Sayfa 36/147 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon
Arama sonucu : 1172 madde; 281 - 288 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

ABD faizleri 1.37 ve yeni rekorlar gelebilir

ABD enflasyonu yüksek geldi

Altın yatırımcıları dikkat

2.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Gerçek hayatta, nasıl ezik bir tip olduğunu hayal bile edemiyorum inan bana.

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Böylelerine verilebiecek en iyi cevap, dikkate almamaktır. Bir süre sonra geldiği yere dönecektir.

Öte yandan, sürekli aynı şeyleri yazmaya da gerek yok. Başlığı ihmal ettiğim düşünülmesin, bazen susmak gerekiyor çünkü. Sadece şu kadarını yazayım, altın ve deva pozisyonlarım devam ediyor. Bir değişikliğe gidersem, gerek burada, gerekse twitter da belirtirim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Böylelerine verilebiecek en iyi cevap, dikkate almamaktır. Bir süre sonra geldiği yere dönecektir.

Öte yandan, sürekli aynı şeyleri yazmaya da gerek yok. Başlığı ihmal ettiğim düşünülmesin, bazen susmak gerekiyor çünkü. Sadece şu kadarını yazayım, altın ve deva pozisyonlarım devam ediyor. Bir değişikliğe gidersem, gerek burada, gerekse twitter da belirtirim.
    küçük oğluma( üniversiteye gidiyor) vakıf katılımda hesap açtık. gram altın, gümüş alsın, finansal okur yazarlığı artsın istiyorum. altının artması mı bekleniyor diye sordu. çok net cevaplayamadım. aslında doları ucuz gördüğüm için almak mantıklı dedim. bu konudaki görüşlerini, beklentini öğrenmek isterim.

4.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    küçük oğluma( üniversiteye gidiyor) vakıf katılımda hesap açtık. gram altın, gümüş alsın, finansal okur yazarlığı artsın istiyorum. altının artması mı bekleniyor diye sordu. çok net cevaplayamadım. aslında doları ucuz gördüğüm için almak mantıklı dedim. bu konudaki görüşlerini, beklentini öğrenmek isterim.
    Az yazmamın esas sebebi de bu. Tam olarak yorumlayamıyorum piyasaları. Sadec tr piyasaları değil, tüm dünyada tuhaf şeyler oluyor, fiyatlamaları yorumlamak zor.

Bankalar yerin dibine girerken, bazı sanayi kağıtları 100-150 fk ile işlme görüyor...Koca koca kağıtlar ortada bir şey yokken tavan tavan gidebiliyor.

Ya da, sanal paralar bir şarlatanın mesajı ile 10 kat çıkabiliyor. Binlerce yıllık geçmişi olan altının, bu parasal bollukta yüzüne bile bakan olmayabiliyor...Birileri çıkıyor 5-10 bin usd olacak diyor, başka birileri de düşecek diyebiliyor.

Özetle, net bir şey söylemek zor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Az yazmamın esas sebebi de bu. Tam olarak yorumlayamıyorum piyasaları. Sadec tr piyasaları değil, tüm dünyada tuhaf şeyler oluyor, fiyatlamaları yorumlamak zor.

Bankalar yerin dibine girerken, bazı sanayi kağıtları 100-150 fk ile işlme görüyor...Koca koca kağıtlar ortada bir şey yokken tavan tavan gidebiliyor.

Ya da, sanal paralar bir şarlatanın mesajı ile 10 kat çıkabiliyor. Binlerce yıllık geçmişi olan altının, bu parasal bollukta yüzüne bile bakan olmayabiliyor...Birileri çıkıyor 5-10 bin usd olacak diyor, başka birileri de düşecek diyebiliyor.

Özetle, net bir şey söylemek zor.
    Basliga cok yazmasamda iste tam bu yorumlariniz icin gerek burda gerekse twitterda sizi takip ediyorum. Bu isin dogrusu yanlisi yoktur ozellike Turkiye gibi piyasalarda. Ama dusundugunu inandigini mantikli ve finansal dogrular uzerinde net ve yalin bir dilde paylasan nadir kisilerdensiniz. Tum bilginize ragmen mutevaziliginizde zaten herseyi ozetliyor

Hersey icin tesekkurler

6. Arjantin de yüksek devulasyon da borsası katlamış ti alın size sebeb.ytd

7. nufus.jpg

bu Dunya nufusu ve bu grafik eninde sonunda geri gelecektir.

Eger yapay yolla geri gelmez ise (savaş salgın vb.) normal bir şekilde geri gelecektir.

Normal kısmında şöyle bir risk mevcut tüm insan ırkının bitme riski.

Ben buna yapay yoldan müdahele edilecegi tahminim var. Burada tabi en önemli kitle Çin Hindistan vb Asya ülkeleri.

Burada henüz bir haber akışı yok ama ilerleyen çok da uzak olmayan bir zamanda bir şeyler olacagını düşünüyorum. İşte tüm her şey buna göre geri şekillenecek.

8.  Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    nufus.jpg

bu Dunya nufusu ve bu grafik eninde sonunda geri gelecektir.

Eger yapay yolla geri gelmez ise (savaş salgın vb.) normal bir şekilde geri gelecektir.

Normal kısmında şöyle bir risk mevcut tüm insan ırkının bitme riski.

Ben buna yapay yoldan müdahele edilecegi tahminim var. Burada tabi en önemli kitle Çin Hindistan vb Asya ülkeleri.

Burada henüz bir haber akışı yok ama ilerleyen çok da uzak olmayan bir zamanda bir şeyler olacagını düşünüyorum. İşte tüm her şey buna göre geri şekillenecek.
    Korku filmi gibi, düşündüğünüz gibi şeyler olacaksa eyvah eyvah..

Sayfa 36/147 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •