Sayfa 293/999 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393793 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    repoda kalan viop teminatından hacim üzerinden yüksek oranda borsa payı kesiliyor, borsa payı ile beraber yaklaşık kesinti %25 oluyor. tekrar incelemenizi öneriyorum
    TEB yatırımı aradım sordum

Dün vioptaki boştaki paranın brüt oranı 23,97 oldu dedi
    Bunun neti ne diye sordum , hesapladı ve % 18,87 olduğunu belirtti

Yani anlayacağınız orana bakıp fazlada sevinmemek lazımmış , dediğiniz gibi kesinti çok takasbank hesabında

2.  Alıntı Originally Posted by Mavideniz35 Yazıyı Oku

Yani anlayacağınız orana bakıp fazlada sevinmemek lazımmış , dediğiniz gibi kesinti çok takasbank hesabında
    aynen bu şekilde ,
    yaklaşık %22 kesinti olmuş. Hacimden borsa payı alındığı için %20-25 arası kesinti olur. Viop işlemcileri için teminatın nemalanması iyi fakat faiz yatırımcısı için bir anlamı yok.

3.  Alıntı Originally Posted by Mavideniz35 Yazıyı Oku

Ama mevduat karşılığını hesaplarsanız %22,2'ye geliyor. Gecelik için iyi bir oran.

4. Oy kullanma yeriniz için...

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/

5.  Alıntı Originally Posted by southpark Yazıyı Oku
    Ama mevduat karşılığını hesaplarsanız %22,2'ye geliyor. Gecelik için iyi bir oran.
    Günlük olarak netini bilmiyorum ama

MT oranların günlük olarak değiştiğini söyledi , her zaman aynı oranı da alamayabiliyorsunuz , bunu da hesaba katmak lazım

6. Bakan Albayrak müjdeyi verdi : "Çok geniş kapsamlı bir vergi reformu konusunda çalışıyoruz. Vergi artırarak azaltarak gelir artırılmaz, bütüncül bakmak lazım" diye konuştu. "

Hadi bakalım kafestekiler ev-işyeri-arsa-arazi sahipleri yandınız..(zaten yanmışsınız).

Daha önce reform adıyla çaktırmadan kira vergisi % 25-30 oranında artırmıştı... her sene ödenen emlak vergisi yine onların insafında...

yeter mi tabii yetmez

İnigliz bakanımız zamanında süper bir vergi reformu hazırlanmıştı o reformun can ayağı bilin bakalım hangisiydi ...hehehe

Bankada mevduat,tahvil-bono vs'de kazanılan faiz geliri belirli bir rakamın üstündeyse (50-60.000 tl gibiydi) mart ayında diğer kazançlarla birleştirilip sevgili maliyeye beyan edip 2 taksit halinde % 35'i bulan vergileri ödemek...

Tabii ödenen stopajı düşmek kaydıyla ,zaten öyle bir şey olursa faiz kazancı olan vatandaşın yok muhasebeciye gideceğim falan diye sızlanmasına falan gerek yok , çünkü VEDOP kayıtlarında zaten her türlü bilgi var , Maliye Bakanlığındaki uzmanlar bunları otomatik olarak vergi mükellefi vatandaşlar adına şubat başı gibi hazırlamış olur , sms- e posta veya mektup yoluyla gerekli tebligat hiç kuşkunuz olmasın vatandaşayapılacaktır.

Yaparlar mı bal gibi yapacaklardır çünkü 4 sene seçim falan yok....

Kazanan devlet olur bol bol borçlanmadan harcamalar yapılr...Vatandaşın elinde para kalır mı tabii kalır " neden ben paramı harcamadım da bunlara kaptırdım diye söylenip durur , kafayı boş yere oradan nasıl tasarruf yaparım diye patletmıştım...

"Parasını yemeyen KERİZİN parasını böyle devlet kapar..."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,418
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    %3,5 dolar faizi nette 3,22'ye gelir. İllaki yastık altına çektirecekler dolarları.
    Hayir vakti gelince Bist'e gelecekler...

Yazin bunu bir kenara...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,418
     Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Bakan Albayrak müjdeyi verdi : "Çok geniş kapsamlı bir vergi reformu konusunda çalışıyoruz. Vergi artırarak azaltarak gelir artırılmaz, bütüncül bakmak lazım" diye konuştu. "

Hadi bakalım kafestekiler ev-işyeri-arsa-arazi sahipleri yandınız..(zaten yanmışsınız).

Daha önce reform adıyla çaktırmadan kira vergisi % 25-30 oranında artırmıştı... her sene ödenen emlak vergisi yine onların insafında...

yeter mi tabii yetmez

İnigliz bakanımız zamanında süper bir vergi reformu hazırlanmıştı o reformun can ayağı bilin bakalım hangisiydi ...hehehe

Bankada mevduat,tahvil-bono vs'de kazanılan faiz geliri belirli bir rakamın üstündeyse (50-60.000 tl gibiydi) mart ayında diğer kazançlarla birleştirilip sevgili maliyeye beyan edip 2 taksit halinde % 35'i bulan vergileri ödemek...

Tabii ödenen stopajı düşmek kaydıyla ,zaten öyle bir şey olursa faiz kazancı olan vatandaşın yok muhasebeciye gideceğim falan diye sızlanmasına falan gerek yok , çünkü VEDOP kayıtlarında zaten her türlü bilgi var , Maliye Bakanlığındaki uzmanlar bunları otomatik olarak vergi mükellefi vatandaşlar adına şubat başı gibi hazırlamış olur , sms- e posta veya mektup yoluyla gerekli tebligat hiç kuşkunuz olmasın vatandaşayapılacaktır.

Yaparlar mı bal gibi yapacaklardır çünkü 4 sene seçim falan yok....

Kazanan devlet olur bol bol borçlanmadan harcamalar yapılr...Vatandaşın elinde para kalır mı tabii kalır " neden ben paramı harcamadım da bunlara kaptırdım diye söylenip durur , kafayı boş yere oradan nasıl tasarruf yaparım diye patletmıştım...

"Parasını yemeyen KERİZİN parasını böyle devlet kapar..."
    Bence de...

Bu nedenle ev araba gibi gorunur seylere para yatirmayin.

1994 krizinde net aktif vergisi getirdiler.

1999 depreminden sonra deprem vergileri geldi...

Bir ara hem emlak hem de mtv yi cift aldilar...

Bir suru ornegi var.

Syg,

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 293/999 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz