Sayfa 384/997 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484884 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Firmaların dolar borcu yükümlülükleri TL'ye çevrilirse bu hangi kurdan çevrilmeli?. Eğer piyasada o an oluşan kurdan değil de daha düşük devletin belirleyeceği bir kurdan çevrilirse bu durumda devlet dışı bireysel DTH sahiplerinden , yine devlet dışı özel sektör patronajına varlık transferi olması gerekir. Böyle bir transfer genel hukuk sistemine ve tahkim yasalarına aykırı olur.

Ancak bireylerden devlete bir kaynak transferi söz konusu ise bu tahminime göre mümkün.Devlet çok zor durumda kaldığında bunu yapabilir. Ama devlet dışı bireysel bir aktörden yine devlet dışı başka bir bireysel aktöre kaynak transferi yapamaz. Buradaki ince hukuki noktada sanırım mutabıkız. (umarım)
    dostum bu kafa yeşil komünist kafa,zimbabwe seviyesini bile haketmiyor bunlar. önceden tahkime karşıydım ama görüyorum ki ancak tahkim bunların hakkından gelir. Tahkim eğer isterse TR'nin tüm dış varlıklarına el koyabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    dostum bu kafa yeşil komünist kafa,zimbabwe seviyesini bile haketmiyor bunlar. önceden tahkime karşıydım ama görüyorum ki ancak tahkim bunların hakkından gelir. Tahkim eğer isterse TR'nin tüm dış varlıklarına el koyabilir.
    Bu fasit bir döngü ve tahkimli ya da tahkimsiz, hukuka uygun ya da hukuksuz hiç kimseye bir faydası yok. Zira hazineye yüklenecek ek maliyet ne yazık ki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına bölüştürülüyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu fasit bir döngü ve tahkimli ya da tahkimsiz, hukuka uygun ya da hukuksuz hiç kimseye bir faydası yok. Zira hazineye yüklenecek ek maliyet ne yazık ki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına bölüştürülüyor.
    Hukukun olmadığı yerde yabancı yatırımcının tek garantisi TAHKİM dir. artık bize serseri hedge fonlar hariç yabancı uğramaz.onlarda gelirken teminat ister.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Hukukun olmadığı yerde yabancı yatırımcının tek garantisi TAHKİM dir. artık bize serseri hedge fonlar hariç yabancı uğramaz.onlarda gelirken teminat ister.
    Sayın power, dünyada bu manyak para dolaştıkça bir şekil Türkiye ye para gelir taki oyunun sonu gelip biri diğerini düdükleyip tüm zararı onun üzerine yıkana kadar.

5. merkez rezervleri gecen hafta 2.374 millyar dolar daha artarak 116.7 milyar dolar olmus bir ara 100 milyar doların altına inmisti ...gecmistede cok degindim dolar 3.20 lere inmediyse merkezin sayesinde ....doları yukseltende yine merkez ...kuzey ırak ve vize olayını iyi kullandı merkez surdu doları yukarı...niye cunku 3.40 lara dusunce vatandas aldı ..mb doları yukseltti simdi vatandasın sattıgını merkez topluyor ..dolarcılar mb na tesekkur etsinler

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sayın power, dünyada bu manyak para dolaştıkça bir şekil Türkiye ye para gelir taki oyunun sonu gelip biri diğerini düdükleyip tüm zararı onun üzerine yıkana kadar.
    umutabi artık oyunun sonu yakın. bu serseri fonlarında birbirine düşeceğini göreceksiniz. hayatta kalmak için birbirlerini yiyecekler. fakat birileri için doların satılıp tl nin alınması çok önemli,bu işe hemen bir çözüm bulmaları gerekiyor,panik halindeler. DTH lar bozulmadan bunlara uyku yok. bu uğurda medya,troller, sözde proflar yani tüm piyonlarını seferber ettiler.fakat 3-5 keriz harici yiyen yok henüz.eğer bunlar 20 sene önce henüz sadece tv ve gazetenin olduğu yıllarda olsaydı kısmen başarılı olabilirlerdi. fakat günümüz bilgi çağı artık bu yavan palavraları yiyen çok azaldı.yandaşların bile dolarsız günü geçmiyor.

7. KGF'nin ilk postası kazasız belassız geri ödenmeye başlandı ,
    çünkü bunlar zateni bankada mevduat hesabında duruyordu...
    Alan memnun satan memnun el oğluna da ne oluyor (durumu)

8.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    umutabi artık oyunun sonu yakın. bu serseri fonlarında birbirine düşeceğini göreceksiniz. hayatta kalmak için birbirlerini yiyecekler. fakat birileri için doların satılıp tl nin alınması çok önemli,bu işe hemen bir çözüm bulmaları gerekiyor,panik halindeler. DTH lar bozulmadan bunlara uyku yok. bu uğurda medya,troller, sözde proflar yani tüm piyonlarını seferber ettiler.fakat 3-5 keriz harici yiyen yok henüz.eğer bunlar 20 sene önce henüz sadece tv ve gazetenin olduğu yıllarda olsaydı kısmen başarılı olabilirlerdi. fakat günümüz bilgi çağı artık bu yavan palavraları yiyen çok azaldı.yandaşların bile dolarsız günü geçmiyor.

Komplo teorisi gördüm de senin gibisi az bulunur be power

Bir zaman ver de crash ne zaman bilelim

Sayfa 384/997 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484884 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •