Sayfa 407/915 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon
Arama sonucu : 7320 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by steve_harris Yazıyı Oku
    Sayin lionnes,

Isterse 400 trilyon dolar harcansin. Kront'un satan urunu olmadikca bize 10 dolar gelmez.

Kront satis yapamiyor. 70 liralara kadar yukselmesinin nedeni baska bir beklentiydi. Artik o kalkti diye anliyorum. Bu saatten sonra ciromuz / karimiz neyse o.

Bu noktadab 15tl ye de gelse 105tl ye de ciksa sasirmam artik

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
    Satış yapamadığını nerden biliyorsunuz? Dönem içi bilançolar gösterge değildir. Kront'un ürünlerinin ver parayı al ürünü şeklinde olmadığını biliyor musunuz?

70 liraya hangi beklentiyle gitmişti?1 liradan beri Kront takip ederim yükseliş ve düşüşlerin hep bir sebebi vardır. İçten bilgiyle yönetilen bir tahtadır. Ama 79 liraya gittiğinde hiçbir gelişme olmadı ve yanılmıyorsam bu bir ilkti. Sebebini biliyorsanız paylaşırsanız seviniriz.

2.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    hadi bir hesap daha yapalım 8 sene çok uzun diyenler için..

rapora göre önümüzdeki 3 sene içinde PAM pazarı 5,5 milyar dolar olacak..

Kron burdan yüzde 1 alsa ve de dolar 3 sene içinde 12 lira olsa ( yılda ortalama enflasyon kadar artarsa dolar yüzde 10-12 arası )

kron satışlar ne olur?

660 milyon tl olur

piyasa değeri F/S = 10 göre ne olur?

( F/S olarak burda yine minimumu aldım) F/S= Piyasa değeri (Fiyat)/ Satışlar

piyasa değeri de 6 milyar 600 milyon tl olur F/S ye göre

şu an piyasa değeri kaç ?

490 milyon tl...

aaradaki fark 13,46 kat demek (13,46* 490milyon tl = 6 milyar 600 milyon tl)

NOT: bu hesaplamaların içinde sadece PAM ürünün hesaplaması var , Kronun diğer telekom çözümlerinin hesaplaması yok
    KAP taki açıklama ile şirket daha ne desin, demesi gereken her şeyi söylemiş hatta fazlasını son cümle ile söylemiş..

vadem uzun vadeden , ömürlük vadeye dönmüştür Spek Beye bildireyim bunu da , içi rahatlasın

3.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    bir hesap yapalım ..

diyelim ki 8 senede pam pazarı 20 milyar dolar oldu

usd try de 8 seneden 2 kat arttı 18 lira oldu .. ( yılda ortalama enflasyon kadar artarsa dolar ,yüzde 10-12 arası )

pazar pazarının yüzde1 ini ( minimum ) alsa kron satışlar ne olur?

tam 3 milyar 600 milyon tl yıllık satış olur...

piyasa değeri F/S = 10 göre ne olur? ( F/S olarak burda yine minimumu aldım) F/S= Piyasa değeri (Fiyat)/ Satışlar

36 milyar tl piyasa değeri oluşur F/S=10a göre..

şu an piyasa değeri kaç ?

490 milyon tl...

73,46 kat demek bu 36 milyar tl ile 490 milyon tl arası ( 73,46 * 490 milyon tl = 36 milyar tl )

NOT: bu hesaplamaların içinde sadece PAM ürünün hesaplaması var , Kronun diğer telekom çözümlerinin hesaplaması yok

yukarda paylaştığım PAM raporunu ,6 bin dolarlık raporu alırsan Spek Bey, 7 maddeyle birlikte , bu hesaplamalrın çıktısını da al , bunları da raporun arasına koy senden ricam ..

Hesaplamalarda;

kron diğer telekom çözüm ürünleri yok..,

PAM dan yüzde 1 pazar payı hesaplaması ile yapıldı..

F/S =10 ( daha fazla da alınabilir bu oran bu tip şirketlerde hele hele siber güvenlik, digillaşme artıyorrken , ülkeler için stratejik önem kazanmışken vs F/S=15 veya F/S 20 bile alınabilir)

piyasa değeri 36 milyar tl piyasa değeri oluşur F/S=10a göre..

peki ..

Diğer telekom çözümlerini de hesaba katarsak ..

PAMd hedef 3 sene içinde minimum yüzde 1pazar payı ise , 4-5-6-7 sene sonra bu pazar pazar payı yüzde 2-3 olma hatta yüzde 5 olma ihtimali de çok yüksektir..

F/S nin daha yüksek olma ihtimali yüksektir..

dolayısıyla

piyasa değerinn 36 milyar tlnin 2-3-5 katı olma ihtimali vardır. ( VE.. sadece PAM hesaplaması bu diğer telekom çözümleri hariç)
    Son düzenleme : lionnes; 26-08-2021 saat: 17:32.

4. daha buyuk bir satis basarisi gostermemis bir urunun, satmasi gerektigi varsayimin bence hatali.

Ben yarin kayincomla elektrikli araba sirketi kurdum ama hic satamadim desem, 10 yil sonra pazarin 1% i diye hayal kurabilir miyim?

Kront buyuk birkac satis yapsin sonra hayal kuralim. Suan 2006 yilinda bazi internet cafelerden daha az kar eden bir sirket.

Kabaca 4 yildir elimde var. Bir turlu saglam işler alamamasini üzüntüyle izliyorum

5.  Alıntı Originally Posted by steve_harris Yazıyı Oku
    daha buyuk bir satis basarisi gostermemis bir urunun, satmasi gerektigi varsayimin bence hatali.

Ben yarin kayincomla elektrikli araba sirketi kurdum ama hic satamadim desem, 10 yil sonra pazarin 1% i diye hayal kurabilir miyim?

Kront buyuk birkac satis yapsin sonra hayal kuralim. Suan 2006 yilinda bazi internet cafelerden daha az kar eden bir sirket.

Kabaca 4 yildir elimde var. Bir turlu saglam işler alamamasini üzüntüyle izliyorum

geçen sene konuşmasındda genel satış için ironsphere için 2 milyon dolar bunun yüzde 80ini PAM olduğunu söylenişti sayın Lütfi YEnel.. yani 1,6 milyon dolar PAM satışı .. yani pazar payının şu an yüzde 0,001 ini alıyor ve bu sadece ironsphere den geliyor
    PAM pazarı 5,5 milyar dolar 2024 te... şu an 2,47 milyar dolar 2020nin

aynı pazar oranını korusa bile ironsphere pam satışları , otomatik olarak satışlar dolar bazlı 2 kat artacak 2024-2025 e kadar

aynı pazar payını korursa bile 2030 da sadece PAM dan 19 milyon dolar satış yapacak ve sadece irosphere PAM satışları bunlar.. ve sadece pazardan yüzde 0,001 yani yüzde 1 in onda biri kadar..
    Son düzenleme : lionnes; 26-08-2021 saat: 18:21.

6. zirveden düşüş yüzde 58 oldu

7. raporda en önemli 3 nokta bana göre ...

1 - The number of cyber-attacks rose during the Covid-19 pandemic and the need to implement cyber-security solutions increased. This led to the growth of the global privileged access management solutions market.

2- yıllık PAM pazarının yüzde CAGR of 23.1% büyüme beklentisi..

3- Leading players of the global privileged access management solutions market analyzed in the research include Arcon, Balabit Corporation, Beyondtrust, Inc., Ca, Inc., Centrify Corporation, Cyberark Software Ltd, Hitachi ID System Inc., Iraje Software, Krontech, Inc., and Wallix are provided in this report.

https://finance.yahoo.com/news/privi...102400662.html

vadem daha önce uzun vade idi 3-4 seneydi şimdi ömürlük oldu bu rapor sayesinde Spek Bey...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,401
    Bu satışlar ne zaman bitecek
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

Sayfa 407/915 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •