Sayfa 333/1000 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon
Arama sonucu : 7996 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade

yonca

Buralar kırılırsa 920 lerde alır soluğu
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Bist < 101.000

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by radyolog Yazıyı Oku
    101000 lere inme riskimiz devam ediyor...oralara civarına gelirsek hareketlere bakarak yeniden değerlendirme yaparız
    iyi mi böyle...

basayım mı daha..istermisiniz
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Alıntı Originally Posted by MKA55 Yazıyı Oku
    Sayın kubilayhan23,

Çin altın rezervini olağandışı artırırken, Almanya "F35'in senin olsun ben boru hattını da döşerim" derken, Fransa "NATO'da her ülke istediği silahı alabilir" derken ve hatta Venezuella'daki palyaçonun yardımcısı kodese atılıyorken ... sizin reis'e takılıp kalmanız tam ibretlik.

Üstelik GOLAN konusunda sapına kadar TÜRKİYE iken. Biraz dinlenin lütfen.
    TÜRKİYE derdinin olmadığı anlamıştım lakin adam yerine koyup hala uyarılarımı yapıyorum.

Her şeyi sat TANK dahil,Tarımı ve hayvancılığı bitir hala savun akp yi demekki döt derdinden başka bir derdin yok dediklerimizide duyma dikkate alma.

Propaganda için buraya gel.

BOP kimin abd ve israil ortak projesi

Örnek vereyim okudunmu bilmem

İspanya iç savaşı.

Savaşın Franco Lehine Sonuçlanmasında Etkili Olan Faktörler

1-) Savaş sırasında sosyalist gruplar olan Stalinistler ve Troçkistler birbirine düşmüş ve iki gücün hem birbirleriyle hem de Franco rejimi ile savaşması, muhaliflerin savaşı kaybetmesinde önemli rol oynamıştır.

2-) Sovyet lideri Joseph Stalin, İspanya İç Savaşı’nda sosyalistlere silah ve mühimmat desteği sözü vermiş olmasına rağmen kayda değer hiçbir yardım muhaliflere ulaşmamıştır. Hatta Balaer Adaları açıklarında demirli Rus donanması savaşın milliyetçiler lehine geliştiğine gözlemlemesine rağmen top atışında dahi bulunmamışlardır. Buna rağmen milliyetçilere desteklerini açıkça belli eden İtalyanlar, Barselona’ya havadan bomba yağdırmaktan geri durmuyorlardı. Fakat Stalin’in, muhaliflere gerekli olan tüm desteği gönderdiği buna rağmen muhalifler arasında çıkan uyuşmazlığın sonucu olarak tam anlamıyla bir birlik sağlanıp Franco diktasına karşı savaşılmadığı da söylenir.

https://www.tozlumikrofon.com/ispany...asi-1936-1939/

Bu şahısı bilirmisin George Orwell İspanya iç savaşında solcuları 2 ye bölen kişi

Ve CİA 50 yıllık belgeleri açıklayınca bunun cia ye çalıştığı belgelendi.

Sonuç gene bir 50 yıl sonra anlaşılacak.Elde Ülkem kalırsa artık.

https://www.biyografi.info/kisi/george-orwell

George Orwell (1903-1950)

1903 yılında Hindistan'da doğdu. İngiliz edebiyatının en önemli isimlerindendir. Asıl ismi Eric Arthur Blair. Babası Hindistan'da görevli bir İngiliz, annesi Fransız asıllıdır. Aristokrat bir ortamda büyüdü. İngiltere'ye döndükten sonra 1922'de Eton College'dan mezun oldu.

Üniversiteye gitmek yerine aile geleneğini sürdürdü, Birmanya'ya giderek İmparatorluk Polis Teşkilatı'na girdi. Aslında edebiyatla ilgilenmek istiyordu. İngilizlerin Birmanyalılara yaptığı baskıları görünce 1928'de polislikten istifa etti ve anılarını 1933'te yayınlanan "Burmese Days" isimli kitabında topladı. Aynı yıl yazdığı "Down and Out in Paris and London" adlı kitabında Paris ve Londra'da geçen günlerini anlattı.

1930'larda kendisini sosyalist olarak tanımladı. Ama gazete muhabiri olarak izlemeye başladığı İspanya İç Savaşı'nda Cumhuriyetçi milislere katıldı. Teğmen rütbesine kadar yükseldi ve bir çatışmada ağır yaralandı. 1937'de komünistlere karşı savaştı. Hayatını tehlikeye attığını düşünerek bu ülkeden ayrıldı. Bu dönem izlenimlerini, 1938'de yayınlanan "Katalonya'ya Selam" adlı kitabında aktardı. İspanya deneyiminden sonra tutucu bir görüş benimsedi.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Hani Gökbörü? | Bozkurt Nerede?

https://www.youtube.com/watch?v=MdLII-xyLFI
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Abdurehim Heyit - Beyaz Gül Kırmızı Gül

https://www.youtube.com/watch?v=tzkkgymy1c0
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Alıntı Originally Posted by radyolog Yazıyı Oku
    iyi mi böyle...

basayım mı daha..istermisiniz
    Sen zahmet etme pala 99 a değdirir bugun yada pazartesi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Trole az daha kaydim dolar topiğinde doktor gelmedi biraz daha l kayayım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 333/1000 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •