Sayfa 408/873 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508 ... SonSon
Arama sonucu : 6983 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Emeklilerin nüfusa göre oranı % 29 artmış, fakat GSYH'den aldıkları pay % 51 düşmüş.

Yanlışlıkla d.zmüş yazmışım, klavye bile d.züldüğümüzü anladı galiba?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Emeklilerin nüfusa göre oranı % 29 artmış, fakat GSYH'den aldıkları pay % 51 düşmüş.

Yanlışlıkla d.zmüş yazmışım, klavye bile d.züldüğümüzü anladı galiba?
    Reha başkanım sen Cumhurbaşkanı olsan şimdi bu ekonominin başına. Emekliye %50-100 zam verirmisin.

3. Ben ülkenin gerçeklerine bakarak memur ve emekliye zam verilemez diyorum. Memuriyet sistemi ve emeklilik rehabilite edilmeden her şey boş. Diğer iki konu israf ve kayıtdışı ekonomi bunun içinde illegal kazançlar da var. Tüm bunlar olmadan düzelmez. Ha şimdi bunlar ekonomiyi soğutacak. Bunlar kanı kesersek ekonomi soğur diye düşünüyor ama bunun sonunda batmayacak firmalar da batacak. Hastalıklı batık firma ve şahısları feda etmek yerine tümünü hedef alıyorlar. Daha önce kara listeyi kaç kere affettiler.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Reha başkanım sen Cumhurbaşkanı olsan şimdi bu ekonominin başına. Emekliye %50-100 zam verirmisin.
    Çok şeylere bakmak lazım, örneğin 5'li Çeteden başlayarak bu tarz haksız zenginleşmelere karşı ne yapılabilir, bunun gibi faktörleri değerlendirmek gerekir.

Yoksa "Bekara, karı boşamak kolay gelir." hesabına döner o iş.

Veya enflasyon hedefini falan en az 5 yıl boş vererek, 2000 yılı öncesiyle devam etmek falan düşünülebilir.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

5. ...vs
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Zafer havalimanının önünden geçerken, kelime dağrcığımda ne varsa saydırıyorum.

Hele gece geçerken o ışıklandırmayı görünce, 2 misli saydırıyorum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

7. Bence daha önce ki MB ve ekonomi yönetimi rte nun ağzından çıkanı bütçeye bakmadan direk uyguluyordu. Belki Lehman krizinde Fed in uyguladığı yöntemi esas aldılar ama verdikleri parayı kontrol etmeden çekmeden piyasada bıraktılar en sonunda balon patladı. Bizde futbol da bile öyledir 3-0 yenilen takımın hocası ilk yarı şu kadar net pozisyonumuz vardı atsak sonuç değişirdi gibi konuşur. İthalat patlamış gidiyorken ihracatınız şu kadar oldu diyordu. Rakamlarla oynarken iş çığrından çıktı. Şuan da parayı kısıtlıyorlar bunun da cılkı çıkar çoğunluk bankadaki parayı çekmeye kalkarsa o zaman görürler krizi. Ez cümle para ürkütmeye gelmez.

8. Benim oğlan muhasebecinin yanında üç aydır daha parayla tanışmadı. Daha 2024 maaşı belli değil önceki 9 bindi. Muhtemelen de muhasebecinin tahsilat sorunu yıl boyunca devam edecek i yüzden oğlanın alacağı paraya göre harcama plan yapmıyorum. Konya'nın bir huyu var kriz varsa ilk muhasebecinin parasını vermez

Sayfa 408/873 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •