Sayfa 302/925 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402802 ... SonSon
Arama sonucu : 7396 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    dolar yükseldikçe bizim hisse düşüyor....fosfat yatırımı olmadı mı kurun darbesinden kaçılmıyor...bu kudümsüzler yatırım yapmak için neyi bekliyor anlamadım....bu şekilde şirket mi yönetilir allaha emanet gidiyor...kura karşı bir aksiyon yok bizler gibi izliyorlar....
    Vallahi ortak 3 yıldır bekliyoruz Allah muhtaç etmezse bu hisseyi benden iyi bir kar etmeden alamazlar...ytd

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by mamur Yazıyı Oku
    Vallahi ortak 3 yıldır bekliyoruz Allah muhtaç etmezse bu hisseyi benden iyi bir kar etmeden alamazlar...ytd

hissede gelecek var ama çok sabır istiyor....bu sıralar sıkıcı hiç bakmamak lazım aslında...ilk çeyrek en azından 50-60 milyon gibi kar gelse hisse canlanacak ama yiyici tayfadan sıra bize gelmiyor...kar tabelada istenildiği zaman gösterilecek gibi bir durum var...satış var üretim var kar yok aslında var ama yok gösteriliyor.gider kalemlerinde yüksek masraf gösterip işin içinden çıkıyorlar diye düşünüyorum malesef...450 milyon pazarlama ve yönetim gideri normal değil......

3.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    hissede gelecek var ama çok sabır istiyor....bu sıralar sıkıcı hiç bakmamak lazım aslında...ilk çeyrek en azından 50-60 milyon gibi kar gelse hisse canlanacak ama yiyici tayfadan sıra bize gelmiyor...kar tabelada istenildiği zaman gösterilecek gibi bir durum var...satış var üretim var kar yok aslında var ama yok gösteriliyor.gider kalemlerinde yüksek masraf gösterip işin içinden çıkıyorlar diye düşünüyorum malesef...450 milyon pazarlama ve yönetim gideri normal değil......
    Fosfat ithalinden dolayı buna teşvik gelirmi acaba gelmezse malum şirketin mazıdağı yatırımına takılır ...hadi bu olmadı iranla ilişkiler düzeldi gel raziyi halka arz edelim deseler yeter ama koza olayı boş sanki kozayı satınca para etsin diye birlikte satabilirler...ytd

4.  Alıntı Originally Posted by mamur Yazıyı Oku
    Fosfat ithalinden dolayı buna teşvik gelirmi acaba gelmezse malum şirketin mazıdağı yatırımına takılır ...hadi bu olmadı iranla ilişkiler düzeldi gel raziyi halka arz edelim deseler yeter ama koza olayı boş sanki kozayı satınca para etsin diye birlikte satabilirler...ytd

ortak 6 milyon ton gübre tüketimi var bunun yaklaşık 2,5 milyonu ithalat...yani mevcut fabrikalar yeterli olmuyor birde ithalat yapılıyor...mazı dağı fosfat madeni açılsa bile yeterli değil....tek başına mazı dağı ile fosfat sorunu çözülmez....talep çok arz az...birde maliyet önemli aynı petrol gibi....petrol bizdede var ama 1000 metrede elin oğlu 10 metrede çıkarıyor gelde rekabet et...mazı dağı madenide aynı...cari açık düşürmeye yönelik iyi bir adım ama yeterli değil....ayrıca cengizin global oyuncu olma şansı yok...gübretaş iran türkiye fabrikasıyla bir marka birde fosfat eklenirse gübretaş global şirket olur...

5. kuzey afrika ülkeleri fransa sömürgesinde yıllarca kalmış ülkeler....bu ülke vatandaşları türkiyeyi çok seviyor ama yönetimler fransadan bağımsız davranamıyor yıllarca sömürgeleri olmuş yönetimlerde hep kendi adamları var....dolayısıyla cezayir-fas ve tunus hükümetleri fosfat yatırımına sıcak bakmıyor fransadan kaynaklı...fosfat değerli maden ve türkiyeye yedirmek istemiyorlar...bunu istemeyen aslında fransa....dolayısıyla fosfat yatırımı kuzey afrika ile olacak iş değil bizimkiler boşuna zaman kaybediyor......bizim yönetim bu konuda rusya da araştırma yapabilir...fosfat rusyadada var...doğal gazda var...rusyada bir ortaklık daha mantıklı..sömürge ülkelerinden hayır yok kısaca...bunlar hala fransaya bağlı ülkeler....

6.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    kuzey afrika ülkeleri fransa sömürgesinde yıllarca kalmış ülkeler....bu ülke vatandaşları türkiyeyi çok seviyor ama yönetimler fransadan bağımsız davranamıyor yıllarca sömürgeleri olmuş yönetimlerde hep kendi adamları var....dolayısıyla cezayir-fas ve tunus hükümetleri fosfat yatırımına sıcak bakmıyor fransadan kaynaklı...fosfat değerli maden ve türkiyeye yedirmek istemiyorlar...bunu istemeyen aslında fransa....dolayısıyla fosfat yatırımı kuzey afrika ile olacak iş değil bizimkiler boşuna zaman kaybediyor......bizim yönetim bu konuda rusya da araştırma yapabilir...fosfat rusyadada var...doğal gazda var...rusyada bir ortaklık daha mantıklı..sömürge ülkelerinden hayır yok kısaca...bunlar hala fransaya bağlı ülkeler....
    Fosfat yatırımı demek şirketin her yıl kar rekoru kırması demek hele birde ülkede tarım reformları olursa tadına doyulmaz o zamanda benim için bu hisse evladiyelik olur...ytd

7.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    yusuf bey 2018 yılıda haber hikaye olmasa vasat bir yıl olacak gibi...1.çeyrek en azından 60-70 milyon gibi bir kar olsa hisse kendine gelir....yaklaşık ilk çeyrek 1-1,2 milyarlık ciro olacak ama karı tahmin edemiyoruz...en azından % 5 kar olsa 50 milyon eder ama nerede...satış belli kar tahmini zor hisse fiyatlaması da zor oluyor....
    Ortak Tkk müdürünün sessizliği bini umutlandırıyo
    Bi hareket bekliyorum müdüre her türlü yazıyorum
    Olumlu olumsuz hakaret tınlamıyo bekliyoruz.. Arkadaşın birisi tesbitte bulundu üç beş sene zarar yazdırıp peşkeş çekecekler satacaklar dedi fosfat yapmıyorlar koza maden almıyolar para kazanmıyolar olumlu hiçbir şey yok giden Akpartili gelen eski AKP millet vekili gübre vasat durumda kıllanmamak elde değil.

8. 2019dan sonra hareket bekliyorum ozamana kadar sabır diyorum

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 302/925 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •