Sayfa 367/1003 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ayrıca 31.03.2021'ye kadar aldığınız fonları da istediğiniz kadar elde tutun sıfır stopajdan işlem görecek.
    yani 31.03.2021'de aldığınız fonu isterseniz 2025'te satın o güne kadar stopajınız sıfır olacak.
    İnşallah olur ama öyle bir açık kapı bırakmazlar diye düşünüyorum. Yarın kapatırlar o deliği

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    İnşallah olur ama öyle bir açık kapı bırakmazlar diye düşünüyorum. Yarın kapatırlar o deliği
    Artık gece 12'de mkk
    Gece 01'e doğru resmi gazete beklenecek.
    Her an her türlü değişiklik olabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Bu konuda benim daha önce bir tecrübem var. Fonda değil ama N-Kolay Bono'da %10 stopaj ile bağlanmış bonolar vadesi geldiğinde bozdururken anlık geçerli stopaj oranı %15 iken %10'dan işlem gördü.

Yani aldığınız anda stopaj oranı neyse bozdurduğunuzda da o oran geçerli olur. Bu da demek oluyor ki 31 Mart'a kadar aldığınız uygun fonlarda sonsuza kadar 0 stopajı koruyabilirsiniz.

4. https://m.youtube.com/watch?v=gs_Gxhk44ZY

Yatırım tavsiyesi değildir...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    https://m.youtube.com/watch?v=gs_Gxhk44ZY

Yatırım tavsiyesi değildir...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Ktm %+0,337
    mps %+1,175
    opb %+0,594
    sua %+0,130
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

7.  Alıntı Originally Posted by Drupalist Yazıyı Oku
    Bu konuda benim daha önce bir tecrübem var. Fonda değil ama N-Kolay Bono'da %10 stopaj ile bağlanmış bonolar vadesi geldiğinde bozdururken anlık geçerli stopaj oranı %15 iken %10'dan işlem gördü.

Yani aldığınız anda stopaj oranı neyse bozdurduğunuzda da o oran geçerli olur. Bu da demek oluyor ki 31 Mart'a kadar aldığınız uygun fonlarda sonsuza kadar 0 stopajı koruyabilirsiniz.

mevduatta ve bonoda bir vade var. Fonda vade sözkonusu değil
    20 yıl sonra satayım desen 0 stopaj olacak böyle olursa
    Devlet bu stopajdan vazgeçmez

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kesin olan şu
    23.12.2020 ila 31.03.2021 arasında alınan fonlarda stopaj sıfır.
    Önce alınanlarda stopaj eskisi gibi devam edecek.
    O yüzden satılıp yeniden almak gerekecek.

Ayrıca 31.03.2021'ye kadar aldığınız fonları da istediğiniz kadar elde tutun sıfır stopajdan işlem görecek.
    yani 31.03.2021'de aldığınız fonu isterseniz 2025'te satın o güne kadar stopajınız sıfır olacak.

Olay iktisap tarihinde düğümleniyor.

Başka her türlü yorum ve uygulama Cumhurbaşkanı kararına aykırılık teşkil eder.
    Bu durum hsy fonları da kapsıyorsa eğer; bu tarihler arasında hsyf leri satıp tekrar alırsak. İlerde diyelim mart, nisan ayında hsyf lere gelebilecek küçük miktarlı stopajdan muaf olma imkanı sağlar mı?

Eğer ömür boyu stopajdan muaf olunacak sa (ki olabilir çünkü burda amaç tl fonlarına giriş yaratmak. Böyle bir imkan sağlayarak parayı dövizden çekmeye çalışıyorlar.) Bu kapsama giren bütün fonlarda satıp tekrar almak mantıklı olur mu?
    Bunu ciddi ciddi araştırıp netleştirmek lazım.

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 367/1003 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •