Sayfa 357/672 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 2,849 - 2,856 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,418
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Eurobondlar'da kuponlar kişinin döviz hesabına döviz olarak yatırılmıyor mu? TL cinsinden mi yatıyor?

Bir de dövizdeki enflasyon riski gerçekten korkutucu düşününce. Herkes ABD'e yüksek enflasyon bekliyor. Biz belki sevineceğiz oh ne güzel yıllık %7 dolar gelirimiz var diye ama fiyatlar ABD'de uçarsa burada 2 katı uçar o getirinin hiç bir anlamı kalmaz.

Öyle bir senaryoda tuvalet kağıdı bile daha çok kazandırır eurobond'dan. Herkes bond'lardan kaçarsa bond fiyatları da düşer çıkmak için anaparadan kol kesmek zorunda kalırsınız ya da 2040'a kadar beklersiniz artık enflasyona karşı eriyen para ile.

banka faizi çok az veriyor ama size sağladığı şey esneklik. bunun fiyatını düşünen pek yok.

~yatırım tavsiyesi değildir~
    https://twitter.com/serdaryilmaz82/s...123511808?s=20

3) Vade en önemli konulardan biri, çok uzun vadeli bondlarda siz iyi bir faiz oranı ile eurobond aldığınızı düşünseniz bile önümüzdeki 30 yıl içerisinde neler olacağını kestiremezseniz. Bugün beğendiğiniz faiz, bir gün ABD enflasyonunun bile altında kalabilir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

3) Vade en önemli konulardan biri, çok uzun vadeli bondlarda siz iyi bir faiz oranı ile eurobond aldığınızı düşünseniz bile önümüzdeki 30 yıl içerisinde neler olacağını kestiremezseniz. Bugün beğendiğiniz faiz, bir gün ABD enflasyonunun bile altında kalabilir.

Syg,
    Bir de fool's yield konusu var:

https://youtu.be/OVWC8hfUoxQ?t=185, otomatik gitmezse 3:05
    Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Eurobond riski hep batmak ya da batmamak üzerinden değerlendiriliyor. Asıl risk nemalandırdığı para biriminin alım gücünü koruyabilmesi. Bu da sadece dolar ya da euro'nun alım gücünün korunmasına bağlı değil aynı zamanda kur rejimine ve sermaye kontrollerine de bağlı.
    Diyelim çifte kurlu (resmi, karaborsa) bir ülkede döviz cinsi bono aldınız. Bono size resmi kurdan kupon/ana para ödemesi(normalde döviz olarak öder ama para çekme kısıtı olacağı varsayımı ile bozdurmak istediğinizde resmi kurdan bozdurmak mümkün olabilecektir) yapacaktır. Alım gücünü koruyan gerçek kurun karaborsa kuru olduğunu varsayarsak, iki kur arasındaki makas sizin alım gücünüzü direkt olarak etkileyecektir.
    Makas büyüklüğü ne kadar olabilir ki diyen varsa(ikinci paragraf) :

https://www.al-monitor.com/originals...ra-dollar.html
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Eurobond riski hep batmak ya da batmamak üzerinden değerlendiriliyor. Asıl risk nemalandırdığı para biriminin alım gücünü koruyabilmesi. Bu da sadece dolar ya da euro'nun alım gücünün korunmasına bağlı değil aynı zamanda kur rejimine ve sermaye kontrollerine de bağlı.
    Diyelim çifte kurlu (resmi, karaborsa) bir ülkede döviz cinsi bono aldınız. Bono size resmi kurdan kupon/ana para ödemesi(normalde döviz olarak öder ama para çekme kısıtı olacağı varsayımı ile bozdurmak istediğinizde resmi kurdan bozdurmak mümkün olabilecektir) yapacaktır. Alım gücünü koruyan gerçek kurun karaborsa kuru olduğunu varsayarsak, iki kur arasındaki makas sizin alım gücünüzü direkt olarak etkileyecektir.
    Türkiye özelinde böyle bir durum olduğunda yatırımcıyı tekrar ülkeye çekemezsiniz. döviz karaborsaya düşme söylentisi bile vatandaşları bankadaki paralarını çekmeye yöneltir. bizim ülkede en fazla verginin vergisinin vergisi olur.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    abd enflasyon artarsa bile türkiye gibi %17-18 olur mu ? bence olmaz. serbest piyasa liberal ekonominin kurallarının tam uygulandığı ülkelerde enflasyon olmuyor. firmalar arası rekabet enflasyon oluşmasını engelliyor. hangi varlık olursa olsun kademeli alış yapmak gerekir. abd enflasyon artarsa bir şekilde faizlerde artacaktır.

6. Merhaba.
    Şu an yurtdışı hisse senedi yatırımı için FTX kullanıyorum ama FTX biraz kısıtlı ve ne olursa olsun bir kripto borsası ve güven vermiyor. Aslında aklımada ibkr vardı ama bence 10bin$ civarına çıkmadan komisyonlar nedeniyle mantıklı olmuyor, mevcut portföyüm ise bunun yarısı kadar.
    Araştırmalarım sonucu webull finance diye bir aracı firma buldum, amerikan merkezli SEC güvenceli.
    Acaba kullanan var mı, önerir misiniz?
    Bir de Kızılay başkanımızın sözüyle vergiden "kaçınmak" için neler yapabiliriz?
    Teşekkür ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by munchausenbyproxy Yazıyı Oku
    Merhaba.
    Şu an yurtdışı hisse senedi yatırımı için FTX kullanıyorum ama FTX biraz kısıtlı ve ne olursa olsun bir kripto borsası ve güven vermiyor. Aslında aklımada ibkr vardı ama bence 10bin$ civarına çıkmadan komisyonlar nedeniyle mantıklı olmuyor, mevcut portföyüm ise bunun yarısı kadar.
    Araştırmalarım sonucu webull finance diye bir aracı firma buldum, amerikan merkezli SEC güvenceli.
    Acaba kullanan var mı, önerir misiniz?
    Bir de Kızılay başkanımızın sözüyle vergiden "kaçınmak" için neler yapabiliriz?
    Teşekkür ederim.
    Ftx’te tokenized stocklar türkiyeden kullanıcılara açık mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Evet ben aylardır alım-satım yapıyorum.

Sayfa 357/672 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •