Sayfa 338/913 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon
Arama sonucu : 7300 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. 2016 4. Çeyrek -1,2M
    2017 4. Çeyrek +3,4M
    Gayet iyi
    Ytd.

KUTPO Konsolide 2017/12 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 32215320 Yıllık Değ%:-9

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Forum hisselerinde yazmıyorum. Lakin bu hisse bende uhde kalmıştı)))
    2 kere zarar yazdığım ender hisselerdendir. Tek lotum yok.
    Bilançoyu inceledim, çok merak ediyordum.
    Bir önce ki çeyrek zarardı, bu çeyrek kar a geçmiş.
    Brüt kar, satışlar, özsermaye , EBITDA hepsi artmış. Bir önce ki seneye göre net kar düşüşü yanıltmasın. Finansmandan artı yazmış. Vergi ile geçen seneye göre net kar düşük kalmış.
    Sanırım F/K ve HD/DD iyice düşecek.
    Artı kötü bilanço mazeretleri de yok. Çıkışını nasıl durduracaklar merak ediyorum))) bilanço önceden biliniyordu desen fiyatlama yapıldı desen o da düşük. Ben yüzde 7 zararla VUK bilanço gelince vermiştim.
    Kendime söz verdiğim için bulaşmıycam bu hisseye lakin artık fiyatın 2 li rakamlarda olmaması için hiç bir sebep kalmadı. Umarım herkes kazanır. Bu hisse için sayfada yazdım, yeminimi bozdum ))) kadir abi şekli.
    Neyse hakkınızı helal edin. Vaktinizi aldım. Uzaktan izliycem, cidden bu sefer de eğer çıkmazsa nasıl bir film olacak merakla izliycem. Lakin benim şahsi fikrim, artık bu rakamlarda zor tutarlar.
    Allaha emanet, kalın sağlıcakla.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

ASLAN

4. Öncelikle tüm ortaklara hayırlı olsun, hisseye aşırı baskı olurca acaba zarar mı açıklar diye tereddüe düşmüştüm ama gayet iyi geldi.
    Tüm kalemler geçen seneye göre daha iyi, hasılat, Brüt Kar, Esas Faaliyet Karı, FAVÖK yani vergi öncesi kar 40.133m (geçen sene 38.800m idi)
    Altını çizdiğim geçen seneki kar farkı, vergi eadesi olarak alınmış 5 kusun milyon TL kadar, bu sene vergi iadesi olmamış belki önümüzdeki çeyrekte olur.
    Pazarlama ve genel yönetim giderlerini 20 mliyon daha şişirmişler, bu tüm şirket patronlarının kırpma kalemleri oluyor maalesef.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. 21-02-2018, 21:44
    kutupbaşı, - Kütahya Porselen başlığına yazdı.
    konsolide bilanço 33-34 milyon civarında gelecek diye tahmin ediyorum,fakat hissenin beklenen rakamlara gelmesi uzunca bi zaman alacak sebebi ise...
    beklentimin altında kaldı,şimdi 1 çeyrek ne halt edeceği eğer 10 mly civarı kar gelirse her şey değişmeye başlayacaktır,yinede tüm hissedarlara hayırlı olsun,şöyle 4 trl temettüyü hak etti ortakların.....nafi beyy

6. Hasılatta %11,5 artış . Brüt karda %12,8 artış. Finansman maliyeti dışı karda %5 artış. ve vergi öncesi 40 m kar. Başka bir kağıt olsa bu seviyelerden tavan beklentisi oluşur. Üstelik damping haberi de fiyatlanmadı. Bilenlerin yorumu damping etkisinin 2018 yılında çok büyük olacağı yönünde.

Ama tabiki sahipli hissenin ne olacağını bilemiyoruz.

ytd değildir.

7. Hadi bakalım kim basacak bugün aşağıya hisseyi..İş yatırım devam edecek mi satışa...

8. Kara kışı atlatan kutpo yazı görecektir.

Sayfa 338/913 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •