Sayfa 313/341 İlkİlk ... 213263303311312313314315323 ... SonSon
Arama sonucu : 2723 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1. YİP den çıkış için gerekli şartlar oluşmuş ise başvuracaklardır. Tek olumsuz yanı eğer başvuru reddedilirse bir sene boyunca tekrar başvuramayacaklar (bilgim bu şekilde). Bu da bir yıl daha gözaltı anlamına geliyor. Tabiki olumsuz fiyatlanacaktır (tahminim). Ama eğer kabul edilirse patronun insafındayız :) Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bu Kap üretime fiilen başlandığını mı anlatıyor bize iletişim adresi vererek?

3.  Alıntı Originally Posted by egemenkarayel Yazıyı Oku
    Bu Kap üretime fiilen başlandığını mı anlatıyor bize iletişim adresi vererek?
    Merhaba,

Değerli kardeşim, seni kimse cevaplamamış. Hisseyi takibinde tutan biri olarak, ben bir şeyler yazayım.

Bunlar herkesin bulabileceği bilgiler, belki biraz yorum lazım;

Web sayfasından;

Türkiye’nin en eski ve köklü sanayi kuruluşlarından biri olarak 1962 yılından bu yana bitkisel yağ üretimi yapan Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş. yönetim kurulumuzun yaptığı sektörel analiz ve değerlendirmeler sonucu bitkisel yağ sanayii sektöründen çıkmaya karar vermiş ve 19.12.2018 tarihinde şirketimize ve bağlı ortaklığımız Gürtaş’a ait İzmir A.O.S.B.'de bulunan gayrimenkul ve makine parkının tamamını Yakamoz Yağ San. ve Tic. A.Ş.'ye 27.500.000 $ + KDV bedelle satmış ve ticari faaliyetlerine Çınarlı Mh. Ozan Abay Cd. No: 10 Ege Perla B Kule Kat: 12 D: 123 Konak - İzmir adresinde kendi mülkü olan ofislerinde devam etmeye başlamıştır.

2020 yılı sonunda T.C. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından ihale ile satışa çıkartılan Malkara Kömür İşletmeleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün Tekirdağ-Malkara'da bulunan 600.000 m2 civarındaki maden sahası toplam 23.600.000 TL (KDV dahil) bedeli ödenerek şirketimiz bünyesine katılmıştır.

Maden sahasına ait 30527 nolu maden ruhsatının şirketimize devri 06.08.2021 tarihinde tamamlanmış ve 17.11.2021 tarihinde de daha önce fason/kiralık hizmet aldığımız Batı Trakya Madencilik A.Ş. firmasından 15 milyon TL bedelle Kömür Yıkama ve Zenginleştirme Tesisi satın alınmıştır.

Ödenmiş sermayesinin 105 milyon TL’ndan 275 milyon TL’na çıkarılması ile ilgili sermaye arttırımı süreci 08.12.2021 tarihinde tamamlanarak tescil edilmiştir.

Kazancına halkı da ortak eden ve Borsa İstanbul’da ALMAD koduyla işlem görmeyi sürdüren Altınyağ, Türkiye’nin En Büyük İlk 500 Sanayi Kuruluşu arasına girmeyi sektörde kalıcı bir oyuncu olmayı hedefliyor. Altınyağ iştirakleri olan Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San.ve Tic. A.Ş. ve Altınyağ Biodizel Petrol Ürünleri Enerji Üretim A.Ş. firmaları Altınyağ çatısı altında faaliyetllerine devam ediyorlar.

Koyu olan kısımda, zaten üretimin olduğunu beyan ediyor. Fason hizmet alırken, tesisi satın almış. Bu işlemler yapılırken de, maden çıkarma işlerinin de devam ettiği anlaşılıyor. Bu işlemleri de yine kiralık araçlarla yaptığı anlaşılıyor. Ancak, 15 tane kamyon ve 4 tane de paletli ekskavatör alığını biliyoruz. Geçen seneden de hatırladığım kadarı ile 2 lastikli ekskavatör alınmıştı. Aksi belirtilmedi şu ana kadar, sadece Çan2 termik ile de 2 milyon ton kömür sözleşmesi var.
    ----------------------------------------------------

Yağ;

Altınyağ, kurulduğu 1962 yılından 2018 yılı sonuna kadar bitkisel yağ üretim ve satış faaliyetinde bulunmuştur. Çok yönlü analiz ve değerlendirmeler doğrultusunda tüm üretim tesislerinin satışı ve sektörden ayrılmayla sona eren bu 57 yıllık uzun dönemde, kuruluş felsefesinin temel ilkeleri olan kalite ve güven konusundaki değişmeyen tavrı sayesinde firmamıza yurt içi ve yurt dışından sürekli olarak bitkisel yağ talepleri gelmektedir.

Bu nedenle firmamız, artık asıl faaliyet alanı olan madencilik konusunda kendi giderek artan yoğun üretim ve satış faaliyeti yanı sıra;

Ayçiçek, kanola, soya, keten, ketencik, aspir gibi yağlı tohumların yurt içi ve yurt dışından alım satımı, başka bir tesisin fason işletilmesi suretiyle ham yağ, küspe üretim ve satışı,
    İç piyasada dökme olarak ham, nötr ve yarı rafine, tam rafine yemeklik bitkisel yağ ticareti,
    Firmamız bünyesinde bulunan Altınyağ ve Altın Oil markaları yanı sıra alıcının talepleri doğrultusunda müşteri markaları ile ambalajlı olarak iç piyasa ve ihracat amaçlı rafine yemeklik çiçek yağı, mısır yağı ve naturel-sızma zeytinyağı üretim ve satışı faaliyetiyle de ilgilenmektedir.

Yukarıdaki paragraflarda da, yağ ve tohum faaliyetlerinin sürdüğü anlaşılıyor. Koyu olan bölümde de, bir yağ tesisinin işletilmesi suretiyle hem kendi markasına, hem de diğer markalara yağ ürettiği anlaşılıyor.
    -----------------------------------------------------

Sadece merak edenler için yazdım. Investingde birisi "Ne marka yağ üretiyor" diye sormuş, biri de "Mal mısın, bu maden şirketi..." diye cevap vermiş.

Netice; evet üretimi var görünüyor. Hisse primlenmese de, nakit yatırımlar yapıyor ve anında Kap'a bildiriyor.

Al-Sat tavsiyesi değildir. Ben izlemekte, beklemekteyim.

Hisselerimi yazmıştım. Yatırımlarım çakılı duruyor. Beklentilerim gerçekleşirse, bu da halen ucuz ise, düşünürüm.

Saygı ve selamlarımla,

4. Karşıyaka Asliye Ticaret Mahkemesinde E.2018/750 sayı ile devam eden davanın bugün görülen duruşmasında mahkeme, şirketimiz lehine davanın reddine karar vermiştir. Karar tebliğinden itibaren 2 hafta içinde istinaf yolu açıktır.

Saygılarımızla kamunun bilgisine sunulur.

5. Patron bugün gönderdiği kap(saat 10.43) ile 2.777.000 lot aldığını açıkladı.
    Sabah 2.823.940 lot işlem vardı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,391
    patron alıyor da alıyor https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1021680
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,391
    ALMAD – Mehmed Nureddin Çevik tarafından 2.777.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %20,10’a yükseld
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

8. Vergi dairesine sundugu tabloda 3 aylık net kar 39.525.732 tl.
    Haber 15.12 de gelmiş.

Sayfa 313/341 İlkİlk ... 213263303311312313314315323 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •