Sayfa 288/936 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon
Arama sonucu : 7481 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Hatay elden gidiyeh

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Sen aslında AKP ye çalışıyorsun ....Herkese varda Emekliye neden yok....1,5 asgari ücretten Hazine yardımlı 0.65 düşürülen Emekli maaşına seyyanen zam vermese AKP bir sonraki seçimde tamamen silinir....Aslında bu haritayı görenler bana göre AKP ye bir daha oy vermez...Onun yerini YRP aldı bile....
    Abi bu gün babam promosyon çekmiş getirdi para gıcır gıcır ve seri olarak. Fiilen ödenen maaş vs her neyse gıcır gıcır taze parayla ödeniyor kasada delikli kuruş yok. MB kakaladığın kkm farkı ilave et 4 trilyon bütçe açığı var. Kovid döneminde devletin tüm gideri 800-900 milyar. Onun beş katı kadar sadece bütçe açığı kabul et birde bunun faizi olacak ilerde. Gümbür gümbür vergi zam gelmezse imam pamuğu tıkayacak o durumdayız. Ayhan başkanın kafa ekonomik duruma çalışır sor emekliye memura kendisi Cumhurbaşkanı olsa şuan zam verebilir mi.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Abi bu gün babam promosyon çekmiş getirdi para gıcır gıcır ve seri olarak. Fiilen ödenen maaş vs her neyse gıcır gıcır taze parayla ödeniyor kasada delikli kuruş yok. MB kakaladığın kkm farkı ilave et 4 trilyon bütçe açığı var. Kovid döneminde devletin tüm gideri 800-900 milyar. Onun beş katı kadar sadece bütçe açığı kabul et birde bunun faizi olacak ilerde. Gümbür gümbür vergi zam gelmezse imam pamuğu tıkayacak o durumdayız. Ayhan başkanın kafa ekonomik duruma çalışır sor emekliye memura kendisi Cumhurbaşkanı olsa şuan zam verebilir mi.
    Bence AKP bitti....Onun yerini YRP aldı bile...Tek kurtuluşu bozduğu teraziyi biraz düzeltmesi...Dİğer oylarıda başka partiler kapar...Bütçeyi bana versinler surilere ve yapişletçilerin ekmeğinden biraz kestimi hoop emekli seyyanen çıktı bile...

İkincisi Memuruna seyyanen 12K verebiliyorsa neden emekliye vermesin...Bunu kimseye anlatamazsın...

4.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Suriyelileri gonder.onlara harcadigini kes emekliye ver bal gibi olur.
    Bakın ben hükümetin zerre kadar savunmam. Ama şuan Suriyeli Afganlı vs gönder sanayide çalışacak dağda çobanlık yapacak adam bulamazsın. Bunun sebebi berbat eğitim sistemi. Akp öyle bir yedi ki 200 üniversite ki bunların çoğunun içi boş. Yeğenim ve hanımı avukat. Hanımı gece 10 a kadar asgarî ücret ile çalıştırıyorlardi işi bıraktı. Bazıları avukata asgari ücret bile vermiyor. Yeğenimin de babasının yanında bürosu var kira vs hiç masrafı yok kendi cep harçlığını çıkaramıyor. Ha bunlar çalışmak isteyen gençler bir kısım yeğenim de daha çalışmamak konusunda yeminli. Ök.üz gibi yatıyor i.t gibi geziyor ama çalışmıyor. Bu gençleri eğitim sistemi öyle bir hale sokmuş ki bunlar dan hayır gelmez. Gidin sanayiye vs yetişecek, çalışacak eleman yok. Konya sanayisi Konya'ya 130 km uzaktan 2-3 eleman getirmek için servis kaldırıyor. Çoğu kaçak yabancı çalıştırıyor. Benim damat 08-17 beş gün 30 bin net alıyor. Benim yaşta herkes çocuğundan şikayetçi.

5. Kaçırdığınız konudan biri ülkedeki emeklilik sistemi içerisinde yer alan çiftçi bağkuru. Bunlar köyde ana babadan minnacık tarlası olan adamlar ve çiftçilik ve hayvancılık yapmadığı halde sigara parası gibi prim ödediler. Bugüne göre aylık 1000 TL prim ödememiş adamlar 10 bin alıyor bunların alması gereken zamlı maaş 5 bin bile değil. Senden kesiyor ona veriyor. İşin aslı adalet yok bu konuda. Üniversiteden emekli mühendis 18 bin alıyor benim sigara parası gibi prim ödeyen amcam 10 bin alıyor. Amcam saniyede ayakkabı imalatı yapıyordu. Kaçak çalıştırdı dükkanı. Üstüne elektrik doğalgaz yardımı da aldı. Şuan umrede. Babama olan borcunu da ödemedi.

Unv .ler bi ise yaramaz.bizim zamanimizda 1000 mezun verirdi.simdi 10000.
    300000 giren muh.olabiliyor.1,2 soru yapip giriyor.
    Seckin talebeler unv.girmeli.
    Unv sayisi 10-15 olur bilemedin.200 olmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Unv .ler bi ise yaramaz.bizim zamanimizda 1000 mezun verirdi.simdi 10000.
    300000 giren muh.olabiliyor.1,2 soru yapip giriyor.
    Seckin talebeler unv.girmeli.
    Unv sayisi 10-15 olur bilemedin.200 olmaz.
    Sadece yabancı öğrenci sayısı 300 bin. Gerisini hayal et. Hocasız üniversiteler var. Her okuma yazma bileni üniversiteye alamazsın birde bir senede diploma alan Turgut gibi mezunlar bunların ne kadarı bugün hoca bunları analiz etmek lazım. Bunları ayıklamak temizlemek vs 10 yıl sürer.

8.  Alıntı Originally Posted by squidward Yazıyı Oku
    chp + dem + iyi = 47
    akp + yrp + mhp = 47
    aslında değişen birşey olmamış. ilginç
    Her zaman 2+2 =4 etmez kardeşim. Bugün Türkiye uçurumun dibinden döndü .Allah İmamoğlu'ndan razı olsun. Bunu belki şimdi anlayamayabilirsin. Ama ileride görürsün. Bu ülkenin kaderi değişti. Halka rağmen hiç bir şey yapamazsın. Yaparsan tokadı yersin. Hiç kimse kendini kaf dağında görmesin. Ne diyor du birilerinin reisi; Murat malına sahip çık. İstanbul onların malıydı ya . Ama Allah söyletiyor işte .Bazen kulun hiç bir şey yapmasına gerek kalmaz Rabbim yapar işte öyle bir durum.

Sayfa 288/936 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •