Sayfa 300/1002 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Gedik portfoyun fon sepeti fonunun icerigini ve performansini merak ediyorum.Bankalar disindaki portfoy yonetim sirketleri arasindaki ilk fon sepeti fonu.Kodu GJB.Yakin takipteyim.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fon sepetlerini seviyorum iyi olmuş...
    diyeceğim de Gedik Menkulü anlayamıyorum. İkinci Hisse Senedi fonu ve G-20 Fonu haricinde baktığım tüm fonları, mesela Değişken çok da tınlamadığım Garantinin Değişken fonlarının biraz üstünde getiriyor; Istanbul Portföyün, Tacirlerin, Osmanlının yakınından bile geçemiyor. G-20 fonu zaten AFT, Akbank'ın Avrupa Hisse Fonu, YTD veya GCE gibi fonlar da o kadar getiriyor. Yani yurtdışı yükseldi mi zaten tüm yabancı fonlar kazandırıyor. Sadece 2. Hisse Senedi fonu ayrışmış olarak duruyor. Mesela karma fonu, Yapı Kredi Karma fonunun altında.

Bunları niye yazıyorum? Hem çok eskiler hem analistleri ekonomi kanallarında sürekli yorum yapıyor. Bu kadar tanınmış özel bir portföy şirketinin daha performanslı analistler vs seçmesini beklerim. Yani bir Akportföy'üm veya Yapı Kredi Portföyün veya Ziraat'in seçtiği adamlara göre piyasadan daha parlak isimleri toplamasını beklerim; ama bakıyorsunuz Yapı Kredinin Karma fonu yıllık bazda bunlara 10 puan fark atıyor. Ama tüm TV'lerde dergilerde medyada Gedik analistleri şöyle diyor böyle anlatıyor. Halbuki fonların performansları bildiğiniz vasat. Aynı şey Ata Yatırım için de geçerli. Çok kazma bir bakış açısı diyebilirsiniz ama şaşırtıcı yani.

Peki bunların piyasadaki bu namları nereden geliyor? İlginç. O yüzden fon sepetinden de çok umutlu değilim

2. Fonları grafikler üzerinden verilerle takip etmek istiyorsanız alın size harika bir site.
    https://public.tableau.com/app/profi...iz-Beta/Story1

3. Tefaş da işlem gören serbest fonları nitelikli yatırımcı olup olmadigimizi nasıl denetliyorlar
    Bankadan(internet bankaciligi) bu tip serbest fonlara emir verilebiliyor gibi gözüküyor
    Alsak ne olur?
    Örnek olarak GAS FFS IDF DZM ??

4.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    Tefaş da işlem gören serbest fonları nitelikli yatırımcı olup olmadigimizi nasıl denetliyorlar
    Bankadan(internet bankaciligi) bu tip serbest fonlara emir verilebiliyor gibi gözüküyor
    Alsak ne olur?
    Satarlarsa alırsınız.

Sadece şunu göze almanız lazım.

6362 SAYILI SERMAYE PİYASASI KANUNU
    MADDE 103 (1) Bu Kanuna dayanılarak yapılan düzenlemelere, belirlenen standart ve formlara ve Kurulca alınan genel ve özel nitelikteki kararlara aykırı hareket eden kişilere Kurul tarafından yirmi bin Türk Lirasından iki yüz elli bin Türk Lirasına kadar idari para cezası verilir.
    Ancak, yükümlülüğe aykırılık dolayısıyla menfaat temin edilmiş olması hâlinde verilecek idari para cezasının miktarı bu menfaatin iki katından az olamaz.

5.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    Tefaş da işlem gören serbest fonları nitelikli yatırımcı olup olmadigimizi nasıl denetliyorlar
    Alsak ne olur?
    Ben Akbank'ta almak istediğimde "bir hata oluştu" veya "bu fon kriterlerinize uygun değil" yazısı çıkıp fon alım sayfasına yani başa atıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Midas hesabı açılanlar var mı?
    Benimki açılalı çok oldu ama işlem yapmadım.

7.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Serbest fon dediniz başlığı açtık:
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...31#post5382831
    Teşekkür ederim sayin Market Soul

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    ODD SF'unu da takip etmenizi öneririm
    Teşekkür ederim sayin Nida

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 300/1002 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri