Sayfa 326/577 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426 ... SonSon
Arama sonucu : 4610 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: YATAS - Yataş

1. alıcılar

AK 50 bin
    credit 9 bin
    garanti 7 bin
    global 6 bin
    citi 6 bin
    DİGER 7 bin

satıcılar

meksa 21
    deniz 12
    vakıf 9
    zirrat 6
    invest 6
    DİGER 32 bin

satıcılardakı diğer sen ben bizim oglan a

meksa nın işlemi sanırım yabancılardan ama yinede pek güvenmiyorum cuma meksa 46 bin satmısdı bakalım takasları bugun ne olcak
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler kişisel görüşlerime dayanmaktadır.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir...

2. 1. Dgate ve Indes forumlarına baktım, düşüş için Fenerbahçe bağlantılı kişilerden bahsediliyor. Erol Bilecik, Tüsiad Başkanı.
    2. YATAŞ'ı satan Meksa Yönetim Kurulu başkanına baktım sanırım o da Fenerbahçe Başkanlığını yürüten Emin Sazak'ın torunu.
    3. Doğtaş'ı satan yabancı ortaklı BGC Partners. Bunların Fenerbahçe bağlantılı kişilerle bağlantısı varmı bilmiyorum.

Bu 4 satışta Aziz Yıldırım'ın kaybetmesinin veya kaybedecek olduğunun bilinmesinin ne bağlantısı var? Kafam karıştı.

3. Patrondan dün alım bildirimi gelmedi, buğün AK alıma devam ediyor bu sefer patrondur belki, patron acaba seans arası seans sonu alan satan isim olarak ögrene biliyormu?
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler kişisel görüşlerime dayanmaktadır.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by barisg Yazıyı Oku
    O zaman bedelsiz sermaye arttırımı, küçük yatırımcı açısından bir algı operasyonu diye anlıyorum. Bize bir faydası yok ise, yabancı neden özellike YATAŞ'dan çıkıyor?

İş Bankası'na göre Yabancının haftalık çıkışı -%16'ya, aylık çıkışı -%30'a ulaşmış.
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...93423153_1.pdf

Kar payı dağıtımına ilişkin ilk duyuru 27.03.2018'de gelmiş, yani tam 3 ay önce. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/670820

Bu duyurudan önce de sürekli olağan dışı fiyat hareketlerine karşı bilgi istenmiş YATAŞ'dan.

Yani Yabancı'nın son 1 aylık kaçışı bedelsiz ile ilgili olmamalı diye düşünüyorum.

Londra açıklamalarının kurbanı mı olduk? Sanmıyorum. 1 ayda Yabancı'nın en çok satış yaptığı hisse %30 kayıpla YATAŞ ve DOGTAŞ. Yabancı mobilya'dan çıkmış, hem de aynı anda.

Bunları %26'lık kayıpla DATA GATE Bilgisayar ve %23'lük kayıpla Indeks Bilgisayar izlemiş.

SONUÇ:

1. Yabancı mobilya ve bilgisayar sektörlerinden çıkmış. Kur artışı etkisi mi, yoksa olumsuz bir piyasa düzenlemesi mi yapıldı bu alanlarda bilmiyorum. bilgisi olanlar paylaşsın lütfen.

2. 1 ayda bilgisayar ve mobilya'da tüm satışları kim yapmış görebilen var mı?
    Mobilya hammaddesi ve bilgisayar kurdan etkilenir. Maliyetler artıyor. Problem kurun nerede duracağı bilinmiyor. Yabancılar bilançoların olumsuz olacağını tahmin edip çıkıyorlar. Ama hisseden 3 ayda çıkan yabancı 1 haftada geri gelebilir. Biz de bu umutla hala buradayız. Ytd.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by HobimBorsa Yazıyı Oku
    Mobilya hammaddesi ve bilgisayar kurdan etkilenir. Maliyetler artıyor. Problem kurun nerede duracağı bilinmiyor. Yabancılar bilançoların olumsuz olacağını tahmin edip çıkıyorlar. Ama hisseden 3 ayda çıkan yabancı 1 haftada geri gelebilir. Biz de bu umutla hala buradayız. Ytd.

Yataş ve Doğtaş'ın hammadesinin yurtdışı kurlardan etkilendiğine dair somut bir bilgi varmı elinizde? Yataş ve Doğtaşın Türkiye dışında bir sürü mağazası da var. TL ile üretip Euro ile satıyorlar, Kur artışından çok da negatif etkilenmelerini beklemezdim.

Tüm girdileri Euro ile olan IKEA bile hala dükkan açmaya devam ediyor Türkiye'de?

6.  Alıntı Originally Posted by boombastiC Yazıyı Oku
    kimin acemi olduğu belli daha dalga sayımını bilmeyen biri var karşımda, muhattabım değilsin git kumda oyna hadi bakalım bu sana son cevap
    Sen bana cevap mı verdiğini sanıyorsun?...

7. Arkadaşlar yaklaşık 4 sene bu kağıtta durum... 2-12 haraketinde pozisyonum oldu... Sonra ayrıldım.... Sirketi iyi tanırım.... durum basit.... Gecen sene kdv indirimi ile kar marjlari arttı.... Bu sene ilk çeyrekte yüzde 5 e düştü.... Ciroda yüzde 50 ye varan bir büyüme sağlanacak... Ancak kar marjinda iyileşme olmassa kar geçen sene ile aynı gelebilir.....

Zaten eski 30 lu fiyatlarda fk aşırı sismisti....17 ye gelmişti... Kar marji o şekilde yüksek seyretse 17 fk normal denebilirdi tabi.... Ama marji devam ettiremediler....

Zaten bu kdv indimine kadarda yüzde 6 civari kar marji ile calsiyorlardi..... Eski günlerine geri döndü...bunun en buyuk sebebi de reklam giderlerine ayrılan payın çok yüksek olması....

Bu bozuk piyasada 17 fk lar falan mümkün değil zaten pek... Büyüyen firmalar bile 6 fk lardan işlem görüyor...

8.  Alıntı Originally Posted by barisg Yazıyı Oku
    Yataş ve Doğtaş'ın hammadesinin yurtdışı kurlardan etkilendiğine dair somut bir bilgi varmı elinizde? Yataş ve Doğtaşın Türkiye dışında bir sürü mağazası da var. TL ile üretip Euro ile satıyorlar, Kur artışından çok da negatif etkilenmelerini beklemezdim.

Tüm girdileri Euro ile olan IKEA bile hala dükkan açmaya devam ediyor Türkiye'de?
    Türkiye'de maliyetleri kurdan etkilenmeyen firma yoktur. Kimi az kimi çok. Yataş hangi grupta bilemem, ama sunta, mdf, boya, sünger vs. kurdan etkilenir.
    Bence uzun vadede sıkıntı olmaz, Kur çıkacağı yerde stabil olunca, Yabancılar tekrar gelir. Diplerden bir miktar ilave alım yapılırsa, fiyatlar eski seviyelerine geldiğinde para enflasyona yenilmemiş olur.

Sayfa 326/577 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •