Sayfa 41/276 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 2202 madde; 321 - 328 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Arkadaşlar ve özellikle sn.tovbekar 3.ceyrek beklentiniz nedir acaba. Anket ve şirketle ilgilenenlerin beklentisi 3 - 3.2 Mia arasında. Sizlerin beklentilerini merak ettim. Biraz olsun tarım kısmı katkı yapar mı mesela. İyi akşamlar dilerim.

2. Domates den katkıyı bu çeyrekte alamayiz sanirim..son ceyrek te ve ozellikle 2024 de etkiler bilancoyu domatesler..
    Domates i kucumseyenler var ozellikle x deki analizci muptezeller..
    Domates yazin 15 tl civari kilosu ama kışın ve sonbaharda 50 tl lerde..

Domatesi 3 ay ucuz yersin kalan 8-9 ay kaymagini 50 tl den biz yiyecez..

3. Ozellikle rusya domates için çıldırıyor..
    Domates ihracati Alarko ile beraber şaha kalkacaktir..
    Enerji ye girdiğinde de çok kucumsemislerdi Alarko yu,şimdi ayni kucumseme Tarim icin yapiliyor x deki analizci tiplerden..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,328
     Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ve özellikle sn.tovbekar 3.ceyrek beklentiniz nedir acaba. Anket ve şirketle ilgilenenlerin beklentisi 3 - 3.2 Mia arasında. Sizlerin beklentilerini merak ettim. Biraz olsun tarım kısmı katkı yapar mı mesela. İyi akşamlar dilerim.
    sn paracelsus,
    kendi adıma uzun vadeci olduktan sonra tahminden daha ziyade sonuçlara odaklanıp yanlış giden bir şey var mı diye düşünmeye başladım.faaliyet raporlarını okuyup diğer bilgilerimle karşılaştırmak benim için yeterli...

Geçen yıl müthiş para kazandılar ve analistlerin tümü bunun sürdürülemez olacağını iddia ederek prim vermediler. benim söylediğim bir şey vardı. enflasyonun gidişatı nedeniyle buna yakın bir kar çıkarırlar diye yazmıştım tabii ki beni takip eden olmadığı için ( haklarını yemeyelim bazı arkadaşlar en olumsuz zamanlarda 200 milyon dolar kar edecek şirket 200 milyon dolara fiyatlandırılmaz dediğim için satmadıklarını ifade edip teşekkür etmişlerdi) piyasa kaale almıyor... hesabım şu idi 50 lere düştüğünde yazmıştım...

hisse başı 27 lira geçen yılın karı,hisse başı 25 lira 2023 yılı karı hisseyi alanlara beleş varlıklar veriliyor demiştim... aynı şeyleri şimdi de yazabilirim... hisse başı

55 lira bu 2 yıllık kar...
    10 lira BAKAD hakları ( yıllık 50 milyon dolar gelir isterseniz indirgeyin nakit akımlarıyla vs)
    30 lira RİVA hakları ( en kötüsünden 500 milyon dolar hesapladım yanlış mı acaba)
    30 lira diğer arazilerden gelecek haklar ( Antalya 2500 dönüm Sarıyer, Orhanlı, Tuzla vs arsalar sadece Tuzla 30 milyon dolara yakın)
    ALGYO% 50
    TURİZM
    CENAL%50
    MERAM % 50
    KARAKUZ,GÖNEN HES ve GESler
    ALSİM
    ALCAR % 40
    TARIM araziler
    TURİZM marka
    bütüm bunları alt alta koyun ve toplayın... su içinde edeceği fiyatı bulursunuz ve acaba bunlarda problem var mı diye bakmaya başlarsınız...
    120 lira fiyat üzerinde boş bırakılanlar hediye ediliyor... kaldı ki bir kaç yıl içinde hisse başı 2 dolar kar ve 1 dolar temettü mümkün...

bu çerçeve içinde zaten yüksek gelecek bir kar var ise neden tahminle uğraşayım... benim tek sıkıntım şimdilerde ALARK alamıyor olmam. geçtiğimiz yıllarda memur maaşımla bazı aylarda 2000 lota kadar çıkmışım alışlarda. çoğu ayda en az 500 lot ALARK almışım ( bir nedenle maillerime bakmak zorunda kalmıştım aylık ekstreleri gördüğümde şok oldum). alamadığım için üzülüyorum tamam servetim eriyor gibi görünüyor doğrudur Rabbim sattırmasın mecbur kalırsak satarız ama bu varlıkları neden ucuza satayım ki. piyasa fiyatlamamış doğrudur piyasa fiyatlamıyor ise uzun vadeci almaya bakar. bu fiyatlar devam ederse yılbaşından sonra emekli ikramiyemden bana kalanla komple ALARK alabilirim...
    YTD

5. Bilgilendirme için çok teşekkürler

6. Haftalık yuzde 2.5 artan endekse, yüzde 4 düşerek verilen tepki. BIST 30 kağıdının performansi. Çok yazık. Herkese iyi hafta sonları.

7.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    son zamanların en güzel yatırımlarından biri yapılıyor TARIM - SERACILIK - GIDA

bu bilgi birikim Kazakistana da taşınmak isteniliyor , hedefler büyük

Her geçen gün devleşen bir yapı

Fiyattan bağımsız edere bakmak lazım 46 milyar PD

Domates diye sınırlandırmamk lazım , konjektür ne gerekiyorsa o yapılacaktır. Meyva bölümüde olacaktır

Sırada gıda zinciri kurmak , gübre - tohum - kurutma - işleme

ayrıca

bu milyon metre kare araziler zaman içinde yeniden işletme değeri ile değerlendirmeye sokulursa sonuç ne olur ?

bu konuda fikirler nedir ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,886
    Enflasyon düzeltmesinin kim ve hangi şirketlere faydası olacak ?
    https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...e-hayir/712911
    https://www.ekonomim.com/ekonomi/enf...-haberi-712929
    Şirketimize enflasyon düzeltmesinin nasıl etkileri olacak ?
    Yorum yapabilecek arkadaşları dinlemek isterdim . . .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Sayfa 41/276 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •