Sayfa 392/1002 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492892 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,129 - 3,136 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Dün ABD borsaları coşkulu iken tarım emtia '' barış olacak palavrasıyla '' düştü ve bizim tarım fonları % 1 den fazla düştü.

Bugün de emtia yükselişte ama ABD borsa endeksleri kıpkırmızı .... Döne döne tıpkı bizim dönerciler gibi sürekli traşlıyorlar.
    Bu testere piyasası bizi iyice zarara sokuyor, trade edebilenler iyi kazanıyordur ama riskli fonları alıp bekleyenler sürekli yerinde sayıyor, bir gün artı, bir gün eksi, bir taraf çıkıyor öbür taraf düşüyor, enflasyon sürekli artarken bizim portföyde hiç artış olmuyor.
    Tabi uzun vadede ne olur belli olmaz ama orta vadede pek umudum kalmadı. Yabancı borsa ve emtialardan tamamen çıkıp ağırlıklı dövize dönmek daha mı iyi olur diye düşünmeye başladım.

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bu testere piyasası bizi iyice zarara sokuyor, trade edebilenler iyi kazanıyordur ama riskli fonları alıp bekleyenler sürekli yerinde sayıyor, bir gün artı, bir gün eksi, bir taraf çıkıyor öbür taraf düşüyor, enflasyon sürekli artarken bizim portföyde hiç artış olmuyor.
    Tabi uzun vadede ne olur belli olmaz ama orta vadede pek umudum kalmadı. Yabancı borsa ve emtialardan tamamen çıkıp ağırlıklı dövize dönmek daha mı iyi olur diye düşünmeye başladım.
    Maalesef öyle fonların tadı yok enflasyondan dolayı.
    Türkiye şartlarında piyasayı iyi okumak şart.
    Abd enflasyonun altında faiz veriyor. Faizi zaten arttıracak. Dolarda yuvasına dönecek.
    Bizde ise cari açık çok fazla. Dolar çekildiği an piyasa allak bullak olur. Sebebi kısa vadeli özel sektör borcu. Ve hiç hazırlıklı değiliz, hazinenin özel sektörü kurtarabilme ihtimali yok.
    O bakımdan ben önümüzdeki ay ve yıllar için portföyümü iyice daralttım ve dolar bazlı fon ağırlığı verdim. Oranımda yüzde 70 civarında. Diğer yüzde 70 de Amerika piyasalarında senet bazlı da.
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

3. altın fonundaki stopaj muafiyeti devam edecek mi acaba, bir haber göremedim alakalı.

4. Stopaj uzamiycak gibi

5.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Stopaj uzamiycak gibi
    hafızam yanıltmıyorsa son gün gece resmi gazeteye bırakıyorlar işi (2 sene önce öyle olmuştu)

6.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Maalesef öyle fonların tadı yok enflasyondan dolayı.
    Türkiye şartlarında piyasayı iyi okumak şart.
    Abd enflasyonun altında faiz veriyor. Faizi zaten arttıracak. Dolarda yuvasına dönecek.
    Bizde ise cari açık çok fazla. Dolar çekildiği an piyasa allak bullak olur. Sebebi kısa vadeli özel sektör borcu. Ve hiç hazırlıklı değiliz, hazinenin özel sektörü kurtarabilme ihtimali yok.
    O bakımdan ben önümüzdeki ay ve yıllar için portföyümü iyice daralttım ve dolar bazlı fon ağırlığı verdim. Oranımda yüzde 70 civarında. Diğer yüzde 70 de Amerika piyasalarında senet bazlı da.
    Bu şekilde boşa kürek çekmeye devam edeceğiz anlaşılan, ben de elimdeki değişken, borçlanma, tematik fonları yavaş yavaş satıp öyle yapmayı düşünüyorum, ağırlıklı dolara bağlı fonlara geçip orada beklemek daha iyi olacak herhalde.
    Nedense direk dolar almaya alışmamışım fon olarak dolara bağlı en iyi fonlar da eurobond borçlanma ve değişken döviz olanlar sanırım. Kalan az miktar da aynı şekilde yerli, yabancı hisse ve emtia şeklinde dursun diyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    4 aydir tuttuğum hsyf lerin bir kısmını dün kalanını bugün çıktım, dönen parayı ne yapacagim karar vermedim ama 4 aydır bekleyip artık 25mevduat eşlenigine gelince bu sefer de dursun demeyeceğim dedim, sattım gitti..
    Hem içerde hem dışarıda bir düzeltme gelecek diye düşünüyorum, bir süre takip edeceğim, çıkarsa da nasipte yokmuş deriz

8.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Sn. Black Mirror,

Anladığım kadarıyla, PDBC aktif olarak yönetilen ve karşılatırma ölçütünün (DBIQ Opt Yield Diversified Comm Index ER) üzerinde bir getiri hedefleyen ETF.

DBC ise karşılaştırma ölçütü olan endeksin (DBIQ Opt Yield Diversified Comm Index ER) olumlu yada olumsuz değişiklikleri yansıtmayı hedefleyen bir ETF.(PDBC'ye kıyasla pasif yönetim gibi duruyor.)

Saygılar.
    Tesekkurler sn tradestop. Itibar puani veremiyorum. Ayrica yatirim fonu portfoyleri adli baslikta yazdiginiz yazida cok guzel. Bol kazanclar , saygilar.

Soz konusu yazi ;

https://www.hisse.net/topluluk/showt...91#post5847291

Sayfa 392/1002 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492892 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •