Sayfa 308/344 İlkİlk ... 208258298306307308309310318 ... SonSon
Arama sonucu : 2749 madde; 2,457 - 2,464 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Bu Brüt takas olan hisseyi bu gün satıp hemen bu gün başka Brüt takas tedbiri olmayan hisse alabiliyormuyuz?
    Alamazsınız Sayın ezelbayraktar.

2.  Alıntı Originally Posted by ACA42 Yazıyı Oku
    Alamazsınız Sayın ezelbayraktar.
    Ama başka hisse alınca Brüt tedbiri mantıken ve tabi usulen düşmesi gerekmezmi? Daha önce aldım sanki yanlış hatırlamıyorsam. Ama emin değilim. Teşekkür ederim.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Ama başka hisse alınca Brüt tedbiri mantıken ve tabi usulen düşmesi gerekmezmi? Daha önce aldım sanki yanlış hatırlamıyorsam. Ama emin değilim. Teşekkür ederim.
    Brütte olmayan başka hisse alabiliyorsunuz ama brütteki başka hisseyi alamıyorsunuz. Bürüt harici başka hisse satarsanız brütteki hisselerden alabilirsiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by ACA42 Yazıyı Oku
    Brütte olmayan başka hisse alabiliyorsunuz ama brütteki başka hisseyi alamıyorsunuz. Bürüt harici başka hisse satarsanız brütteki hisselerden alabilirsiniz.
    Yani tersinde olduğu gibi sorduğum şekildede aynı olması gerekir. Çünkü Ticaret kanununda usul yada kural haricinde kişiyi zarara uğratmak yasaktır. Yani kişinin zararı değil hukuka uygun olmak şartıyla kâr ı gözetilir.

5.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Bu Brüt takas olan hisseyi bu gün satıp hemen bu gün başka Brüt takas tedbiri olmayan hisse alabiliyormuyuz?
    bugün almışsanız satamazsınız

t+2de satabilirsiniz.
    sattığınız an başka bir hisse alabilirsiniz.

6. Teşekkür ederim de bu kağıt sanki her türlü satıyor gibi ve eğer öyle ise kanımızın son zerresine kadar eme eme kağıdı eritecek gibi.
    Bu doğrumu yoksa toparlama olurmu sizce? 15.40 deneyip yukarı yapıp verdide şimdide 15. 30 umu aynı şekilde kullanıyor acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim de bu kağıt sanki her türlü satıyor gibi ve eğer öyle ise kanımızın son zerresine kadar eme eme kağıdı eritecek gibi.
    Bu doğrumu yoksa toparlama olurmu sizce? 15.40 deneyip yukarı yapıp verdide şimdide 15. 30 umu aynı şekilde kullanıyor acaba?
    firmanın aşıdan ne tür bi menfaati olacak çözemiyorum, aşıyı devlet tüm vatandaşa bedava yapacağız diyor, e o zaman bu firma nasıl para kazanacak cevabı yok
    arçeliiğin solunum cihazı yapması gibi angarya ve prestije dönüşebilir dağıtım işi
    bilemiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    firmanın aşıdan ne tür bi menfaati olacak çözemiyorum, aşıyı devlet tüm vatandaşa bedava yapacağız diyor, e o zaman bu firma nasıl para kazanacak cevabı yok
    arçeliiğin solunum cihazı yapması gibi angarya ve prestije dönüşebilir dağıtım işi
    bilemiyorum.
    Bir kişi , Neden ikinci bir Rtalb olmasın demişte, evet oluyor galiba. Ama olumsuz anlamda.. rtalb tüm olumlu haberlere rağmen 2.5 aydır düşüşe oynuyor. YTD.

Sayfa 308/344 İlkİlk ... 208258298306307308309310318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •