Sayfa 3483/4281 İlkİlk ... 24832983338334333473348134823483348434853493353335833983 ... SonSon
Arama sonucu : 34241 madde; 27,857 - 27,864 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

THY, "THY Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi"nin kuruluşunu tamamladı

21/08/2023 06:20:30

Türk Hava Yolları(THY), "THY Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi"nin kuruluşunu tamamladı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"14.07.2023 tarihli duyurumuzda Ortaklığımızın havacılık sektöründeki tecrübesi, küresel gücü ve satış kanallarından geçen işlem hacmini göz önüne alarak mevcut potansiyelinin değer yaratan bir iş modeline dönüştürülmesi amacıyla elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu kurulması ve ilgili yasal mevzuat çerçevesinde lisanslama süreçlerinin yürütülmesi için gerekli çalışmaların başlatılmasına Yönetim Kurulumuzca karar verildiği kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Bu kapsamda Ortaklığımızın %100 iştiraki olacak şekilde "THY Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi"nin kuruluşu 18.08.2023 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü nezdinde tescil edilerek tamamlanmıştır. "

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Enerya Enerji, 23 Ağustos'tan itibaren Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak

21/08/2023 06:21:30

Enerya Enerji, 23 Ağustos'tan itibaren Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak.

BIST'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Enerya Enerji A.Ş.'nin (Şirket) sermayesini temsil eden 145.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen 39.000.000 TL nominal değerli Şirket payları 23/08/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 88,76 TL/pay baz fiyat, "ENERY.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir. "

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Baydöner Restoranları, bugünden itibaren Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak

21/08/2023 06:21:57

Baydöner Restoranları, 21 Ağustos'tan itibaren Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak.

"Baydöner Restoranları A.Ş.'nin (Şirket) sermayesini temsil eden 84.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen 18.000.000 TL nominal değerli Şirket payları 21/08/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 21,00 TL/pay baz fiyat, "BYDNR.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir"

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Ensari Deri, un ve ambalaj üretim faaliyetlerini kurulacak şirketlerin bünyesinde toplama kararı aldı

21/08/2023 06:22:00

Ensari Deri, un üretim faaliyetlerini "Ensari Un Sanayi Ticaret AŞ" ve ambalaj üretim faaliyetlerini "Nexus Sentetik Çuval Ambalaj Tekstil Sanayi Ticaret AŞ" ünvanı ile şirketin %100 bağlı ortaklığı olarak yeni kurulacak şirketler bünyesind toplanmasına karar verdi.

"Şirketimiz Yönetim Kurulu 11.08.2023 tarihinde kamuoyuna açıklamış olduğu ‘yeni yatırımların öncelikli olarak yurtiçinde yapılması'na ilişkin kararı doğrultusunda;

Bünyesinde bulunan Mardin İlindeki un fabrikasının, un üretim faaliyetlerini odaklanmış bir yapı içinde ticari ve ar-ge faaliyetlerinin üretim tesislerimizin bulunduğu yerden yönetilmesi maksadıyla ‘Ensari Un Sanayi Ticaret A.Ş.' ünvanı ile şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olarak yeni kurulacak şirket bünyesinde toplanılması ve Şirketimizin ambalaj üretim faaliyetlerinin yürütüldüğü ambalaj üretim işletmesinin tüm makine ve teçhizatları ile birlikte ‘Nexus Sentetik Çuval Ambalaj Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş.' ünvanı ile şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olarak yeni kurulacak şirket bünyesinde toplanılması Kararı almıştır.

Karar çerçevesinde söz konusu işlemlerin ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde gerçekleştirilmesi için gerekli hazırlıkların tamamlanarak başvuruların ivedilikle yapılması hususunda Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Nuri Ensari yetkilendirilmiştir."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected])
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Rubenis Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Osman İpek, Rubenis Holding AŞ adında şirket kuruluşu için süreci başlattı

21/08/2023 06:22:30

Rubenis Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Osman İpek, Rubenis Holding AŞ adında 500 milyon TL sermayeli bir şirket kuruluşu için süreci başlattı.

"Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Osman İpek Rubenis Holding A.Ş. adında 500 milyon TL sermayeli bir şirket kuruluşu ile ilgili Ticaret Bakanlığı'na başvuru sürecini başlatmıştır.

Şirketin esas amacı kurulmuş ve kurulacak şirketlerin sermaye ve yönetimine katılarak, bunların yatırım, finansman, organizasyon ve yönetim meselelerini toplu bir bünye içerisinde ve ekonomik dalgalanmalara karşı yatırımların güvenliğini arttırmak ve böylece bu şirketlerin sağlıklı şekilde ve milli ekonominin gereklerine uygun olarak gelişmelerini ve devamlılıını teminat altına almak ve bu amaca uygun ticari, sınai, ve mali girişimlerde bulunmaktır. Kurulacak Holding'in Rubenis Tekstil San. Tic. A.Ş. faaliyetlerine olumlu katkı sağlayacağı düşünülmektedir."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

AYEN.E ve DOBUR.E payları 20 Eylül seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek

21/08/2023 06:23:00

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AYEN.E ve DOBUR.E, payları 21/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AYEN.E ve DOBUR.E, payları 21/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

PAPIL.E payında 20 Eylül seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak

21/08/2023 06:23:30

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında PAPIL.E payında 21/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında PAPIL.E payında 21/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

CMENT.E payları 20 Eylül seans sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek

21/08/2023 06:24:00

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında CMENT.E payları 21/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında CMENT.E payları 21/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Sayfa 3483/4281 İlkİlk ... 24832983338334333473348134823483348434853493353335833983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •