Sayfa 306/806 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406 ... SonSon
Arama sonucu : 6446 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    2-3 yil yatirimci bir kisi icin uzun bir sure degil.
    Yalniz ulkemizdeki yatirimci kafasi hisseyi alir almaz tavan tavan gitsin 2 ayda koşeyi doneyim...
    Y.t.d.
    aslında herkesin kafasında ülkede işler duzelmeyecek daha kötüsü olacak var.ondan hissenin buradan çıkışı zaman alır deniliyor.daha aşağı fiyatlar bekliyor. Tüm borsada hava bu.

Piyasamız sığ. Şu sağlam firma tahtasında 4 trader var. Patron-spek , yabancı,emeklilik yatırım fonları, ky. Küçük hisselerde sadece iki trade tarafı oluyor patron-spek , ky ; sonuçlar malum. Patron geçen sene nisan gibi sektör özelinde sıkıntıyı bilginin birincil kaynağında olduğu için(adamın önünde satış, sipariş rakamları herkezden önce var) ilk çakışa başlayan citi üzerinden, yabancı satışı hem sektör özeli hem türkiye özelinden(patron çakışı var mı hala emin değiliz it izi kurd izine karışıyor burada) takip etti ediyor, fonlar zaten allahlık biz bu fon yönetimi işini beceremiyoruz. Geriye kim kaldı ky. O da çok stabil hareket etmiyor-edemiyor(çok duygusal, bazısı tahtayla nerdeyse nikah kıyacak bazısı höd dendiğinde hemen korkuyor). Ve bu borsamızdaki tüm hisseler için geçerli nerdeyse. Bırak mavalı ne zaman döner hisse derseniz; Patron ve/veya yabancı hisseye dönünce. Patron ve/veya yabancı ne zaman döner? sektör özeli türkiye özelindeki sorunlarda toparlanma olunca.

Aksi halde magmaya kadar inebilir. Siz niye tüm paranızla gömülüyorsunuz hisseye, nakit candır gerisi heyacandır. Belirsizlik dağılsın gerekirse biraz pahalı alın.
    Son düzenleme : yoruk; 05-05-2019 saat: 10:43.

Güzel yorum olmuş

Ama bu olumsuz hava üç hareket ile olumluya döner, tüm küçük yatırımcı ah vah eder , kalır. 1 ABD ile anlaşılır.2. Seçim sonuçları kabullenilir.3.yeni kalbine , yeni umut dört yıl seçim olmayacak diye piyasaya kabul ettirilir. Dikkat edilirse hisseler düştü ama yukarı tepki bile vermedi.bu iş ülkeye umutsuz bakanların işine gelir.hisseler yükselir,dolar düşer.yeniden satış fırsatı yakamis olur.bu olmaz ise aşağı artık alıcı gelmez şelale düşüşü başlar endeks de ve hisselerde.buda kimsenin işine gelmez.ulkeyi bir enkaza çevirir.

5. az-çok borsayı bilen insan 27-28 tl traktör almaya korkar mı

ben korkuyorum arkadaş

yarın ysk ne yapacak

ysk seçim tekrarlanacak derse yabancı ne yapar

benim gibi düşünen insan sayısı hayli fazladır

Nisan ayı üretim ve satış adetleri açıklansın, nasıl bir gelişme var görelim.
    Kurlardaki artış yüksek döviz borçları nedeniyle 2. çeyrekte kur farkı giderlerini yükselteceği için olumsuz.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Nisan ayı üretim ve satış adetleri açıklansın, nasıl bir gelişme var görelim.
    Kurlardaki artış yüksek döviz borçları nedeniyle 2. çeyrekte kur farkı giderlerini yükselteceği için olumsuz.

Ttrak ın Nisan ayı satışlarını herkes merak ediyor.Çok da farklı geleceğini sanmıyorum. Ancak çok fazla döviz açığı yok.Hedge fonlarla döviz artışından olumsuz etkilenmiyor.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

2019 ilk çeyrek finansal rapor kur riskine duyarlılık bölümünde 2019 Mart sonu net döviz pozisyonuna göre TL'nin yabancı paralar karşısında %10 değer kaybetmesi halinde 6.202.223 TL kur farkı gideri oluşacağı öngörülmüş.

Aynı öngörü 2018 yıl sonu net döviz pozisyonuna göre 19.982.338 TL imiş.
    Net döviz pozisyonunda bu yıl ilk çeyrekte gayet olumlu iyileşme var.
    2018 ilk çeyrekte ithalatı ihracatından fazla iken 2019 ilk çeyrekte durum tersine dönerek ihracatı ithalatının 2 katına çıkmış. Bu durum kuvvetle muhtemel geçen yıl satamadığı halde yüksek ithal girdi maliyetleriyle üretiklerini bu yıl yurt dışına satışından kaynaklanıyor olmalı. Stoklar eriyince ithalat ihracat dengesinin tekrar eski durumuna dönmesini bekleyebiliriz.

Sayfa 306/806 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •