Sayfa 331/367 İlkİlk ... 231281321329330331332333341 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

suleyman sah mezarini da bir rahat birakmadik.

önce caber kalesinden
    sonra da munbiçe fıratın geçit verdiği ve çevresi tanamen türkmen köylerinden oluşan yerden aldık

her iki yer de stratejik.. abem
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

2. Maalesef Davutoğlu'nu fena kandırdılar o dönem...Zaten "kandıran kandırana dönemi" diyorum ben eski bir tarihçi olarak o yıllara...Öyle yazaceğin yani...Bakma sen ustalık dönemi felan dediklerine, tam bir acemilik dönemiydi...Devlet-i Ali'de bugünkü gibi jeostratejik bir dış politika deneyimi de yoktu bunu da kabul etmemiz lazım...Bu tip Acem oyunlarına fazla kafamız basmadı Cumhuriyet'ten sonra...Dost ülke dedik her önümüze çıkana...Adamlar kafamıza çuval geçirdiler çıt çıkmadı memlekette...DNA'larımızı ele geçirmişlerdi sankim...

Diğer konu, bildiğim kadarıyla TSK'nın müdahale planları hazırdı o dönem...Tabi bu durumda soru şu: Hangi TSK'nın ?...Bu planlarla oraya girip binlerce şehit vermek de vardı...Belki de asıl plan buydu...

Bilemem...

*

Futbolcuları bu yüzden seviyorum abi, her yenilgiden sonra "önümüzdeki maçlara bakacağız" derler ya...Aynen öyle...

Geçen gün ne yazdım: Unutmak yüce rabbimin insanlara sunduğu en büyük lütuf...Boşa yazmadık bunları...

3. Bugün bomba patlayan mekan; bu hafta Ankara'ya gelmeye hazırlanan ABD'li senatör Graham'ın, geçen yıl Haziran ayında Münbiç'e yaptığı ziyarette yemek yediği yer
    Bunlar bizim Teşkilat-ı Mahsusa'nın taktikleriydi bir zamanlar...Meraklısı Arif Cemil'in kitabını okusun abi...Kullanılan yöntemler, öyle böyle değil, ceymis bont halt etmiş yanında...Millet onu bilir ama sorsan ne Kara Kemal'i ne Rıza Bey'i ne de hiç birini bilmez...Utanç vesikası...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,307
     Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Maalesef Davutoğlu'nu fena kandırdılar o dönem...Zaten "kandıran kandırana dönemi" diyorum ben eski bir tarihçi olarak o yıllara...Öyle yazaceğin yani...Bakma sen ustalık dönemi felan dediklerine, tam bir acemilik dönemiydi...Devlet-i Ali'de bugünkü gibi jeostratejik bir dış politika deneyimi de yoktu bunu da kabul etmemiz lazım...Bu tip Acem oyunlarına fazla kafamız basmadı Cumhuriyet'ten sonra...Dost ülke dedik her önümüze çıkana...Adamlar kafamıza çuval geçirdiler çıt çıkmadı memlekette...DNA'larımızı ele geçirmişlerdi sankim...

Diğer konu, bildiğim kadarıyla TSK'nın müdahale planları hazırdı o dönem...Tabi bu durumda soru şu: Hangi TSK'nın ?...Bu planlarla oraya girip binlerce şehit vermek de vardı...Belki de asıl plan buydu...

Bilemem...

*

Futbolcuları bu yüzden seviyorum abi, her yenilgiden sonra "önümüzdeki maçlara bakacağız" derler ya...Aynen öyle...

Geçen gün ne yazdım: Unutmak yüce rabbimin insanlara sunduğu en büyük lütuf...Boşa yazmadık bunları...
    bak ben gene atlamışım yanlış anlamışım herşeyi... malum çok şeyi yanlıuş görmüşüm ( burada hem bilmek hem görmek var) anlayamamış ve boşuna küfretmişim o dönemlerde....

5. Burada şunu unutmamak lazımdır...ABD (Pentagon-Rockefeller-Evanjelik) & Çin - Rusya (Rothschild) arasındaki temel sorun alanı Pasifik, ki bunu defalarca yazdık buraya...Ancak her iki taraf da bir Avrupa krizi olmadan Pasifik alanında yaratılacak krizin katlanabilir düzeyde olamayacağının da farkında...Trump'ın -hem de bir kaç kez- ABD'nin NATO'dan çekilmesiyle ilgili stratejik değerlendirmeler yapılmasını talep etmesi de bu yüzden...Putin'in Avrupa'daki olası bir güvenlik zaafiyetinden faydalanmak isteyeceği biliyorlar...Ki son Azak Denizi krizinde tek bir ses çıkarmaması da bu yüzden...

https://www.youtube.com/watch?v=-MEqT2kmTHg

6.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Münbiç'te ölenler muhtemelen Eric'in paralı askerleri, ABD askeri değil...Trump "ben size demedim mi" deyip mıçacak ağzına hepsinin, seyredin...Ben adamımı bilmem mi ?...Eylemi kimin yaptırdığını burayı okuyanlar gayet iyi biliyor abi...Akşamki Brexit hüsranı sonrasında olması elbetteki tesadüf değil !...
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...03#post2984603

https://twitter.com/yirmidorttv/stat...49259712499712

7. Adam orta terk Rize'li müteahhit kafasıyla devlet yönetiyor. Sen diyon şudur budur!

Sayfa 331/367 İlkİlk ... 231281321329330331332333341 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •