Sayfa 397/1024 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ihtiyar Yazıyı Oku
    Burgan genel müdürü Mehmet ERTEN bey , bankacılığın piridir. Ara sıra sohbetlerini ve makalelerini takip ederim. İktidarlara yalakalık olsun diye şirinlik yapmayan ; ekonomik gerçekleri tüm çıplaklığı ile konuşan ''mert '' insandır. Daha bir hafta önce faizlerin baskılandığını, aslında tezgahaltı oranların yüksek olduğunu söyledi.

Kaynak var mı ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,504
     Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Bu gibi kurumlar hakkında nasıl olur da soruşturma açılmaz ?
    neyse daha fazla bu yeri kirletmiyelim.
    Sistem (veya daha değişik bir deyişle ''düzen''), mağdurlar oluştuktan sonra şikayet esasına bağlı olarak soruşturma yapıyor. Dolandırıcılık esnasında yapıyı çökertmeye yönelik adımlar -bildiğim kadarıyla- atılmaz. Ne zaman ki parayı toplayan ödeme yapmaz veya ortadan kaybolur, şikayetler edilir, o zaman ''düzen'' araştırmaya başlar.

Ayrıca ''mevduat toplama yetkisi'' de önemli bir unsur. Sırf eğlenmek için adamlara telefon açıp böyle bir yetkilerinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Bu ülkede aracı kurum kurmak bile zorlaştırıldı, kaldı ki mevduat toplama yetkisine sahip olmak yani bir banka olmak çok ayrı bir şey.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,365
     Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar,

Aylık %20 net getiri veren bir Yatırım firması ile karşılaştım.

Bu firma sizce güvenilir mi ? Aklım almıyor ?

https://www.smgyatirim.com/hakkimizda/
    Bu gibi firmalar size %20 dediler mi her ay %20 oderler ama 5 ay sonra bizim artik size borcumuz yok derler.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Sistem (veya daha değişik bir deyişle ''düzen''), mağdurlar oluştuktan sonra şikayet esasına bağlı olarak soruşturma yapıyor. Dolandırıcılık esnasında yapıyı çökertmeye yönelik adımlar -bildiğim kadarıyla- atılmaz. Ne zaman ki parayı toplayan ödeme yapmaz veya ortadan kaybolur, şikayetler edilir, o zaman ''düzen'' araştırmaya başlar.

Ayrıca ''mevduat toplama yetkisi'' de önemli bir unsur. Sırf eğlenmek için adamlara telefon açıp böyle bir yetkilerinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Bu ülkede aracı kurum kurmak bile zorlaştırıldı, kaldı ki mevduat toplama yetkisine sahip olmak yani bir banka olmak çok ayrı bir şey.

Syg.

O sözde Şirket cevaben söyle dedi: Biz çeşitli sektörlere yatırım yaparak kazancımızı ortaklık unsuruna dayalı paylaşıyoruz, dedi. Bu cevabın üzerine sözde Şirketin bilançosunu talep ettim ancak ilgili yetkili vermedi, hatta atar yaptı...

Öte yandan yıllık net %240 Kar/temettü ödemesine garanti vermek piyasa koşullarına doğrudan doğruya aykırıdır.

FACEBOOK LİNKİ:
    https://www.facebook.com/smgkatilim/
    saygılarımla.

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Dünyadaki açık ara en büyük banka değil mi zaten bu çin bankası .
    Evet ''Dünya genelindeki'' sıralamada aktif büyüklüğüne göre en büyük banka fakat Türkiyede ilk 25te bile değil.. Tekstilbankı satın aldıktan sonra da çok bir inovasyon veya reklam yatırımı yaptıklarını görmedim.. Odea veya Burgan gibi mevduata yönelik müşteri portföyü ile daha fazla büyüyebilirlerdi fakat stratejileri o yönde değil demek ki..

Aynı şekilde HSBC de Birleşik Krallığın en büyük; Dünyanın da 7. büyük bankası varlıklarına göre fakat TR'de yıllardır zarar açıklıyorlar..

6.  Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    Evet ''Dünya genelindeki'' sıralamada aktif büyüklüğüne göre en büyük banka fakat Türkiyede ilk 25te bile değil.. Tekstilbankı satın aldıktan sonra da çok bir inovasyon veya reklam yatırımı yaptıklarını görmedim.. Odea veya Burgan gibi mevduata yönelik müşteri portföyü ile daha fazla büyüyebilirlerdi fakat stratejileri o yönde değil demek ki..

Aynı şekilde HSBC de Birleşik Krallığın en büyük; Dünyanın da 7. büyük bankası varlıklarına göre fakat TR'de yıllardır zarar açıklıyorlar..
    HSBC'nin büyüyememesi, başka ülkelerdeki gibi kolayca büyüyeceğini zannedip pek çok gerekli alana yatırım yapmamasından; sektörün rekabetçiliğini "ben dünya deviyim" diyip ciddiye almamasından.

ICBC ise çok ayrı: tek amacı Tr'de iş yapan Çin firmalarına ve Çin'de iş yapan Türk firmalarına dış ticaret ve finansman sunmak. Mevduat kabul etmesi bile şaşırtıcı; tüm kaynağını merkezinden sermaye olarak getirebilirdi de. Tekstil altyapısı hepten çöpe gitmesin diye kabul ediyor diye tahmin ediyorum. Mevduatta büyüme gibi bir hedefleri yoktur muhtemelen.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

7. HSBC sırf prestij olsun diye takılıyor buralarda benim izlenimlerime göre. Turist İngilizler yabancılık çekmesin maksat.

8.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    O sözde Şirket cevaben söyle dedi: Biz çeşitli sektörlere yatırım yaparak kazancımızı ortaklık unsuruna dayalı paylaşıyoruz, dedi. Bu cevabın üzerine sözde Şirketin bilançosunu talep ettim ancak ilgili yetkili vermedi, hatta atar yaptı...

Öte yandan yıllık net %240 Kar/temettü ödemesine garanti vermek piyasa koşullarına doğrudan doğruya aykırıdır.

FACEBOOK LİNKİ:
    https://www.facebook.com/smgkatilim/
    saygılarımla.
    Neden aykiri olsun FADIL hep boyle yapmadimi ? Deniz Feneri boyle olmadimi ?

Allah peygamber adiyla gir bak konuya, butun kerizler kucakta.

Sayfa 397/1024 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •