Sayfa 328/568 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428 ... SonSon
Arama sonucu : 4538 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    Sayın mertazor,
    O zaman okumazsınız. Ben görüşlerimi yazıyorum. Zorla kimseye okutmak niyetinde değilim. HDA'ya paramın yarısını yatırdım. Yavaş yavaş çıkıp RPD'ye geçiyorum. Çok da memnunum.
    Hemen gerilmeye ne gerek var?
    Kaç gündür HDA şöyle "berbat" böyle "yine mi eksi" yazıyorsunuz; size grafikle, matematikle cevap veriyorum. O cevaplar hakkında yorum yapmıyorsunuz, ertesi sabah, hem de artı yaptığı bir sabah yine "üzücü" vs yazıyorsunuz.

Eleştirmiyorum, anlamaya çalışıyorum. PPF üstü getiri hedefleyen ve bunu başarmış bir fon hakkında yanlış bilgiler veriyorsunuz.
    "Okumasınız" diye bir şey yok, burada yanlış bilgi verildiği zaman düzeltilmesi gerekli diye düşünüyorum.

Getiri sizi tatmin etmeyebilir. Ama bu fon arbitraj teması olan ve bu temaya göre getiri ölçütü olan bir fon. Asla (atıyorum)ayda %8 getiremez size. Fonun temasını anlamadıysanız, yüksek beklentiniz varsa ve bu yüzden düşük geliyorsa, yorumlarınız maalesef yanıltıcı olmuş oluyor diğer insanlar için.

2.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Hemen gerilmeye ne gerek var?
    Kaç gündür HDA şöyle "berbat" böyle "yine mi eksi" yazıyorsunuz; size grafikle, matematikle cevap veriyorum. O cevaplar hakkında yorum yapmıyorsunuz, ertesi sabah, hem de artı yaptığı bir sabah yine "üzücü" vs yazıyorsunuz.

Eleştirmiyorum, anlamaya çalışıyorum. PPF üstü getiri hedefleyen ve bunu başarmış bir fon hakkında yanlış bilgiler veriyorsunuz.
    "Okumasınız" diye bir şey yok, burada yanlış bilgi verildiği zaman düzeltilmesi gerekli diye düşünüyorum.

Getiri sizi tatmin etmeyebilir. Ama bu fon arbitraj teması olan ve bu temaya göre getiri ölçütü olan bir fon. Asla (atıyorum)ayda %8 getiremez size. Fonun temasını anlamadıysanız, yüksek beklentiniz varsa ve bu yüzden düşük geliyorsa, yorumlarınız maalesef yanıltıcı olmuş oluyor diğer insanlar için.
    Hocam haklısınız. Zaten ben de en az enflasyon kadar kazanırım hem de riski az diye girmiştim. Enflasyonun çok gerisinde kaldı. Önce %5 üzerindeydi, enflasyonla eşitti getiri. Şimdi aylıkta çok düştü. PPF olma yolunda ilerliyor. RPD %6,644819 getirmiş aylık. Maşallah paramızın değerini korumuş en azından. Onu istiyoruz zaten.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

3. Bu arad RIK'e de yatırım yaptım, çıktım. O da tam hayal kırıklığı.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

4. Çok kibarsınız öncelikle, böyle seviyeli fikir alışverişi için teşekkür ederim.

RIK da fazlaca eurobond var, dolara da göbekten bağlı tabi. Bondlar uzun süre iyi getirdi şimdi biraz daha stabil bu aralar. Ben de düşünüyorum alternatiflere yönelmeyi doğrusu.

RPD için de bir not düşeyim; şu an %6 larda ama daha bir kaç hafta önce, son 1 aylık getirisi %1,5 lara düşmüştü. Burada da baya homurdanma olmuştu hatta düşük getirisi sebebiyle. Bu fon da borsa yukarı giderken bu şekilde performans gösteren, düşerken de yine de artıda kalma hedefli bir fon. Bunu da başarıyor. Ama rüzgar terse dönerse RPD için de performansı düştü diye düşünebilirsiniz.

Kısacası fonların hemen hepsinin bir çerçevesi, sınırları, iyi dönemleri, kötü dönemleri var. Bunları bilerek performans ölçmek gerekli.

5. Sağ olun. Düşerse başka bir fona bakacağım artık.

6. fona satış verdiğimde saat 15 den sonra para yatıyor alacağım fonda 1 gunluk kayıp oluyor bu normal mi bu yoksa banka ile mi alakalı valor 07 tarihli satis fonu var para 15 00 da yatacak
    Param yok kafam rahat

7.  Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    fona satış verdiğimde saat 15 den sonra para yatıyor alacağım fonda 1 gunluk kayıp oluyor bu normal mi bu yoksa banka ile mi alakalı valor 07 tarihli satis fonu var para 15 00 da yatacak
    Maalesef banka ile alakalı değil. "PPF satayım aynı gün başka fon alayım" maalesef olmuyor.
    Sanıyorum sadece kendi bankanın ppf sini satarsan öyle bir şansın olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    Sayın mertazor,
    O zaman okumazsınız. Ben görüşlerimi yazıyorum. Zorla kimseye okutmak niyetinde değilim. HDA'ya paramın yarısını yatırdım. Yavaş yavaş çıkıp RPD'ye geçiyorum. Çok da memnunum.

RPD fonu içeriği bana çoklu varlık fonuna çok benzer gibi geldi.

CVK FCK FFH KCV dan çok mu iyi RPD? Neden soruyorum? Bunlarda şu anda stopaj yok. Kafadan %10 önde oluyorlar RPD ye göre.

Sayfa 328/568 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •