Sayfa 402/556 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502 ... SonSon
Arama sonucu : 4446 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    14.85 kapattı 17 Mart 2020 Cuma günü Bagfaş. Endeks 98.100 lerde, Dolar 6.90 larda işlem görüyor. Faizler %12 lerde.

Bagfaş Ocak 2020 de 20.00-21.00 leri gördü ve 17 Mart 2020 de ve 23 Mart 2020 de 9.63 ve 9.72 lere kadar düşerek 2 li DİP yaptı. 10.50 lerin altında birkaç gün kaldı. Bugünlerde ise tekrar 13.50 lerin üstünde hareket ediyor.

Bagfaş her sene Nisan ayında bilanço beklentisi ile primini yapardı. Bu sene yani 2020 yılı 3 Aylık bilançosunun geleceği tarih en son 01 Haziran olarak açıklandı. Bagfaş Mayıs ayının 20 sinden sonra bilançosunu açıklar diye düşünüyorum. Bilançonun nasıl geleceğini tam olarak tahmin edemesem de olumlu gelir diye ümit ediyorum. Döviz kurlarının 31 Mart 2020 de Dolar ın 6.60 lara kadar yükselmiş olmasından dolayı kur farkı zararı yazacaktır. Toplamı nasıl etkiler tabiki bilemiyorum.

Bagfaş o günlerde 2016 Zirvesi olan 16.36-16.49 lara doğru bir hareket yapabilir. 17.00-18.00 lere kadar yükselir mi bilemiyorum. Bildiğim tekşey Bagfaş ın 20.00-21.00 li seviyeleri birkaç sene geçemeyeceğidir. Yani orayı kırması zor diye düşünüyorum.

Bagfaş ın daha önceki zirvelerine baktığınızda 2008-2012-2016-2020 olarak görüüyor. Yani 4 yılda bir ZİRVE hareketi yapmış. Ekonominin bu kadar sarsıldığı 2020 de ise tekrar yükselişe geçip 20.00-21.00 leri bir daha deneyip geçmesi zor gibi geliyor bana. Bu durumda ise yine aynı durum olursa bir sonraki zirvesini 2024 te görürüz diye düşünüyorum. Yanlış anlaşılma olmasın, sadece bir tahmin. Kimseyi etkilemek istemem. Benim yazdıklarım muhabbetten öteye gitmez. Hiçbir bilimsel dayanağı da yoktur. Doğal olarak ta YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Bagfaş ben de her zaman olur. Alıp satarım dönem dönem. Kendimce bir sistem geliştirdim onu uygulamaya çalışıyorum. Bagfaşın 2011 de 240.00 liralarda olduğunu hatırlayan ve bilen birisiyim. Sonraki süreçte 2 defa bölündü ve Ocak 2019 da 4.65 lere kadar bile düşmüştü. 2016 yılı Nisan ayında 16.05 ten satmıştım elimdekileri. Vs. Vs. Yani şunu anlatmaya çalışıyorum, Bagfaş ın nerdeyse son 10 yılını bizzat yaşayarak gördüm ve öğrendim. Borsada bence bu konu çok önemli diye düşünüyorum. Yani TECRÜBE. Çevrenizde eski borsacılar varsa tecrübelerini dinleyin. Ama yine bildiğinizi yapın tabiki de. Geçen sene Bandırma ya gitmiştim. Bagfaş hakkında yıllar itibariyle hangi fiyatlarda gezdiğini bilen bir abiyle 2-3 saat muhabbet ettim ki kendisinden çok şey öğrendim. Şimdi kafamda en azından bir sistem var. Size de tavsiyem budur.

Bu yazı muhabbet amaçlı yazılmıştır. Okuyanlara İzmir den selam olsun. Hoşcakalın
    Sistemde bahsedermisin nasıl davranmak lazım

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by garrett mobil Yazıyı Oku
    Sistemde bahsedermisin nasıl davranmak lazım

Borsada bir kural yoktur. En doğruyu bilen kişinin kendisidir. Şimdi burda birşeyler yazarak sizin kafanızı da karıştırmak istemem.

Benim bir önceki yazımda anlatmaya çalıştığım aslında şuydu : Borsa da bugünden yani 2020 yılından 2024 ü bile hesaplamamdı.

Benim borsa için 2024-2026-2028-2030 planlarım bile hazır. Mesela 2021 de çok büyük KRİZ bekliyorum. Krizin boyutu TSUNAMİ boyutunda olacak diye düşünüyorum. Ondan sonraki süreç için de planlarım şimdiden hazır. Kafam NET diyebilirim. Tabiki ölmez de sağ olursak bunları kendi çapımda uygularım diye düşünüyorum.

Bu hamur çok su götürür. Bu konu yazmakla bitmez. Zaman içinde tecrübe edilerek öğrenilir.

Herkese borsa hayatında başarılar dilerim.

Son olarak şunu da söyleyim;

Borsa sabır işidir.!!!

Borcu çok mu bu kağıdın arkadaşlar
    Sizce nasıl kapatır bu borcu

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku

Borc çok mu bilemem ama bu dönem de tam kapasite çalısıyor ve tüm ülkeler tarım sekterü için destek açıklıyor bence bunu fiyatlaması lazım

5.  Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku

Sayfa 397 den itibaren okumanız gerekli...

6. Devir tarım kağıdı uzun vade dolardan fazla kazandırır diyerek alıp yattık 14 lere gelirse ilave ederiz..

7.  Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    Borsada bir kural yoktur. En doğruyu bilen kişinin kendisidir. Şimdi burda birşeyler yazarak sizin kafanızı da karıştırmak istemem.

Benim bir önceki yazımda anlatmaya çalıştığım aslında şuydu : Borsa da bugünden yani 2020 yılından 2024 ü bile hesaplamamdı.

Benim borsa için 2024-2026-2028-2030 planlarım bile hazır. Mesela 2021 de çok büyük KRİZ bekliyorum. Krizin boyutu TSUNAMİ boyutunda olacak diye düşünüyorum. Ondan sonraki süreç için de planlarım şimdiden hazır. Kafam NET diyebilirim. Tabiki ölmez de sağ olursak bunları kendi çapımda uygularım diye düşünüyorum.

Bu hamur çok su götürür. Bu konu yazmakla bitmez. Zaman içinde tecrübe edilerek öğrenilir.

Herkese borsa hayatında başarılar dilerim.

Son olarak şunu da söyleyim;

Borsa sabır işidir.!!!
    Senin 2021'de bekledigini ben bu sene bekliyorum. Belki 2021'e kayabilir. Virus kisitlamalarini gevsettikten sonra ikinci bir dalga ve bunun neticesinde bazi sirketlerin iflasinin gundeme gelecegini dusunuyorum. Issizlik tavan yapacak. Insanlarin alim gucu dusecek. Sirket karliliklari buyuk darbe alacak. Onun icin $ pozisyonu cok, gercekten saglam sirketler ayakta kalacaktir. Bir cok sirketin hissesini daha ucuza alma sansi olacaktir. Yatirim tavsiyesi olmasin bu dediklerim.

Cep telefonundan girdiğim için sayfa fazla gözüküyor anladığım. Şuan 3200 civarı sayfa gözüküyor.
    Geçmiş yazıları okudum daha önceleri. En son verdiği bedelliden 10.30 dan bölünmüş fiyat ortaya çıkmış.
    Açıkçası çok sıkılan bir kağıt gibi duruyor. Hekts arasında kaldım. Neden bilmiyorum bu kağıt daha az primli geldi bana. Aynı fiyatlarda gezinmis sürekli.
     Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Sayfa 397 den itibaren okumanız gerekli...

Sayfa 402/556 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •