Sayfa 29/337 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon
Arama sonucu : 2695 madde; 225 - 232 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    Bak Efendi senin kaç yaşında olduğunu bilmem ama ben 74 yaşındayım..Sana en terbiyeli ve nâzik biçimde hitap ettim..O da yalnızca bir defa.."Boş konuşuyorsun..Lâf salatası" gibi saygısız ve yakışıksız hitaplar yerine düzgün şeyler yazabilirdin..Sana teessüf ediyorum ve buradaki arkadaşlara sana yaptıkları muameleden dolayı artık kızmıyorum..Her insan er ya da geç lâyık olduğu muameleyi görür..Yazdıklarımı oku da bir şeyler öğren.efendi..

ft2 için 8 yıl önce atılmış bir tweet. O zamandan bu zamana bu kişinin hayatında hiçbir şey değişmemiş. Hergün mesai saatleri dışındaki tek aktivitesi burada yaptığı eylem. Bir insan bunu bunca yıl nasıl bir motivasyonla yapar anlam vermek zor. Art niyet aramamak, saygı çerçevesinde kalabilmek daha da zor. Çünkü cevap vermediğinizde de flood yapıp tüm sayfayı dolduruyor. Okumak istediğiniz önemli paylaşımlar kaybolup gidiyor, sürekli bildirim geliyor...ve tepki vermek zorunda kalıyorsunuz. Ama karşımızdaki kişi malum. Ne yazık ki...

Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    Bak muhterem kardeşim..50 yıllık bir çalışan ve çalıştıran olarak sana bazı deneyimlerimi ileteyim..Tüm büyük cirolu ve yüksek istihdamlı yerli ve yabancı sermayeli şirketlerimizde çok yetkin ve etkin hesap uzmanları çalıştırılır.ve bunların nerede ise tamamı TC Maliye Bakanlığına sınavla girip Bakanlık içinde ve Yurtdışında özel eğitim almış kişilerdir.Neden acaba ?Nedeni bellidir..Vergi matrahını yasal yollarla aşağıya çekmek..Bilanço dünyanın en sıkı devletlerinde bile yoruma bağlı olarak değerlendirilebilir..Ama bunun da bir toleransı vardır..YEP uygulanacağı zaman bir Damat Paşa,Hazine ve Maliye Bakanı idi..Türkiye'nin en önde gelen bir Holdingine 4 yıl öncenin parasıyla Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları 3Milyar 300 Milyon MATRAH KAÇAĞI CEZASI kesmişti..Şirketin CEO'su Bakana yalvardı yakardı ve bu cezanın Milyar kısmını iptal ettirdi..
    Bu örneği niye anlattım..Türkiye'de ki hiçbir özel kurumun Bilançosu gerçeklere uygun olamaz..Devlet ise bu Kurum için gözüne kestirdiği vergiyi alırsa sesini çıkarmaz..Bu son yirmi yıl için değil tüm zamanlar için geçerlidir..Sayıştay denilen Kurumun varlığı son yirmi yılda yalnızca kağıt üzerindedir..Türkiyede vergi mükellefin gönlünden koptuğu kadardır..Bu durum yalnız Ülker için değil tüm şirketler için böyledir..Politikaya girmem doğru olmaz,ama şunu ifâde edebilirim ki Ülker,İktidara uzak bir Kurum da değildir..O bakımdan sen Türkiye gerçeklerine vakıf olamamışsın..Bu ülkede İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR..Bu sözü sevip kullananların başında da bu devletin başkanı yer alır..Şimdi fesini önüne koy ve yazdıklarını bir daha düşün..Kal sağlıcakla muhterem kardeşim..
     Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bunun vergi ile alakası yok...olmadığını da söyledim...
    --o nedenle boş konuşuyorsun...laf salatası...

--vergi ile alakası olsa zaten yapmazlar...685 milyon TL ek vergi matrahı biniyor..., favök biraz güzelleşecek diye yaklaşık 200 milyon TL vergi vermeyi kim ister?
    --bu şekilde hitap edilmez ,
    --it ürür, kervan yürür cümlesinden başka bir cümle bulamadığına göre kendini belli etmişsin...

benim sana karşı bir üstünlük taslamam yok ama senin hitabında var.. sana bir hakaretim de yok, sıfat da yüklemedim...

laf salatası şahsına değil, anlattığın konulara...evet konuşman boş ve anlayamamışsın..(ben vergi kaçırmaya yönelik bir eylem yapıldığından bahsetmedim)..

laf salatası=bir şeyle ilgili ilgisiz, ipe sapa gelmez, saçma sapan sözler.

Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Isime.gelmis ki engllememesim...

Seni engleyyipde nasl rezil olduğunu görmekten mi mahrum kalacagiz...

Nereye ne yazman konusunda ben sen bilmessin demedim....sen bilirsin...

Ama senin iddiana gore bir insan mantıksız gördüğü bir konu hakkında bildirim yaomiyorsa insan değilmiş

Sende yapmadigina gore kendi kendine insan degilim demis oldun....onu söyledim...yoksa babane kime.ne yazarsan yaz...
    --gene anlamak istemiyorsun....her şeyin bir zamanı var...ayrıca bildirmiş olsam da bildirdim demem..

--ben hala yapılan bu stok değişim gösterimini, sehven yapılmış olabileceğini düşünüyorum...

--hani 2017 yılında yapılan şirket yönetimin haberi olmadığı 1 nisan şakası olan REKLAM gibi bir durum olabilir...

daha önce görmeyeneler için... https://www.bursadabugun.com/video/u...adi-83307.html

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --gene anlamak istemiyorsun....her şeyin bir zamanı var...ayrıca bildirmiş olsam da bildirdim demem..

--ben hala yapılan bu stok değişim gösterimini, sehven yapılmış olabileceğini düşünüyorum...

--hani 2017 yılında yapılan şirket yönetimin haberi olmadığı 1 nisan şakası olan REKLAM gibi bir durum olabilir...

daha önce görmeyeneler için... https://www.bursadabugun.com/video/u...adi-83307.html
    Olblr galiba sanirsam.gibi ifadeler bir ifade etmez....

Bende senin karaktersiz.oldigunu sansam oyle mi olacaksın....

Şikayet etmediysen kendi tabirine göre insan değilsin.... ettiysen bisey olmadıysa maniplatorsun

önce yazınızdaki kelime ve anlam hatalarını düzeltin...

6. Hastalıklı kişilik. Herkesle münakaşa içine giriyor. Kendisine hakaret ediyorum umrumda olmuyor ama Ülker ile ilgili en ufak olumlu yazana düşman kesiliyor. Bizim orda g.te yakın et yeme derler. Bu adam yakın değil bildiğin ..t

7.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    önce yazınızdaki kelime ve anlam hatalarını düzeltin...
    Duzeltince kabul mu edeceksin insan olmadigini ya da maniplator olduğunu

ï‚· Stoklar işletmenin varlık yapısı içerisinde kalitatif ve kantitatif olarak
    en önemli ve büyüklükteki kalemlerden biri olduğundan, işletmenin
    çalışma sermayesi içinde nitelik ve nicelik olarak önemli bir yere
    sahiptir.
    ï‚· Stokların denetiminde fiziki (fiili) sayım ve gözlem işlemleri önemli bir
    yer tutmakta ve aynı zamanda bu işlemler hem zaman alıcı ve hem de
    maliyetli olmaktadır.
    ï‚· Stokların çok sayıda çeşitten oluşması nedeniyle denetimleri zordur,
    risklidir.
    ï‚· Stokların tanınmaları ve değerlemesinin yapılmasındaki zorluklar
    nedeniyle, birçok zaman uzman yardımına ihtiyaç duyulmaktadır.
    ï‚· Stoklar işletmelerin ana faaliyet konusunu oluşturduğundan kar veya
    zarar tutarını doğrudan etkilemektedir.
    Bu nedenle yapılabilecek hata,
    hile veya yolsuzluklar kar veya zararın azalması ya da artması sonucunu
    doğuracaktır. Mal (ilk madde ve malzeme, yarı mamul) alımında
    stokların miktar ve maliyetleri ile oynanabildiğinden dönem sonu
    maliyetlerinde ve satış maliyetlerinde yapılacak düzenlemeler
    dolayısıyla gelir tablosu bundan etkilenecektir. Üretim işletmelerinde
    maliyetlerin hesaplanmasındaki karmaşıklığın da finansal tablolarda yer
    alan bilgileri manipüle edici etkisi olabilmektedir.
    https://dergipark.org.tr/tr/download...le-file/289006
    https://www.linkedin.com/pulse/y%C4%...alSubdomain=tr

Sayfa 29/337 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •