Sayfa 321/430 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon
Arama sonucu : 3438 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Benim bir arkadaşım normal zamanda emekliliğe başvurmuştu..4a-b-c hizmetleri ağırlıklı istanbuldaydı..Doğuda da az sayıda 4c hizmeti vardı.İzmirden yaptığı başvuru 3 ayda sonuçlanmıştı...

Şimdi EYT ile yalan değilse 2.5 milyon başvuru yapmış..Küçük yerleşim yerlerindekiler kısmen şanslı ..İstanbul metropolünde maalesef işler aşırı yoğun ve personel de bu yoğunluğu karşılayacak derece değil maalesef...Ülkede 1 yılda max 500K insan 12 ay içerisinde emekli olunan bir sisteme 2.5 milyonluk yük bindi...

Seçimde bittiğine göre normal ritmine dönmesi kadar doğal bir şey olamaz...

Benim maliyeden bir evrağım vardı , evrağın sahibi 1 ay izine çıkmış ben git gel evrağı alamayınca üst yönetime telefon açtırıp problemin nedeni sorduğumda yukarıda yazdığım cevabı almıştım ..Memur izinde

Kısaca yaz tatilide geldiğinden memurlarında doğal olarak izne ayrılması da sizlere ek zamana mal olacak...

Off Allahim o zaman
    benim askerlik borclanmasi ne hikmet ise benim kutuk olan memlekette islem gormus. manisa mudur yardimcisi bunu yazdi yaklasik 12 mayis filan di... Haftaya manisa sgk ya bir daha gidip sorcam artik bir ayda gelsin su onay yazisi... Merak edenler icin ekranda talep edildi.. Ole yazi kagit kurek yok aslinda ama memur izne cikti ise vay halimize

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

Kısaca yaz tatilide geldiğinden memurlarında doğal olarak izne ayrılması da sizlere ek zamana mal olacak...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3. Dün alo 170 i aradım.3 Mart başvurum var dys bile oynamadı dedim,işlemler ne durumda diye talep açalım 3 gün içinde cvp gelir dediler.Neyse talep açtılar talep nosu verdiler.Bugün talebiniz cevaplandı diye sms geldi.Alo 170 i aradım.12 dk mozartın Türk marşını dinledikten sonra bi tanesi çıktı karşıma.Talep oluşturdum cvplanmak için,vereyim talep nosunu dedim,alacam da öncesinde güvenlik sorusu sormam gerekiyor dedi.Yaşayan amcanız kaç tane diye sordu.1 dedim.Sistemde farklı görünüyor yanlış cevapladığınız için sistem kapandı dedi.Tekrardan aramam gerekiyormuş😁 Neyse teli kapadım, e-devlette sgk sayfasında alo 170 diye bi link var.Tesadüfen görüp,oraya tıkladım talebim çıktı.Talebime verilen cvp,*işleminiz devam ediyor*.Yani gelen cvp bu kadar,Şaka gibi bu alo 170.Ben ömrümde öyle güvenlik sorusu görmedim,daha önce de aradığımda kardeş sayısını sormuşlardı.Yahu amcam hangi sistemde kayıtlı ki,kaç tane olduğunu soruyorlar😁Birde yanlış cvplamışım,demekki yaşayan başka amcamda varmış haberim yok.Hadi amcamı bilemedim diyelim,güya yanlış cvpladım diye cvp veremezlermiş,sanki banka şifresi alıyorum.Alt tarafı bana söyleyeceği işleminiz devam ediyor olacakmış 🙉 Güvenlik sorusuna takıldım,dalga geçti teldeki desem daha öncesinde de aradığım için sanmıyorum ama bugün çok kişinin kulakları çınladı.

4. bizzat ilgili sgk binasına gidin
    uzaktan sgk sorunu çözülmüyor (tavsiye)

5.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Bağcılar SGK, Bağcılar SGK ya benim emeklilik başvurum ile ilgili Bağkur bilgi istek yazısı yazmış. Nisanda olmuş bu olay. Hala bekliyoruz. Başvuru 4 Mart.

Fıkra bu kadar...
    Bağcılar SGK nın bir üst kattaki Bağcılar Bağkur a 24 nisanda yazdığı yazının cevabı, en geç temmuzun ilk haftasında gelirmiş. Tahminleri öyle.

Kime faydası olacak bilmiyorum ancak durum bu.

6.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    bizzat ilgili sgk binasına gidin
    uzaktan sgk sorunu çözülmüyor (tavsiye)
    İşler yoğundu bende 90 gündür bekliyordum ama sonunda gittim. Saçma bir nedenle bekletiyorlardı, ikna ettim servise havale etti.

Benim 2015 yilinda yaptigim yurtdisi borclanmasi
    memlekete gonderilmis, aslinda ben kendi ikamet ettigim yere basvuru yapmistim
    3 mart basvurusunun bu durumunu 12 mayis ta fark edildi, mudur yardimcisi kendi ekraninda talep acti bugun tam bir ay gecti ama hala bir hesaplama yada tahsis no yok ortada, gene gidip sorcam subeye ama tam 250 lira mazot yakmam gerekiyor bunun bedelini bana devlet vermiyor

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    İşler yoğundu bende 90 gündür bekliyordum ama sonunda gittim. Saçma bir nedenle bekletiyorlardı, ikna ettim servise havale etti.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8. 3 marttaki başvurum dün sonuçlandı. Emekli kaydım ve tahsis numaram gözüküyor. Emekli aylık bilgisine baktığımda daha sisteme kayıtlı emekli aylık bilginiz bulunmamaktadır yazıyor. Tahsis numaramın son haneaine göre maaş internetten gördüğümkadarıylaayın 22 sinde gözüküyor. Acaba ayın 22 sinde mi aylık bilgisi gözükecek bilen var mı ?

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Sayfa 321/430 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •