Sayfa 40/1009 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 313 - 320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    ZAR ile aynı 5 dk iğne bar..

Abaravvv..

Global pala iş başında sanırım..
    gundi palanın globali en makbuldür.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    İyi olur...

Vakti geldi bence.

Hatta Twitter'da da açabilirsin.

Esnaf bir kardeşimiz vardı. O da popüler olunca aynı şeyi söyler dururdu.

Açamadı sanırım.

Tam zamanı bence ...

Şahsen özleyeceğim.
    Eyvallah bora reis.
    Yeni başlığa bakarız da ufaktan kendi mekanıma geçiyorum beyler çok yazdım çizdim gözer yoruldu artık bir yere kadar.
    Twittter işi bende olmaz ancak çöplüğümde öteyim az endeksin falan önemli yerleri geldi çok yazmaktansa artık para yapmak lazım. Sağlıcakla kalın.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

3. ABD Merkez Bankası FED’in ardından diğer merkez bankalarının da sıkılaştırmaya gitme yani bol parayı geri çekme planlarına başlamaları gelişmekte olan ülke paralarını olumsuz etkiliyor
    Dolar dün Türk Lirası karşısında yüzde 1,3 değer kazanarak 3.62’ye dayandı. Türk Lirası ile birlikte dün diğer gelişmekte olan ülke paraları da ağır değer kayıplarına uğradı. Bunun nedeni ise ağırlıklı olarak başta ABD Merkez Bankası FED olmak üzere büyük merkez bankalarının 2008 krizinden bu yana uyguladıkları bol para dönemine son verip artık dağıtıkları parayı geri çekme ve faiz yükseltme politikalarına geri dönecek olmaları.
    Habertürk'ten Rahim AK'ın haberine göre global piyasalar başlangıçta FED’in faiz artırımı sürecine tepkisiz kalırken FED’e Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve diğer merkez bankalarının da katılması piyasa oyuncularını adeta yerinden zıplattı. Avrupa Merkez Bankası’nın eylülde parasal sıkılaştırma, yılbaşında ise faiz artırımı olasılığı güçlenmeye başlayınca FED’in bilanço küçültme operasyonu da tahvil faizlerinin aslında beklenenden daha fazla artacağı havası yaratarak piyasaları daha fazla etkilemeye başladı. Böylece gelişmekte olan ülke para birimlerinden çıkış son 3 günde hızlandı. Önceki gün ABD piyasaları kapalı olduğu için tepki sınırlı kalırken dün ise ertelenmiş işlemler de devreye girdi.
    KATAR VE AFRİN RİSKİ AYRIŞTIRIYOR
    Katar’a yaptırımların artarak süreceği haberleri gelmeye başlarken konunun sadece Katar ile sınırlı olmadığı, Türkiye ve İran’ın da dolaylı olarak dahlinin olduğu bir risk gündemde. Diğer yandan Afrin’de Türk ordusu ile ABD ordusunun karşı karşıya kalma riski de piyasa tarafından fiyatlanıyor.
    FATİH KERESTECİ: PARABOL, YÖN HÂLÂ YUKARI
    DNG Danışmanlık Stratejisti Keresteci, merkez bankalarının küresel anlamda şahinleşmesi piyasalardaki iyimserliği sınırlamış olsa da hâlâ ana yönün olumlu olduğunun altını çizerek “Piyasalardaki likidite bolluğu o derece fazla ki para otoritelerinin sözlü müdahalelerinin şu aşamada pek de etkili olduğunu göremiyoruz” dedi.
    FED , BİLANÇOSUNU KÜÇÜLTMEK İÇİN AĞUSTOSU TARTIŞTI
    ABD Merkez Bankası’nın (Fed ), karar alma organı Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) 13-14 Haziran’da düzenlenen son toplantısına ilişkin tutanakları yayımladı. Tutanaklarda FOMC üyelerinden bazılarının politika faizinin üst sınırını yüzde 1.25’e yükseltme kararının alındığı toplantıda, bankanın bilançosunu küçültmesine yönelik adımı da ağustos ayında atması için bastırdığı görüldü. Ancak FOMC yetkililerinin özellikle hedef olan yüzde 2 yerine yeniden yüzde 1.4 seviyesine gerileyen enflasyon değerleri nedeniyle tarih konusunda uzlaşamadığı anlaşıldı. Analistler Fed ’in 4.5 trilyon dolarlık bilançosunu eylül toplantısında küçültmeye başlamasını bekliyor.
    FED
    Yılın ikinci yarısında ABD Merkez Bankası FED’in bilanço küçültmeye başlayacak olmasının faizlere etkisini piyasa henüz yorumlamaya başladı
    ECB
    FED’in arkasından Avrupa Merkez Bankası’nın eylülde yine parasal sıkılaştırma, yılbaşında ise faiz artırımı olasılığı güçlenmeye başladı
    AFRİN
    Suriye’de Afrin’de Türk ordusunun ABD ile karşı karşıya kalma riski piyasalarda bir risk olarak görülmeye başlandı
    KATAR
    Türkiye açısından Katar sorunu önemli bir risk olarak duruyor. Katar’a yaptırımların artırılacağına yönelik haberler artmaya başladı
    TRUMP
    7-8 Temmuz’da Almanya’da yapılacak olan G-20 toplantısına ABD Başkanı Donald Trump’ın katılacak olması yeni endişe kaynağı
    Kaynak:http://www.borsagundem.com/haber/bol...iniyor/1209648
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    gundi palanın globali en makbuldür.

böyle bişi kendisi doğrudur..

Yalnız hem bizde hemde ZAR da sevmediğim bir formasyon oluştu..
    Bizde 2 kere oluştu.

Kaldır vur formasyonu..

Uzun bi yeşil bar..
    Aynı boyda hatta daha uzun bir kırmızı bar..

Dönüş işaretleridir genelde..

5dk lık grafik olduğundan ötürü kısa vade dönüş olabilir..

Yalnız Bu barların üstüne süpürürse sağlam süpürür...

Aynı anda da borsaya verdi..
    Kimseye kazandırmak istemiyorlar..

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Dolar/TL'de son iki günde görülen hareket üzerine analizler güncelleniyor
    Dolar/TL'de son iki günde görülen hareket sonrası yukarı yönlü beklentiler yeniden dile getirilmeye başlandı. Bu nitelikteki son analizlerden biri Rabobank'tan geldi.
    Rabobank Gelişmekte Olan Ülkeler FX Stratejisti Piotr Matys, bugün paylaştığı piyasa notunda dolar/TL'nin gelecek aylarda Ocak ayında gördüğü 3,9415'lik seviyeyi ve hatta 4 seviyesini aşarak yeni rekor kırma ihtimali olduğunu söyledi.
    Matys, baz senaryodaki yıl sonu dolar/TL tahminlerini yaklaşık 3,40 seviyesinde koruduklarını ancak 3,64-3,67 seviyeleri kırılırsa bunun trendin değiştiği anlamına gelebileceğini belirtti. Matys, "Trendin değiştiğini söylemek için dolar/TL'nin 3,64-3,67 direnç bölgesini kırdığını görmemiz gerekir. Böyle bir kırılma Nisan zirvesi olan 3,7476 ve Mart zirvesi olan 3,7860 seviyelerini potansiyel kısa vadeli hedefler haline getirir" ifadelerini kullandı.
    İç siyasi belirsizliklerin azalması, TCMB’nin sıkı para politikaları ve ekonomik aktivitedeki toparlanma lirayı desteklemeye devam etiğini belirten Matys Kuzey Kore, Katar, Suriye krizi nedeniyle artan jeopolitik tansiyonun dolar/TL'yi yükselttiğini de ifade etti.
    Matys, G-20 Zirvesi’nde liderlerden jeopolitik tansiyonu düşürecek açıklamalar gelmesi durumunda dolar/TL'deki yükselişin yeniden tersine dönme ihtimali olduğunu da düşündüklerini ekledi.
    Rabobank, notta lirayı destekleyen ve baz senaryodaki 3,40 tahminini korumasına neden olan temel faktörler olarak TCMB’nin sıkı duruşunu koruması, ekonomik aktivitedeki canlanma, referandum sonrası reform programına ilişkin beklentiler ve Fed’in yılın ikinci yarısında faiz artırmasının beklenmemesini gösterdi.
    Bir de böyle arkadaşlar var ama Sn Happy

Renaissance Capital’ın Küresel Başekonomisti Charles Robertson, yabancı yatırımcının Türkiye’ye ilgisinin devam ettiğini belirterek, Türk lirasının önümüzdeki dönemde değerlenmesini beklediğini söyledi.

Charles Robertson, Türk lirasının son 2 yıllık ortalamasına bakıldığında şu anda yaklaşık yüzde 5 daha ucuz seviyede olduğunu gördüklerini ifade etti.

Gelişen ekonomilere bakıldığında bu seviyelerde fazla para birimi olmadığını, bunun da Türk lirasını kendileri için ilginç kıldığını kaydeden Robertson, "Dolar/TL’de 3,38 seviyelerini görebileceğimizi düşünüyorum. Bu bir haftada da olabilir, 3 ay içerisinde de gerçekleşebilir. Önümüzdeki aylarda Türk lirasının daha iyi bir performans göstermesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

6. Siz Rambo banka bakın.
    Ben takip ederim adamlar bu konuda iyiler.

7. Hem adı üstünde Rambo.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Eyvallah bora reis.
    Yeni başlığa bakarız da ufaktan kendi mekanıma geçiyorum beyler çok yazdım çizdim gözer yoruldu artık bir yere kadar.
    Twittter işi bende olmaz ancak çöplüğümde öteyim az endeksin falan önemli yerleri geldi çok yazmaktansa artık para yapmak lazım. Sağlıcakla kalın.
    Güle güle...

Bu forumda benim senin yok ama seni çok iyi anlıyorum...

Kurallar ve usul her yerde her başlıkta aynı şekilde geçerli.

Herkese çok yararlı olduğun gibi bir hissiyat kimine huzur kimine başka şeyler verir.

Bana gelince ben şahsen pek al-sat yapan biri değilim.

Elimdeki doları tutacağım zurnanın zırt dediği yere kadar.

Orasını da zaten cümle alem bilecek zamanı gelince.

Sayfa 40/1009 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •