Sayfa 290/1005 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: Viop LVİ

1. thy süper bilanço yollamış, 30-endeks ağırlığı yüzde 12, yarın +5 yapsa tek başına 60 puan yukarı taşır vadeliyi, tavan olsa 120 puan.. hatırlıyorum 2005- 2006 falan atlas jet vardı, thy ancak atlas jette yer bulamazsan başvurduğun yerdi, ikinci sınıf muamelesi görürdü, zaten uçak yolculuğu o zamanlar toplumun sadece en üst yüzde10 kaymak tabakanın kullanabildiği bi ayrıcalıktı.. bugün bakıyoruz, türkiye 2.sınıf şirketi olan turkish airlines bugün dünyada top10 havayolu şirketlerinden biri haline geldi, muazzam bi başarı hikayesi yazdı ve yazmaya devam ediyor.. o şanlı lufthansa bugün thy kıskanıyor, avrupada rakibi bile yok thynin, türkiyenin bir numaralı küresel markası

benim anlamadığım bademler tarafından yönetilen bir devlet şirketinin nasıl böyle bi başarı hikayesi yazabildiği, çünkü ontolojik olarak mümkün değil.. hani koç şirketi olsa, tusiadçılardan birine ait olsa anlarım, olabilir derim, kabul ederim.. ama bademler tarafından yönetilen, normal olarak kamu kaynaklarının hortumlandığı bi arpalık olması gereken bi şirket, nasıl oluyor da çok rekabetçi bi sektörde küresel bi marka olabilir, böyle bi başarı hikayesine dönüşebilir.. teorik olarak mümkün değil.. ben bi açıklama bulamıyorum, bi açıklaması olan varsa duymak isterim..

2. Hisse vadelilerde THYAO çok fazla

Gelecek bilanço biliniyor, pozisyon alanlar karını realize edeceklerdir. Bugüne kadar ilgilenmemişsem yarın THYAO alıp satmam.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    thy süper bilanço yollamış
    sağol reis düşünüyordum artık thy hisselerimi satsam mı diye, yarın için emri şimdiden gönderiyorum. varol.

4. Havayollarında standartlar hep uluslararası, kullanılan ekipman vs de yabancı, yabancı dil bilmek de gerekiyor. İnsan kalitesi ister istemez diğer kamu kuruluşlarından daha iyi. TSK'da notu iyiler havacı notu zayıf olanlar jandarma oluyor diye biliyorum. Hatta Jandarma asker sayılmıyor, resmi olarak iç işlerine bağlı. Lufthansa ile de Sunexpress üzerinden ortaklık var.

Çok sayıda danışmanlık şirketi var nereden nereye yolcu potansiyeli var satıyorlar. Yer hizmetleri daha modern, önce Avusturyalılar, sonra Almanlar en son Fransızlar bu işin içinde.

5. Yabancılar banka ve holdinge gelecek out

Yabancı tahvile gelecek in

6.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    esentepe maskara night clupta tadilat yapılırken yangın çıkmış, 29 işçi yanarak ölmüş, allah rahmet eylesin hepsine..

imamoğlu söylediğine göre 1987de ruhsat verilen bir gece kulübüymüş En son itfaiye raporu 2016 veriliyor. 2018 de bir ruhsat yenilenmesi yapılmış ilçe belediyesi tarafından. Bunlar incelenecek, savcılık da gereken süreci başlatmış durumda

yani ruhsatı veren cehapeli beşiktaş belediyesi.. eğer belediyeyi aşıp bakanlık bi şekilde müdahale etmiş olsa ve mekanı kapatsaydı, ruhsatı iptal etmiş olsaydı, leş tayfa ortalığı yakıp yıkacaktı- yaşam tarzımıza müdahale ediliyor, irtica geliyor vs .. şehrin ortasında apartman bodrum katında böyle bi mekan olabilir mi, buraya nasıl ruhsat veriliyor falan diye soran olmayacaktı
    şehr-i istanbulun orta yerinde böyle bi olay oluyor, 29 kişi ölüyor, ortalıkta tık yok.. herkes görmezden geliyor, sosyal medyada tık yok, buraya nasıl ruhsat verilmiş, yangın çıkışı olmayan yere nasıl itfaiye onay veriyor, denetim nerde falan diye soran kimse yok, bi kaç aktrol dışında.. niye ??

mesela bi cami inşaatında bi kaza olsaydı, iskele çökseydi, 2 işçi hayatını kaybetseydi, ortalığın nasıl kaynayacağını hayal edebilen var mı ?? sosyal medya yıkılırdı, leş tayfa her türlü duygusal istismardan başlar, ağlamaklı mesajlar gırla gider, hükümete dine islama edilmedik küfür hakaret kalmazdı.. şahan tarkan falan gibi ünlüler insani duyarlılıklarını göstermek için yarışırdı.. ama şimdi 29 işçi ölmüş, ortalık kuzuların sessizliği.. çünkü akapeye vurabilecek hiç bir detay bulamıyorlar, dalan zamanında ilk ruhsat verilmiş, sonrasında cehapeli beşiktaş belediyesi hem itfaiye raporunu vermiş, hem ruhsatı yenilemiş, sonra tadilat projesini onaylamış vs.. haklılar tabii, tam da seçim zaferinin şenlikleri sürerken cehape belediyesine laf mı edecekler böyle bi günde?? -mide bulandırıcı bi ikiyüzlülük

7.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    sağol reis düşünüyordum artık thy hisselerimi satsam mı diye, yarın için emri şimdiden gönderiyorum. varol.
    beni ters indikatör olarak kullanabilirsin, ben bile kullanıyorum bazen

elimde olsaydı ilk eşleşmeye verir geçerdim, zaten uzundur ayrışmış diğer büyük hisselerden, gelebilecek iyi haber büyük ölçüde fiyatlanmış, beklentinin gerçekleşmesi sendromu.. daha yukarı devam edebilir tahtanın dinamiklerine bağlı olarak, ama gerçekleşme satılır prensibi daha doğrudur.. misal kötümser beklentiye doğru aşağı aşağı gelmiş olsa, ve o beklenti kötü şekilde gerçekleşse, o da alım fırsatıdır artık

tam iki sene evvel burada anket açmıştım, hanigisi 30 TL ilk görür- thyao mu, eregl mi diye.. bi kaç gün sonra ukrayna savaşı başladı ve iddiayı eregl kazanmıştı.. temettü yıldız eregl bugün de aynı fiyatta, thyao x10 yapmış.. insan doğrusu hayret ediyor

8. Yabancı seçim öncesi dövizi tutmak için faiz artırımı yapılmadığından emin olmak istiyor.

<<<<<<<<<
    Capital Economics'in kıdemli gelişmekte olan piyasalar ekonomisti Liam Peach, iktidardaki AKP'nin gerilemesinin yatırımcılar için iyi bir haber olduğunu söyledi.

Peach, politika yapıcıların kızgın seçmenleri yatıştırmak için dengesiz ekonomiyi düzeltmeye daha da hevesli olacaklarını ifade etti.

Peach, "Biz hâlâ bu ay bir faiz artırımı daha bekliyoruz. Enflasyonun düşürülmesine yardımcı olmak için daha fazla mali sıkılaştırma gerekecektir." dedi.

Foreks Haber Merkezi

Sayfa 290/1005 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •