Sayfa 33/672 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 257 - 264 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Deutche Bank tarihi dip seviyelerinde. Ama şirket de en kötü dönemini yaşıyor. Batmasına izin verirler mi?

SM-J200F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yatırım Tavsiyesi Değildir tüm yazılarım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by bsayfam Yazıyı Oku
    slmlar arkadaşlar, tüm sayfaları okudum, aranıza katılmak üzereyim. yalnız hisse.net deki bilgi seviyesini çok yükseltmişsiniz. fular takıp okumak gerekiyor bazı yerleri bazı yerleri de meb in verdiği ingilizce eğitimi bile kurtarmıyor. güzel paylaşımlar yapılıyor bu arada, emeği geçen ve katkı koyan herkese teşekkürler.
    aramıza katıldığınız için teşekkürler. Yırtdışı borsalar okyanus gibidir.
    gedik yatırım interactive brokers'ın platformu ile anlaşmalı olduğundan karışıktır. demosunu kullandım. hisse seçimi için finviz.com. , finance.yahoo.com , nasdaq.com sitelerinde arama kısmına ilgili firmanın kodunu veya ismini yazarsanız teknik/temel bilgilere kolay ulaşılıyor.
    Temettü oranı yüksekliği ve her yıl artışı ana kriterlerden. Yurtdışı yatırım işi vergiden dolayı uzun vadeli yani Warren Buffet tarzı ,temettüye dayalı.Yüksek komisyon oranından dolayıda direk blok alım makul.
    Ayrıca Ak portföy, Yapıkredi Portföy ve İş portföy'ün yurtdışı hisse fonları mevcut. Onları da takip listesine almakta fayda var.
    bol kazançlar...
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by Alvoricci Yazıyı Oku
    Tam olarak anlamadım. Yabancı borsalarda komisyon bedeli ne kadar? 1000 dolarlık hisse aldım yüzde kaç kesilir? Herşey dahil aracı kurum komisyonu + vergiler?

Vergi boyutunu geçmiş sayfalarda Sn.Dudu yazmıştı.
    Ben qnb finans yatırımı kullanıyorum. 12500 usd'ye kadar her işlem 25 usd. Bunun dışında 0 gider. Temettüden kesilen vergi ABD şirketlerinde %30, Kanada %25, Almanya %26

Diğer bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
    http://www.mrmilyoner.com/yurtdisi-p...-islem-yapmak/

http://www.mrmilyoner.com/yurtdisi-p...-vergi-boyutu/
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5.  Alıntı Originally Posted by Alvoricci Yazıyı Oku
    Deutche Bank tarihi dip seviyelerinde. Ama şirket de en kötü dönemini yaşıyor. Batmasına izin verirler mi?

Almanyada yeni bir Banka bu yil Dax katilacak Wirecard bu yil %200 hise cikisi var.
    Tamm bir bilgim yok ama Yatirimlar buraya kaymis olabilir.. ve Dax dan Commerzbank cikcak Wirecard gircek.

6. Warren Buffet Apple büyük bir yatirim yapmis Apple bu ayin 12/13 de yeni Iphone XS ve Saatini tanitacak.

7. Yurt dışına gittiğimizde pasaportumuzla hesap açabiliyor muyuz?

8. Herhangi bir yabancı banka veya aracı kurumda

Sayfa 33/672 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •