Sayfa 34/84 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon
Arama sonucu : 672 madde; 265 - 272 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. İş yatırımdan baktım YGGYO'da yabancı payı sıfır gibi bir şey. Bu durumda satıcı büyük ortaklardan ya da yatırımcılardan biri. Dün 8.15 TL'ye bile satışa korlarken şirketin geri alıma başlaması üzerine fiyatlarını 8,60 tl'ye çıkardılar. Şirket ise geri alım için 8.25-8.30 bandına barikat kurmuş durumda.

Dün 8.15'e satış koyanlar kimse bugün 8.25'e bile satmıyorlar. Bu da biraz garip geldi. Tek açıklaması var o da birilerinin bu hissede spekülasyon yapmak istemesidir. Şirketle ilgili olumsuz bir haber üretilemediği sürece başarılı olamayacaklarını düşünüyorum.

Şirketin geri alım için belirlediği 8.25 bandı da çok uygun geldi bana. Bu fiyatlardan bulsam bende alırım çünkü. Geri alım fiyatını yükseltmemesi de uygun, mal boşaltmak isteyen varsa 8.25'ten versin, biz küçük ortaklara da uyar.

An itibariyle son işlem fiyatı 8.31, işlem hacmi ise sadece 55 lot.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. Maşallah, dolu dizgin topluyor...
    5070267 adet hisse olmuş, %5,83' e ulaşmışız pagyoda...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

3. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/690037
    Yukardaki linkten ulaşabilirsiniz...
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 15'nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.
    Perşembe günkü hacmin sebebi bu sanırım, Hayırdır İnşallah...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

4.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/690037
    Yukardaki linkten ulaşabilirsiniz...
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 15'nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.
    Perşembe günkü hacmin sebebi bu sanırım, Hayırdır İnşallah...
    Sesi çıkmadığı için deep voice'in de vebalini alabiliriz, satanların arasında olabilir diye

Listeden anlaşıldığı kadarıyla çok sayıda kurucu ortak hisselerini borsada işlem görmeye müsait hale getirmiş. Bu ortakların bir kısmı satışı düşünüyorsa geçen yıl pagyo'daki yaşanan durum yggyo'da tekrar edebilir. Böylesi bir olasılığa karşı ilave alım için 8'in altını beklerim.

Bir yanda ekonomik kriz bir yanda ortak satışları, yggyo düşmezse bile temettüye kadar bu seviyelerde kalabilir. Bu nedenle zaman ihtiyatlı olma zamanı diyorum. ..
    Winter is coming...

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Sesi çıkmadığı için deep voice'in de vebalini alabiliriz, satanların arasında olabilir diye

Listeden anlaşıldığı kadarıyla çok sayıda kurucu ortak hisselerini borsada işlem görmeye müsait hale getirmiş. Bu ortakların bir kısmı satışı düşünüyorsa geçen yıl pagyo'daki yaşanan durum yggyo'da tekrar edebilir. Böylesi bir olasılığa karşı ilave alım için 8'in altını beklerim.

Bir yanda ekonomik kriz bir yanda ortak satışları, yggyo düşmezse bile temettüye kadar bu seviyelerde kalabilir. Bu nedenle zaman ihtiyatlı olma zamanı diyorum. ..
    Piyasının sıkışık olduğu ve faizlerin %25 e geldiği bu dönemde satan olmasını normal karşılamak lazım ..Faizler 2014 seviyelerine gelmediği sürece yggyo dan panora dan vb hisselerde bi numara olacağını sanmam..dağıttı temettü 10 senede amorti edecek şekilde fiyatlamaya devam eder..Ha bu arada ekfuture bizde devamlı al vardır sat yoktur. eskiyen arabadan başkasını satmayız

6.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    Kendi hisselerimizi alıyor olabilirmiyiz?...
    Alıcı kademelere 1111-2222-3333-4444-14444 yazmaya başladı birşey mi ima ediyor?...
    işgüzarın biri lotları tamamlıyor. örneğin 1110 a 1 lot ekliyor...2200 e 22 lot ekliyor..
    Gimat eşrafından bir vatandas))

7.  Alıntı Originally Posted by deep voice Yazıyı Oku
    Piyasının sıkışık olduğu ve faizlerin %25 e geldiği bu dönemde satan olmasını normal karşılamak lazım ..Faizler 2014 seviyelerine gelmediği sürece yggyo dan panora dan vb hisselerde bi numara olacağını sanmam..dağıttı temettü 10 senede amorti edecek şekilde fiyatlamaya devam eder..Ha bu arada ekfuture bizde devamlı al vardır sat yoktur. eskiyen arabadan başkasını satmayız
    Sn. Deepvoice sesiniz çıkmayınca latife olsun diye takılayım dedim, bu vesileyle de ağzınızdan bir kaç laf koparmayı umdum, ortak satışı var mı yok mu diye.

Ortak satışlarını hisseye ortakların hisseye güven duymaması olarak algılamıyorum.

60 bin TL'yi aşan temettülerde beyanname ve vergi yükümlülüğü geliyor. GYO dışındakilerde bu pek sorun oluşturmuyor, çünkü yarısı muaf olup stopajların tümü de ödenecek vergiden düşüyor, çoğunlukla vergi doğmuyor. Ama GYO'larda stopaj olmadığı için vergi doğabiliyor. Bu da bazı ortakları satışa teşvik edebiliyor. Geçen yıl bu tür ortak satışları pagyo'yu temettü öncesi 3,8'lere kadar düşürdü çünkü.

Hisse de ben de satıcı değilim tersine alıcıyım ama bu tür ortak satışları olacak ve devam edecekse daha altlardan ya da ileri tarihlerde bugünkü fiyatlardan alma fırsatı doğacaktır.

Bir çok insan faizlerle temettüyü mukayese ederek işlem yapıyor ama bence doğru bir yöntem değil. Karşılaştırma reel faizle temettü arasında yapılmalı. En azından ben öyle yapıyorum ama sizin dediğiniz mukayeseyi yapanların hissede satış baskısı yaratacağını öngörerek alımlarımı da zamana yayıyorum.

Bilmiyorum fikirlerime katılır mısınız? Özellikle vergi problemi konusunun doğruluğunu sizin kendi çevrenizdeki izlenimlerinizle teyit etmeniz mümkün mü?
    Winter is coming...

8.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Sn. Deepvoice sesiniz çıkmayınca latife olsun diye takılayım dedim, bu vesileyle de ağzınızdan bir kaç laf koparmayı umdum, ortak satışı var mı yok mu diye.

Ortak satışlarını hisseye ortakların hisseye güven duymaması olarak algılamıyorum.

60 bin TL'yi aşan temettülerde beyanname ve vergi yükümlülüğü geliyor. GYO dışındakilerde bu pek sorun oluşturmuyor, çünkü yarısı muaf olup stopajların tümü de ödenecek vergiden düşüyor, çoğunlukla vergi doğmuyor. Ama GYO'larda stopaj olmadığı için vergi doğabiliyor. Bu da bazı ortakları satışa teşvik edebiliyor. Geçen yıl bu tür ortak satışları pagyo'yu temettü öncesi 3,8'lere kadar düşürdü çünkü.

Hisse de ben de satıcı değilim tersine alıcıyım ama bu tür ortak satışları olacak ve devam edecekse daha altlardan ya da ileri tarihlerde bugünkü fiyatlardan alma fırsatı doğacaktır.

Bir çok insan faizlerle temettüyü mukayese ederek işlem yapıyor ama bence doğru bir yöntem değil. Karşılaştırma reel faizle temettü arasında yapılmalı. En azından ben öyle yapıyorum ama sizin dediğiniz mukayeseyi yapanların hissede satış baskısı yaratacağını öngörerek alımlarımı da zamana yayıyorum.

Bilmiyorum fikirlerime katılır mısınız? Özellikle vergi problemi konusunun doğruluğunu sizin kendi çevrenizdeki izlenimlerinizle teyit etmeniz mümkün mü?
    bu sene pagyo nun düşmemesinin sebebi yggyo nun acemice aldığı lotlardır
    kendi hissesindede aynı şeyi yaptı paldır küldür yeni gelinin şeye sarıldığı gibi 14:50 ye kadar temettü öncesi alım yaptı..ve bizim camiada gimat eşrefından tepki aldı
    İşin vergi kısmına gelince şahsen satışı gerekt,rcek bir durum değil..60 BİN TEMETTÜ alan adamın mutlaka başka yerlerdede kira geliri vardır
    hertürlü vergiye tabi oluyor..Vergi çıkıyor diye satıyorsa sonra gerimi alıyor?..Bizim eşrafda vergiyi düşünüp satan olmaz kanımca ... Torunları çık geriye 1200 hisse kalıyor yaklaşık 129 milyon lot borsaya açık ve işlem hacmini görüyorsun ..fiyatın burda olmasının baş faktörü faizdir..bir kısım bunu çok net hesaplıyor ..

Sayfa 34/84 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •