Sayfa 407/469 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457 ... SonSon
Arama sonucu : 3746 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
    Biraz önce Müşteri temsilciyle goruştum.
    Dedim bugun ayrılsam ne kadar kesceksiniz dedim.
    Garanti saphire müşteri oldugunuz için sadece getiriden stopaj kesilecek dedi. yonetim kesintisi dedim yok dedi.
    5 yılı geçtiğiniz için olmuyor giisinden bir şey soyledi.
    Gerçi ben Bizim burda Ülkemizin nadide büyük bir fabrikanın bes fonuna dahil etmişlerdi belki onların da anlaşma şartlarınından dolayı da olabiir.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kendime öylesine Notlar ...
    Fortis Fortuna Adiuvat

Asgari brut ucretin 10 bin tl olmasiyla yillik maksimum devlet katkisi 120 Bin*0.3 = 36 Bin TL oldu.

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Asgari brut ucretin 10 bin tl olmasiyla yillik maksimum devlet katkisi 120 Bin*0.3 = 36 Bin TL oldu.
    Daha iki gün once 53250 yatırdım. Toplam da max tutarı yakaladık 68850. ocak ayında da 120 yatıracağız 1 Mayıs a kadar Allah kerim
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kendime öylesine Notlar ...
    Fortis Fortuna Adiuvat

4.  Alıntı Originally Posted by Birinsan Yazıyı Oku
    ABE Anadolu Hayat Emeklilik fonu artik S&P500 Yabanci fon sepeti fonu oldu. BRIC ulkelerinden vaz gecilldi gozukuyor.

Henuz Turkiye Hayat ve Emeklilik TEFAS fon listelerinde gozukmuyor.

https://www.anadoluhayat.com.tr/habe...gisikligi-1378
    Teşekkürler bu faydalı bilgi için. Ne zamandır abd ağırlıklı yabancı hisse fonlara geçmek istiyordum. Bu gün itibariyle buraya geçtim.

Bu arada içinde yabancı ibaresi barındıran fonlara befas ta geçiş yapılamıyor. Yani Türkiye Hayat ve Emeklilik şirketinden Anadolu Hayatın yabancı menşeili herhangi bir fonunu seçemezsin o yüzden gözükmüyor.

Alıntı Originally Posted by Birinsan Yazıyı Oku
    ABE Anadolu Hayat Emeklilik fonu artik S&P500 Yabanci fon sepeti fonu oldu. BRIC ulkelerinden vaz gecilldi gozukuyor.

Henuz Turkiye Hayat ve Emeklilik TEFAS fon listelerinde gozukmuyor.

https://www.anadoluhayat.com.tr/habe...gisikligi-1378
    geçmişte bric fonu oldukça iyi getiriler getirmişti. Rusya savaşı, Çin'deki yönetimin daha da sertleşmesi gibi nedenlerle bencede bu ülkelere yatırım yapmaktan vazgeçmeleri iyi olmuş. Sonuçta diktatörlükle yönetilen ülkelerin istikrarı belirsiz olduğu için borsalarına ve şirketlerine de güvenmek zor.
    SP 500 de başarılı olacaklarını düşünüyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. Aha öğrendim, her ay 2000 lira yatırıyordum, bu sene kallavi artacak aylık ödemem... Kasım sonu TÜFE yüzde 84 artmıs 10 un katına yüvarladığımızda % 80 artacak yani 3600 tele ödicem, vay aliminyommmmmmm ))))

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    geçmişte bric fonu oldukça iyi getiriler getirmişti. Rusya savaşı, Çin'deki yönetimin daha da sertleşmesi gibi nedenlerle bencede bu ülkelere yatırım yapmaktan vazgeçmeleri iyi olmuş. Sonuçta diktatörlükle yönetilen ülkelerin istikrarı belirsiz olduğu için borsalarına ve şirketlerine de güvenmek zor.
    SP 500 de başarılı olacaklarını düşünüyorum.
    garanti emeklilikten adında yabancı geçtiği için bu fon alınamıyor. mevzuat gereği alamıyoruz diye hata mesajı verdi. ilginç
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    garanti emeklilikten adında yabancı geçtiği için bu fon alınamıyor. mevzuat gereği alamıyoruz diye hata mesajı verdi. ilginç
    Fiba emeklilikteki hesabımda bu fon portföyde yer alıyordu fakat dağılımdaki oranını artırmak istediğimde listede bulamadım.
    Büyük ihtimal befas'a açık değil artık. Başka da direkt ABD piyasasına yatırım yapan fon yok galiba.
    Saygılar.

Sayfa 407/469 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •