Sayfa 302/579 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: HALK Cafe - III

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Ben biraz tezgaha bakayım.
    Millete kurtlu, çürük çarık meyva sebze kakalıyacağım.
    Denizli'den gelen mal bu...
    Habere bak bizim meslek 107. sırada, ama suç kabzımalların:
    http://www.nartv.com.tr/2020/06/06/g...si-yayinlandi/
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

korono bir kez daha dünyanın değişmez kuralını hatırlattı.
    sizin iyi olmanız sizi güvende tutmaz.karşınızdaki insanında iyi olması gerek.
    hangi dine inanıp inanmanız bu dünyanın sorunu değildir.
    ama bu dünyada onurlu bir yürüyüş için herkesin asgari insan haklarında birleşmesi gerek.
    sizin temiz olmanız hastalığa yakalanmanızı önlemez,diğer insanların da temizliğe dikkat etmesine bağlıdır.
    ülkeler de insanlar da amansız fakatsız iletişime ,işbirliğine açık olmalı.
    insan nedir diye sormuşlar
    Alışkanlıklarının esiri olandır.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu arada cok uzun suredir yazmamis arkadaslarimiz var. Erick, Yildiztozu, TREND, ozer, bahriyeli...
    sahna da bana kustu, araya bir de Crazy Horse'u sokup kacti. Muahahaha. Gel barisalim ortak, tamam kotulemem ABD liberallerini, seni kirmayayim, ama bana cok eziyet cektirdiler
    sen benden zengin,zeki ve hırslısın.
    ben crayzy horse koysam.
    sen dünyanın bütün jokeylerini getirirsin.
    ben her sabah adımı işyerimde ki arkadaşlarımdan öğreniyorum.
    bi de Kızıldağ abi sabah dükkanı pardon jmk yı fırçalamışken arka kapıdan süzüleyim dedim.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Muahahaha. Alzheimer mi cikti ortak yoksa???

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    sen benden zengin,zeki ve hırslısın.
    "Paranin, kafanin, imanin kimde oldugu belli olmaz" demisler sahna.

Muhtemelen bu atasozunu hem parasiz, hem kafasiz, hem dinsiz biri icat etmistir ya o baska.

ABD'de durum bildiginiz gibi degil. Insanlarin her turlu ozgurlukleri var. Azinliklari (black) cok fazla koruyan yasalar var.
    Onlara cok fazla imkan veriliyor. Butun devlet kurumlari puanlari daha dusuk olmasina ragmen onlari ise aliyor.
    Isverenler de aynisini yapiyor kotalari doldurmak icin.
    Universiteler oyle.
    Devlet Section 8 ev kuponlari veriyor.
    EBT gida kuponlari veriyor.
    Cocuk basina hem vergiden indirim yapiyor, hem eyaletler aylik maas veriyor.

Adam olmak isteyene istemedigi kadar firsat var. Siyah olmasi farketmez. Ama yapmiyorlar. Hep mazlumu oynuyorlar. Cunku yeyiciler.

Rhodesia diye bir ulkeyi aratabilirsiniz. Beyazlarin kontrolunde iken Afrika'nin en buyuk tarim ureticisi idi. Kendine yetiyordu, ihrac ediyordu. Demir celikte de oyle. Dunyada GDP olarak 42. siraya kadar cikmisti bir aralar.

Beyazdan silah zoruyla aldilar tarlalari ciftlikleri, siyahlara verdiler. Ismini de Zimbabwe yaptilar. 20 sene icerisinde insanlar UN'in, ABD'nin gida yardimlari ile ancak hayatta kalabilir hale geldiler. Ciddi suc oranlari tavana vurdu.

Daha yeni ciftliklerini gasp ettikleri gelsin geri verelim diye cagri yaptilar ama gelen olmamis.

Herseyi beyazin ustune yikmak olmaz. Asil irkcilik budur.

ABD'de polis gozunu acip bugun hangi zenciyi oldureyim demiyor. Profil olayi var, tabi ki de olacak ve olmali. Neo-nazi grubu gorsen, ya da Hells' Angels'i gorsen uzak durursun. Cunku suc islemeye meyilliler. Siyahlar da aynen oyle. Bu olaylarin hepsi kriminaller ile polisin arasinda gecen seyler. Siyahmis, siyaha boyle yapmis demek dogru degil. Cunku kriminal nerden olursa olsun hemen hemen ayni davranisa tabi tutuluyor. Ama nufusun %6'lik bir kismi ciddi suclarin %75'ini isliyorsa haliyle polisin de o kesime yaklasimi nufusun %70'ini olusturup da %10 ciddi suc isleyen kesime yaklasimindan daha degisik oluyor. Tabi ki arada kotu polis de vardir, ama bunu hepsinin ustune yikmak dogru degil. Kotu ise kanunlarin ustunde degil, sonunda cezasini cekecektir.

Adama polis dur diyor, adam durmuyor ki. Hemen topukluyor, ya da topuklamak icin firsatini ariyor. Cunku bir yerde bir pisligi var. 10'da 9'u boyle.
    Boyle sey olur mu. O kadar tanidigimiz ettigimiz var durdurulan. Kimse de polisin tacizine maruz kalmiyor. Bunlara siyahlar da dahil.
    Criminal ile aradaki farki anlamak gerekiyor.

7. Bir değil birden çok parti Ankara’ya yürüyebilir, ama çözüm yürümek değil. Çözüm üretmek. Ürettiğin zaman enflasyon düşer, enflasyon düşerse faiz düşer ve paranı korursun, ürettiğin zaman arz artışı talebin önüne geçer mal ucuzlar, hem içerde hem dışarıda malına ilgi artar. Güneydoğuda 49 kaçaktan gelen vatandaşımız ve gezi olaylarında fetonun içerideki aktörleri devleti ters durumda bıraktı. Valiyi dahi kafalamışlar, adamı buldular soydular diz çöktü resim verdi ama kaşla göz arasında kaçırdılar. Şuan devletin içinde Farklı bir devlet yok. Kim yürürse yürüsün sessiz sedasız geçer giderler. Sadece orduya hükmeden trump ama ordu eylemcilerle makara geçiyor. Trumpun işi zor.

Halk-PETROL Guest
    Bbva İspanya hisse fiyatları yerin dibine girdi koronayla. Galiba tüm sektör bir şekilde ayağa kalkacak.

Çünkü sıfıra birşey kalmadı...

Sayfa 302/579 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •