Sayfa 330/430 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,633 - 2,640 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by buyshell Yazıyı Oku
    Dolar 30 olursa
    Emeklide %30 min zami kapar
    Secim ayagina daha fazlaai bile olur..
    Anlattiklarinda o kadar haklisinki
    Son 2 senedir calismiyorum
    (Reami olarak)
    1994 2021 arasi.. calistim.. 2003 den 2021 hep tavanin em az %20 30 ustu pirim odedim...
    Babam benim odedigom vergi pirimin 1000 de birini odemedi.. inanin odemsi dpgeu durust odemeai bile yok ama afla emekli edildiler.. toplasan 10 yil pirim odemesi vardir yoktur en dusukden..
    0 7500 ben 22941 aliyoruum( bu ay baglandi eyt den)..
    1000 de biri 7500
    Adaletimiz batsin

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Benim arkadaşın hak ettiği maaş 3350, aldığı 7500, muhtemelen emekli olabilrsem benimki 15 civarı olacak.

Tahminen 3-5 yıl içinde minimum maaşta eşitlenir 3350 hak eden emekli ile benimki.

Devlet beni emekli etmesin, ödediğim primleri o günkü değerinden geri versin bana razıyım ben.

Dostum senin emekli maasi demek ki tavan ve 22bin uzeri tavan
    diyorsunuz ya su kadar pirim tavan hatta onun da uzerini odedim
    bunu siz bagkur olarak mi 4a ssk olarak mi odediniz
    yani size kalsa o odeme degerini degistirme imkaniniz varmiydi eder 4a iseniz zaten maas anlasmaniza gore o rakam otomatik cikiyor siz azaltma yada artirma luxu ne sahip degilsiniz
    ben bir kismini yurtdisi borclanma yaptim kendim odedim o donem ssk tarafina 1e1 odeniyordu simdi bagkur oldu ve gunluk 200tl odeniyor bes bin gun borclansa biri su an bir milyon tl odeyecek ve aylik 7500tl alacak kac ay kac yil hic olmese odedigi tutari geri alabilecek enflasyon yogun olan bir ulkede belki yarisi yada 1-3 donemde geri alacak elbette

Ben ornegini verelim gene odedigim miktari yaklasik maas ile hesaplayip aman 36ay hic olmemem lazim filan diyordum su anda aldigim 3-4 aylik odeme ler ile filan nerede ise yarisini elde ettim belki yil sonuna dek odedigim miktari geri almis olacagim ve emekli olmanin faydasini da gormus olacagim

sozu burda bir milyon tl ile bes bin gun odeyecek bir yurtdisi borclanmaya baglamak istiyorum
    demek ki dilerse 10milyon tl olsun onu odesin ve emekli olsun cocuguna coluguna yaslisina mantisina filan diye sarimsak satiliyo ya o sekilde herkese faydasi olur geri de kalanlara

Saygilarimla

Alıntı Originally Posted by buyshell Yazıyı Oku
    Dolar 30 olursa

1994 2021 arasi.. calistim.. 2003 den 2021 hep tavanin em az %20 30 ustu pirim odedim...
    Babam benim odedigom vergi pirimin 1000 de birini odemedi.. inanin odemsi dpgeu durust odemeai bile yok ama afla emekli edildiler.. toplasan 10 yil pirim odemesi vardir yoktur en dusukden..
    0 7500 ben 22941 aliyoruum( bu ay baglandi eyt den)..
    1000 de biri 7500
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Ancak bugune dek gittiginiz saglik ocaklari ASM ler aile nizin kullandigi tum ilaclar filan da o donemki bedelden sizden dusulur ise bisi de kalmaz
    Devlet bugun cok iyi ayar edebilir

Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Benim arkadaşın hak ettiği maaş 3350, aldığı 7500, muhtemelen emekli olabilrsem benimki 15 civarı olacak.

Tahminen 3-5 yıl içinde minimum maaşta eşitlenir 3350 hak eden emekli ile benimki.

Devlet beni emekli etmesin, ödediğim primleri o günkü değerinden geri versin bana razıyım ben.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sn. İzmut , geçen bir arkadaşım 5bin küsür prim günü ile emekli oldum kök aylığım 3.950 tl dedi hökumat 7500 veriyor dedi, diğer arkadaşim ise ben böyle adaletin dedi (hökumata dua etti ) 8bin prim günüm var 8250 tl de bana mayış bağladılar dedi. Bu haksızlığa son vermeliler diyoruz ancak sorunu çıkaranlardan bir çözüm beklemek de boşuna size katılmamam mümkün değil ,daha önceleri sn thron da bu konulara değinmiş idi şimdi iliklerimize kadar yaşıyoruz.
    Syg.

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Ancak bugune dek gittiginiz saglik ocaklari ASM ler aile nizin kullandigi tum ilaclar filan da o donemki bedelden sizden dusulur ise bisi de kalmaz
    Devlet bugun cok iyi ayar edebilir
    Devlet hiçbir şeyi ayarlayamaz. Ayarlarda o ayarı devlet yaparsa ayarlar. Hükümet yapıyor o ayarları. Oy aldığı kesimde belli...

Ya 2 ya da 3 kere kullanmısımdır. Sağlık sistemi bugün paralı zaten. GSS denen sistem, devlet sisteminden alınamayan randevular ile gidilen özellere ödenen paralar, ilaçlara ödenen farklar ve muayene ücretleri...

Gerek yok bana benden aldığı parayı hesap etsın bugünkü gerçek değerinden geri versin. Benim cebimden alıp başkasının cebine benim birikimlerimden para koymanın adı her yerde aynıdır. Böyle devlet yönetimi mi olur?

6. Hocam 27 bin alan arkadasim var..
    Ben son 2 sene odesem 26 bin alacaktim.. 23 bin aliyorum simdi
    4a yim ben..
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostum senin emekli maasi demek ki tavan ve 22bin uzeri tavan
    diyorsunuz ya su kadar pirim tavan hatta onun da uzerini odedim
    bunu siz bagkur olarak mi 4a ssk olarak mi odediniz
    yani size kalsa o odeme degerini degistirme imkaniniz varmiydi eder 4a iseniz zaten maas anlasmaniza gore o rakam otomatik cikiyor siz azaltma yada artirma luxu ne sahip degilsiniz
    ben bir kismini yurtdisi borclanma yaptim kendim odedim o donem ssk tarafina 1e1 odeniyordu simdi bagkur oldu ve gunluk 200tl odeniyor bes bin gun borclansa biri su an bir milyon tl odeyecek ve aylik 7500tl alacak kac ay kac yil hic olmese odedigi tutari geri alabilecek enflasyon yogun olan bir ulkede belki yarisi yada 1-3 donemde geri alacak elbette

Ben ornegini verelim gene odedigim miktari yaklasik maas ile hesaplayip aman 36ay hic olmemem lazim filan diyordum su anda aldigim 3-4 aylik odeme ler ile filan nerede ise yarisini elde ettim belki yil sonuna dek odedigim miktari geri almis olacagim ve emekli olmanin faydasini da gormus olacagim

sozu burda bir milyon tl ile bes bin gun odeyecek bir yurtdisi borclanmaya baglamak istiyorum
    demek ki dilerse 10milyon tl olsun onu odesin ve emekli olsun cocuguna coluguna yaslisina mantisina filan diye sarimsak satiliyo ya o sekilde herkese faydasi olur geri de kalanlara

Saygilarimla
    SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,418
    Herkıesin bayramı mübarek olsun.. Arkadaşlar ağustosta emeklilik için başvurmaya karar verdim. Maaş bağlanması şu anda ne kadar sürüyor ? Kamuda olanla için nasıl bir süreç işliyor? kamudan emekli olan var mı aranızda?
    Son düzenleme : human01; 28-06-2023 saat: 11:12.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Bayramımız kutlu olsun..Şimdi de bağkurlulara 30.01.2008 öncesi girişlilereki 1.000.000 civarı aday var 7200 günden emeklilik 5 temmuz torba yasasına gireceği konuşuluyor.. Bilgi gazete bilgisidir net konuşmuyorum.

Sayfa 330/430 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •