Sayfa 3593/4283 İlkİlk ... 25933093349335433583359135923593359435953603364336934093 ... SonSon
Arama sonucu : 34261 madde; 28,737 - 28,744 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

Bugünkü Siyasi ve Ekonomik Ajanda

12/10/2023 06:00:20

TSİ Ajanda
    ---- ------------------------------------------------------------------------------------

12 Ekim 2023 Perşembe
    ----------------------
    0900- Petzoo Eurasia Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Fuarı
    İstanbul'da başlayacak.(15 Ekim'e kadar)
    0900- ALUEXPO 2023 - 8. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makine ve
    Ürünleri İhtisas Fuarı İstanbul'da başlayacak.(14 Ekim'e kadar)
    0900- Pet Show - Evcil Hayvan Ürün, Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri ve
    Veterinerlik Fuarı İstanbul'da başlayacak.(15 Ekim'e kadar)
    1000- Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Katar Emiri Şeyh Tamim
    ibn Hamad Al Thani'yi Berlin'de kabul edecek.
    1000- Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu,
    Meclis'te basın toplantısı düzenleyecek.
    1000- Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Türkiye İşçi Partisinden (TİP)
    milletvekili seçilen Gezi Parkı davası sanığı Can Atalay'ın tahliye
    ve hakkındaki yargılamanın durması isteminin reddedilmesi üzerine
    yapılan hak ihlali başvurusunu görüşecek.
    1040- Avrupa Merkez Bankası(ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Frank Elderson,
    Avrupa Komisyonu tarafından İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen
    Avrupa İş Doğası Zirvesi'nde konuşacak.
    1100- CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis'te basın toplantısı
    düzenleyecek.
    1200- CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis'te basın toplantısı
    düzenleyecek.
    1200- İngiltere Merkez Bankası(BoE) Baş Ekonomisti Huw Pill, IMF
    toplantısında geleceğin politikasının nasıl görünebileceği hakkında konuşacak.
    1230- Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Meclis'te basın
    toplantıs düzenleyecek.
    1300- SP Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, Meclis'te basın toplantısı
    düzenleyecek.
    1330- CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Meclis'te basın toplantısı
    düzenleyecek.
    1400- Emek Elektrik'in Olağanüstü Genel Kurul toplantısı
    gerçekleştirilecek.
    1400- Yeşil Sol Parti Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk Özen,
    Meclis'te basın toplantısı düzenleyecek.
    1400- Avrupa Merkez Bankası(ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, Fas'ın
    Marakeş kentinde düzenlenen IMF Yeni Ekonomi Forumu'nda konuşacak.
    1430- Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Meclis'te basın
    toplantısı düzenleyecek.
    1500- YRP İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, Meclis'te basın toplantısı
    düzenleyecek.
    1600- Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Meclis'te abasın toplantısı
    düzenleyecek.
    1600- Almanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Berlin Ekonomi Bakanlığı'nda
    düzenlenen Dış Ticaret Günleri etkinliğinde açılış konuşması yapacak.
    1800- Meksika Merkez Bankası(Banxico), 28 Eylül tarihli faiz toplantısı
    tutanaklarını açıklayacak.
    2000- Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, ekonomi hakkında konuşma yapacak.
    2300- Boston Fed Başkanı Susan Collins, Boston Fed'in ev sahipliği yaptığı
    22. Yıllık Bölgesel ve Topluluk Bankacıları Konferansı'nda ekonomi
    hakkında konuşacak.
    - Brezilya BM&FBovespa Borsası "Aziz Aparecida Günü" nedeniyle kapalı
    olacak.
    - Venezuela Karakas Menkul Kıymetler Borsası "Columbus" nedeniyle
    kapalı olacak.
    - NATO'ya üye ülkelerinin savunma bakanları Brüksel'de iki günlük
    toplantıya katılacak.
    - NATO ülkelerinin savunma bakanları, Brüksel'de iki gün sürecek
    toplantıya katılacaklar.
    - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırgızistan'a resmi ziyarette
    bulunacak.
    - Finlandiya Dışişleri Bakanı Elina Valtonen, ABD'yi ziyaret edecek.
    - Avrupa Birliği(AB) Enerji Komiseri Kadri Simson, AB-Çin Enerji
    İşbirliği Platformu etkinliğinde konuşma yapacak.
    - Fransa Emmanuel Cumhurbaşkanı Macron, Moğolistan Devlet Başkanı
    Ukhnaagiin Khurelsukh ile bir araya gelecek.
    - Avrupa Birliği(AB) Dış Politika sorumlusu Josep Borrell, Çin'i
    ziyaret edecek.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected])
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Say Yenilenebilir Enerji, 4.çeyrekte Ateş Wind Power'a satıştan 3,55 milyon euro hasılat elde etmeyi bekliyor

12/10/2023 06:20:00

Say Yenilenebilir Enerji, 2023 yılının dördüncü çeyreğinde Ateş Wind Power'a rüzgar türbini ve türbin kulesi aksamları ile ticari mal satışlarından yaklaşık 3,55 milyon euro hasılat elde etmeyi bekliyor.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bilindiği üzere Şirketimiz ilişkili tarafımız Ateş Çelik'e (Ateş Wind Power), Nisan 2018'de yapılan çerçeve mutabakat çerçevesinde rüzgar türbinleri ve türbin kulelerinin belirli aksamlarını tedarik etmektedir.

15/2/2022 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan yeni Bilgilendirme Politikamız'da çerçeve sözleşmeler kapsamındaki dönemsel siparişlere ilişkin açıklama yapılabileceği düzenlenmiştir. Bu çerçevede Şirketimiz 2022 yılının ikinci çeyreği itibariyle Ateş Wind Power'dan hasılat beklentisini her çeyrekte açıklamaya başlamıştır.

Şirketimiz 2023 yılının dördüncü çeyreğinde Ateş Wind Power'a rüzgar türbini ve türbin kulesi aksamları ile ticari mal satışlarından yaklaşık 3.550.000 EUR hasılat elde etmeyi beklemektedir.

2023 yılı üçüncü çeyrekte elde edilen hasılat ilgili çeyreğe ait finansal tablolarımız aracılığıyla açıklanacaktır."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Girişim Elektrik ile Karesi Polyester arasında 76,5 milyon dolar bedelli Anahtar Teslim Öztüketim Arazi GES yapılması hususunda anlaşmaya varıldı

12/10/2023 06:20:30

Girişim Elektrik ile Karesi Polyester arasında 76,5 milyon dolar bedelli Anahtar Teslim Öztüketim Arazi Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda anlaşmaya varıldı.

"Şirketimiz ile KARESİ POLYESTER VE PETROKİMYA SANAYİ A.Ş., Şanlıurfa İli Viranşehir İlçesi'nde, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5.1.h maddesi kapsamında Anahtar Teslim Öztüketim Arazi Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli vergiler hariç toplam 76.500.000, -USD'dir. (Yetmişaltımilyonbeşyüzbin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile anlaşma bedeli vergiler hariç 2.121.345.000, -TL) "

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Petkim, yeni sözleşme ile STAR Rafineri'den ağır nafta, hafif nafta ve reformat tedarikine devam edecek

12/10/2023 06:21:00

Petkim, yeni sözleşme ile STAR Rafineri'den ağır nafta, hafif nafta ve reformat tedarikine devam edecek, hammadde fiyatları 12 aylık dönemler için belirlenecek.

"27.05.2014 tarihli özel durum açıklamamızda, Şirketimizin STAR Rafineri A.Ş. ("STAR") ile imzaladığı hammadde alım sözleşmesine istinaden Şirketimizin STAR'dan 20 yıl süreyle hammadde temin edeceği duyurulmuştu.

Söz konusu hammadde alım sözleşmesi feshedilerek, Şirketimizin değişen piyasa koşullarından azami şekilde faydalanmasını sağlamak amacıyla yeniden müzakere edilmiş ve Şirketimize hammadde temininde esneklik sağlayacak şekilde yeni bir sözleşme imzalanmıştır. Yeni sözleşmeye göre Şirketimiz STAR'dan ağır nafta, hafif nafta ve reformat tedarikine devam edecek olup, sağlanacak hammadde miktarları Şirketimizin talebine istinaden tarafların mutabakatı ile kararlaştırılacak, hammadde fiyatları ise transfer fiyatlandırması prensiplerine uygun olarak 12 aylık dönemler için belirlenecektir. Hafif ve ağır nafta alımları karşılığında ödenecek bedel, Platts tarafından yayınlanan FOB MED nafta fiyatının aylık ortalamasının üzerine 12 aylık dönemler için taraflarca müştereken yazılı olarak belirlenecek ve güncellenecek olan nafta türüne ilişkin primin eklenmesiyle hesaplanacaktır. Reformat alımlarında ödenecek bedele ise, Platts tarafından yayınlanan FOB MED Premium Unleaded Gasoline 10 ppm fiyatının aylık ortalamasının üzerine 12 aylık dönemler için taraflarca müştereken yazılı olarak belirlenecek ve güncellenecek reformat priminin eklenmesiyle ulaşılacaktır. Yeni sözleşme, kendiliğinden 1'er yıllık sürelerle yenilenmek üzere 1 yıllığına imzalanmıştır."

"

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Özak GYO, Özak Duyu Göktürk konut projesi için yapı ruhsatını aldı

12/10/2023 06:21:30

Özak GYO, Özak Duyu Göktürk konut projesi için yapı ruhsatını aldı.

"İstanbul ili, Eyüpsultan İlçesi, Göktürk Mevkii'nde yapımı planlanan Göktürk 3 (Özak Duyu Göktürk) konut projesi için Yapı Ruhsatı 11.10.2023 tarihi itibari ile alınmıştır.

Proje kapsamında 27,201 m2 inşaat alanında 141 adet konut yapılması planlanmaktadır."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Dinamik Isı, 10.300 m2 olan çatı alanına kurulan GES yatırımının tamamı devreye aldı

12/10/2023 06:22:00

Dinamik Isı, 10.300 m2 olan çatı alanına kurulan GES yatırımının tamamı devreye aldı.

"Şirketimizin Elastomerik Kauçuk Köpük Üretim Tesisinin 14.000 m2 çatı alanına kurulan Güneş Enerjisi Santrali (GES) Üretim Tesislerinin ve PE Köpük Üretim Tesisinin 6.450 m2 olan çatı alanına kurulan GES Üretim Tesislerinin devreye alındığı ve elektrik enerjisi üretmeye başladığı önceki özel durum açıklamalarımızla kamuya duyurulmuştu.

"Çatı GES" projelerimiz kapsamında, diğer üretim tesislerimiz olan XPE Köpük Üretim Tesisinin 5.700 m2 olan çatı alanına ve XPS Köpük Üretim Tesisinin 4.600 m2 olan çatı alanına olmak üzere toplam 10.300 m2 olan çatı alanına kurulan GES yatırımının tamamı devreye alınmış olup elektrik üretimine başlanmıştır.

Devreye alınan bu yatırımlar sonucunda tüm üretim tesislerimizin çatılarında Güneş Enerji Santrali kurulmuş ve XPE Köpük Üretim Tesisinin çatı alanına kurulan GES üretim tesisimizde yılda yaklaşık 1.200.000 KWh (831,68 KWp) elektrik enerjisi ile XPS Köpük Üretim Tesisinin çatı alanına kurulan GES üretim tesisimizde yılda yaklaşık 1.100.000 KWh (690,92 KWp) elektrik enerjisi dahil olmak üzere, GES santrallerimizin toplam kurulu gücü 6.700.000 KWh (4.544,64 KWp) olup, mevcut durum itibariyle elektrik enerjisi ihtiyacımızın tamamı, Şirketimizin kendi üretim tesislerinden karşılanmaya başlanmıştır.

"

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Kervan Gıda, jelly üretim tesisinin kısmi bölünme ile Mavi Yıldız'a devri ile ilgili metnin onayı için SPK'ya başvurdu

12/10/2023 06:22:30

Kervan Gıda, jelly üretim tesisinin kısmi bölünme ile Mavi Yıldız'a devri ile ilgili metnin onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurdu.

"1- Şirketimizin maliki olduğu; Yakuplu Mahallesi, Beysan Sanayi Sitesi, Fuar Caddesi, No:9/1, Beylikdüzü, İstanbul'da bulunan 531 ada - 1/2 parseller üzerindeki jelly üretim tesisinin; Türk Ticaret Kanunu'nun 159 ve devamı maddeleri, Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 19. ve 20 . maddeleri, Sermaye Piyasası Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu'nca yayımlanan II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği hükümleri ve ilgili diğer mevzuat çerçevesinde, Birleşme ve Bölünme Tebliği'nin 17. maddesinde düzenlenen "iştirak modeliyle kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünme" yöntemi ile Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Mavi Yıldız Makine Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne devredilmesine,

2- Bölünen üretim tesisinin Mavi Yıldız Makine Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne sermaye olarak konulmasına ve bu konulan değerin Şirketimiz uhdesinde kalmasına,

3- Kısmi bölünme işlemleri için 30.06.2023 tarihli finansal tabloların esas alınmasına,

4- Bölünen unsurların değerlerinin Yeminli Mali Müşavire tespit ettirilmesine,

5- Kısmi bölünme işleminin SPK'nın II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği uyarınca "İştirak Modeliyle Kolaylaştırılmış Usulde" yapılacak olması nedeniyle bağımsız denetim raporu ile uzman kuruluş görüşü alınmamasına,

6- Bölünen unsurların değerlerinin Şirketimiz uhdesinde kalması sebebiyle şirkette herhangi bir sermaye azaltımı yapılmamasına,

7- Sermaye Piyasası mevzuatı ve Türk Ticaret Kanunu'nun 169. ve 171. maddeleri uyarınca Duyuru Metni, Bölünme Sözleşmesi, Bölünme Raporu, inceleme hakkı duyurusu ve gerekli diğer belgelerin hazırlanmasına ve gerekli tüm yasal işlemlerin yürütülmesine,

8- Bu kapsamda, Ticaret Bakanlığı, SPK, Ticaret Sicili Müdürlükleri başta olmak üzere gerekli tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli tüm başvuru ve işlemlerin yapılmasına,

karar vermiştir.

05.10.2023 tarihli karar doğrultusunda "İştirak modeliyle kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünme"ye ilişkin Duyuru Metni' nin onaylanması için 11.10.2023 tarihinde (bugün) Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmuştur.''

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

ESCOM.E, FMIZP.E ve IHAAS.E payları 10 Kasım seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek

12/10/2023 06:23:00

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ESCOM.E, FMIZP.E ve IHAAS.E payları 12/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 10/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ESCOM.E, FMIZP.E ve IHAAS.E payları 12/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 10/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Sayfa 3593/4283 İlkİlk ... 25933093349335433583359135923593359435953603364336934093 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •