Euro'dur.

Yapılan bu anlaşmayla birlikte şirketimizin ihracat geliri beklentisi 2024 yılında %80'e ulaşmıştır.

Hedeflenen hacimlerin gerçekleşmesi durumunda ise anlaşma süresi uzatılabilecek ve yatırımcılarımızın bilgisine sunulacaktır.
    Uçurması gerekirdi evet. Ama Bedelli sermaye artırımı belirsizliği hissenin önünde bir set gibi duruyor bence. Yani ertelendi mi yoksa tamamen iptal mi edildi net değil.
    Ama geçmiş haberleri ve 2022 1. çeyrek rakamlarını da göz önüne alırsak gerçekten büyük potansiyeli olan bir hisse.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Uçurması gerekirdi evet. Ama Bedelli sermaye artırımı belirsizliği hissenin önünde bir set gibi duruyor bence. Yani ertelendi mi yoksa tamamen iptal mi edildi net değil.
    Ama geçmiş haberleri ve 2022 1. çeyrek rakamlarını da göz önüne alırsak gerçekten büyük potansiyeli olan bir hisse.
    Bakın 30 yıllık borsa yatırımcısıyım, hiç bir bedelliyi bu kadar istemedim.
    Hemen yapılsa çok memnun olacağım.
    Planlar hedefler ortada.
    Yapılanlar hazırlıklar ortada.
    Neden bedelliden korkayım.? Aksine bu kadar yatırım yapılıp da bedelli yapılmaz ise korkarım.
    Ya yatırımlar finansal borç ile yapılır da faaliyet kârı finansal giderleri karşılayamazsa daha mı iyi olur.
    Tüm dünyada bedelli sermaye artırımı, hele ki büyüme ve yatırım amacı ile yapılıyorsa, yatırımcılar olumlu karşılar.

Ben bizdeki borsa yatırımcılarını anlamıyorum.

Bedelsiz yapan hisselere saldırıyorlar. Eeee ne olacak bölününce?
    Bedelsizin cebindeki 100 TL yi 10 Tane 10 TL lik ile bozdurmaktan farkı ne? 100 Lirayı 200 liraya almak için seğirtmenin mantığı ne? Tamamen finansal cehalet

3. Bu haber ile bugün bu hisse nasıl tavana kitlememiş hayret.
    Çok güzel bir haber gerçekten. Devamının gelmesini bekliyorum.

https://www.dunya.com/sirketler/tugc...-haberi-659326

4. Aklimda ki bazi soruları mail yoluyla yatırımcı ilişkilerine sordum. Cevap gelirse buradan paylaşırım.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Şirketten gelen açıklamalara güvenilmediği için haberlerin etkisi az oluyor.

Mesela geçen sene bir sürü anlaşma haberi gönderdi ve çoğunluğunu 2022 yılına yığılan anlaşmalar oluşturuyordu. Ama ilk çeyrek gelen ciro bu beklentilerin çok altında kaldı. Bu nedenle yeni gelen anlaşma haberleri çok etkilemiyor.

6. Dün veremediği tepkiyi bugün verecek gibi
    Geçen sene sonu bir ara 21 kusurları görmüştü
    Çok beğendiğim bir şirket tuclk potansiyel olarak

Bebek şirket diyorlar ya, alın size nur topu gibi bebek.

7.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Dün veremediği tepkiyi bugün verecek gibi
    Geçen sene sonu bir ara 21 kusurları görmüştü
    Çok beğendiğim bir şirket tuclk potansiyel olarak

Bebek şirket diyorlar ya, alın size nur topu gibi bebek.
    Aynen katılıyorum sayın Maharaj.
    Büyük yatırımlarin arefesinde bir şirket. Tek sorun bu yatırımlarin nasıl finanse edileceği.

Özellikle elektrikli araclara parça üretme istegini çok vizyoner buluyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum sayın Maharaj.
    Büyük yatırımlarin arefesinde bir şirket. Tek sorun bu yatırımlarin nasıl finanse edileceği.

Özellikle elektrikli araclara parça üretme istegini çok vizyoner buluyorum.

Aynen sevgili dostum, günümüzün gözde işi kompozit ve alüminyum.
    Elektrikli araç ihtiyacı bu iki sektörü fazlası ile besleyecek gibi görünüyor.

İnşaat, otomotiv, ambalaj, savunma, havacılık başta olmak üzere kullanım alanı giderek artış gösteren, sağlık, enerji gibi son dönemlerde daha da önem kazanan sektörlerin yanı sıra, özellikle yeni nesil araç ve yapılarda sıklıkla kullanılan, sadece sanayide değil günlük yaşantımızda da kullanım alanı genişleyen Alüminyum sektörü, yüzde 35 lik payla demir ve demir dışı metaller sektör ihracatında ilk sırada yer alıyor.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/cr...feransi/659241

Sayfa 287/339 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •