Sayfa 397/555 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

Ortaklar selamlar,
    Aklıma takılan bir kaç konuyu paylaşmak istedim. Fikir alışverişinde bulunmak faydalı olur diye düşünüyorum
    1-BIST endeksi arttıkça hisse fiyatları da arttığından komisyonlar artıyor. Bununla ilgili bir analiz yapmak istiyorum ama geçmiş günlere yönelik bist endeksini nasıl çekeceğimi bulamadım. Elinde olan ya da yöntem konusunda fikir verebilen olursa sevinirim.
    Ulaşmak istediğim sonuç 3.çeyrek bist endeks ortalaması ve hacimler, 4. çeyrek bist endeks ortalaması ve hacimler. Bu bilgileri kullanarak yeni hesaplar açılmasa dahi aracı kurumlara nasıl bir etkisi olur onu hesaplamak istiyorum umarım anlatabilmişimdir.
    2-Info'ya yeni katılan müşterilerin komisyon oranlarıyla ilgili bir bilgimiz var mıdır? Çok eski ortak olmadığımdan görmemiş de olabilirim. Pazar payı almaya çalıştığımız diğer aracı kurumlarda sanırım oranlar daha yüksek. Eğer mevcutta komisyon oranları çok yüksek değilse burada ileriye yönelik bir büyümenin kar artışına olumlu katkısı olur.
    3-Infonun BIST hacimindeki % lerinin geçmişe yönelik tutan bir arkadaş varsa paylaşabilirse süper olur. Gün geçtikçe oranların değişimini takip edebilmek ileriye yönelik de fikir verebilir.
    4-Yeni uygulama sonrası işlem yapmanın daha da kolaylaşacağı ve kurumun eli güçleneceğinden komisyon oranlarında da belki cüzi artışlar yapabileceğini düşünüyorum.
    5-Sermaye artırımının 2021 karlarına etkisiyle ilgili bir çalışma var mıydı? Ya da %kaç oranda bir artışa sebep olur sizce.
    6-Herkese bol kazançlar

2.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Cuma, Pzt? Tahminin var mı abi?
    Müneccimlik yapmak istemem ama 6.75 geçilmeli öncelikle ilk şart bu... 18 ine kadar bekliyorum... Altta 5.98 önemli... Sonuçta beklentim olmasa yatırım yapmazdım...ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Keremece Yazıyı Oku
    Müneccimlik yapmak istemem ama 6.75 geçilmeli öncelikle ilk şart bu... 18 ine kadar bekliyorum... Altta 5.98 önemli... Sonuçta beklentim olmasa yatırım yapmazdım...ytd
    İsmen 21 diyodun, onu daha mı geç bekliyosun?

4. Bu arada geçen çeyrek ismende bilanço tahmini yapmış ve güzel bir ortalama yakalamıştık, bilanço beğenmedim diye oradan kovaladılar beni Burada da aynısını yapalım, herkes tahminini yazsın güzel bir veri elde edelim..
    Son düzenleme : Tarila; 13-01-2021 saat: 00:05.

5.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    İsmen 21 diyodun, onu daha mı geç bekliyosun?
    İsmen iki üç güne yürür... 5 şubat 20 üstü beklentim devam... Endeks bozmadıkça ikiside primlenecek... Her ikiside ilk 6 ay tutulmalı... İnfo daha çok habere gebe ve beklenti fazla... Ytd

6. İlk tahmini değerli arkadaşlardan önce yapayım. 34milyon tl

7. Biraz abartı olmuş olabilir herkes 26-28 milyon TL bekliyor. Ama ben komisyon oranlarının artmış olabileceğini düşündüm

8. 27.5 ta benim tahminim ortaklar, hayırlısı olsun.

Sayfa 397/555 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •