Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 386/1014 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Topiği fazla meşgul ettik , çok dolaylı yollardan ilgisi var biliyorum ama özür de dilerim bunun için de forumdaşlardan , köylülerin bir de şöyle bir tasaları var. Bu işler devletin yani Enerji ve tabi kaynaklar bakanlığının işleri resmi olarak.Ailem köyde sürekli ikamet etmiyor , yaz dan yaz a , köyde en son seçimde 11 adet akp çıkmış , gerisi tamamen silme chp çıkmış. Tamam belediye başkanı da chp li , zaten Trakyanın bütün ilçeleri sanırım chp li olabilir , bu yüzden de bir tasaları var. Köyün ortasında bu ne rezilliktir diye , devlete karşı çıkma , özellikle fetöcü muamelesi görme endişelerinden dolayı hiç kimse de itiraza bile gitmamiş. Bir tek komşu yaşlı teyze başkana gitmiş ki onun da balataları biraz oksitli zaten.
    hayir topigi mesgul etmiyorsun

aksine emlak konusu ile direk alakali ve benimde merak ettigim bir suru sorunun cevabi veriliyor

lutfen devam

hemde butun ayrintilariyla

Benim de aydınlanmak istediğim , gerçi reel olarak fol yok fos yok şu durumda ama , köyde hanımın bir sürü akrabası var , o akrabalardan birine veya bize böyle bir teklif ile gelirlerse nasıl davranmalıyız , ne bileyim m2 başına mı istemeliyiz , araziden çıkacak rezervi bilsek ki tabi ki rezerv raporlarını bize vermezler , o rezerve göre mi istemeliyiz , hiç böyle bir şey yaşamış olan var ise en az bu kadar istemelisin diye fikir sahibi olan varmıdır , veyahut devlet ne derse paşa paşa kabul etmekten başka bir çaremiz yokmudur konuları.

Tarlada doğalgaz çıkarsa ne olur?

Maden Kanunu Uygulama Yönetmeliği kapsamında yer alan esaslara göre, bir arazide maden ve doğalgaz olması halinde, bu arazi kamulaştırılabileceği gibi; taraflar arasında yapılan anlaşmaya göre kiraya da verilebiliyor. Ancak, Madenler Devletin hüküm ve tasarrufu altında olup, içinde bulundukları arzın mülkiyetine tabi olmayıp; bu maddenin unutulmaması gerekiyor. Söz konusu kamulaştırma süreci şu şekilde açıklanıyor:

Kaynak : Emlakkulisi.com

http://emlakkulisi.com/tarlada-dogal...ne-olur/296065

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Korkulacak herhangi bir neden göremiyorum. İlgili bakanlığa internet üzerinden bilgi edinme (BİMER) başvurusu ile konu hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Belediye başkanı kendi bölgesi ile ilgili konu hakkında detaylı bilgi edinip yöre halkını bilinçlendirmeli, çevre üzerindeki etkileri ve risklerini öğrenip gereken tedbirlerin alınması için girişimlerde bulunmalıdır.

NOT: Korkunun hayatınıza egemen olmasına asla müsaade etmeyiniz.
    Sn. elma
    Teşekkür ederim. BİMER başvurusu yaptım biraz önce , bu aklıma gelmemişti. Bakalım ne cevap verecekler.

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    neden yazmak zorundayim?

ben senin bankada kac paran olduguun soruyormuyum?
    bankadaki paramla burayı yıllar yılı ve sayfalar dolusu meşgul edersem, sorabilirsin 😉

kötü bir niyetim yok. kalmaya da gelmeyeceğim. dediklerin, kıyaslamaların ve kötülemelerin bir tabana oturacak, o yüzden rica ediyorum. Amerika diye genelleyince havada kalıyor.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    bankadaki paramla burayı yıllar yılı ve sayfalar dolusu meşgul edersem, sorabilirsin ��
    bu dogru degil

o senin ozelin kimseye soylemek zorunda degilsin

6. tavsiye için teşekkür ederim. şehrini niye sorduğumu yukarıda edit ettiğim mesajımda açıklamaya çalıştım 😊

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku

Tarlada doğalgaz çıkarsa ne olur?

Maden Kanunu Uygulama Yönetmeliği kapsamında yer alan esaslara göre, bir arazide maden ve doğalgaz olması halinde, bu arazi kamulaştırılabileceği gibi; taraflar arasında yapılan anlaşmaya göre kiraya da verilebiliyor. Ancak, Madenler Devletin hüküm ve tasarrufu altında olup, içinde bulundukları arzın mülkiyetine tabi olmayıp; bu maddenin unutulmaması gerekiyor. Söz konusu kamulaştırma süreci şu şekilde açıklanıyor:

Kaynak : Emlakkulisi.com

http://emlakkulisi.com/tarlada-dogal...ne-olur/296065
    Çok yararlı bir link.
    Bugün bana 2. değerli enformasyonunuz oldu.
    Teşekkür ederim.

Çok yararlı bir link.
    Bugün bana 2. değerli enformasyonunuz oldu.
    Teşekkür ederim.
    Rica ederim.
    Bende bilmediklerimi her zaman bir bilene danışırım.

YTD
    Son düzenleme : iki gozum; 14-08-2017 saat: 01:08.

Sayfa 386/1014 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •