Sayfa 413/1003 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513913 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,297 - 3,304 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,942
    Eski MB başkanı Durmuş Yılmaz bugün toplantıda bu soruları sormuş, cevaplamak yürek ister ama haklı sorular:

https://twitter.com/DurmusYillmaz/st...61805479137282
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bankaların mevduat faizleri PPF'lerin çok gerisinde kaldı.%16 , 16.5 veriyorlar.
    Bu hafta ya faizleri %18,5 -19 civarına çıkartmalılar ya da işi bilenlerden en ufak bir mevduat toplayamazlar.

Hafta sonu normal bir PPF %17 (stopaj olmadığından net oran) yapmış
    Bu da MK %18 oluyor.
    Günlük hesapta %18 veren banka yok gibi.

Stopajı sıfırlarken bankaların mevduatına engel olacaklarını düşünemediler galiba.
    Bayağıdır takip etmiyordum.

FIL kendi bankası olan Fiba kiraz hesaptan(günlük) daha mı çok kazandırıyor şu an acaba?

Selamlar...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bayağıdır takip etmiyordum.

FIL kendi bankası olan Fiba kiraz hesaptan(günlük) daha mı çok kazandırıyor şu an acaba?

Selamlar...
    Geçen hafta için hayır.
    Kiraz daha yüksekti.

Ama hafta sonu bazı PPF'ler günlük 0,046 yapmışlar.Bu da neredeyse MK %18 (net %17) ediyor.
    Geçici bir şey değil de böyle devam edeceklerse durum dediğim gibi olacak.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    OSD isim, şemsiye fon türü ve fon ünvan tipi olarak sıfır stopaja uyuyor.
    Ama içerikte sıfır stopajın amacına uymayan dövize dayanaklı tahviller var.
    Yine de bence şu anda sıfır stopaja uyuyor
    Ama ileride Maliye bunun içeriği CB kararındaki amaca uymuyor, sıfır stopaj olmaz der mi belli olmaz.
    Sn. Myfinans sizin de dediğiniz gibi muhtmelen şemsiye ve unvan belirleyici olacak. İçerik üzerine bakacak bürokrat da yoktur zaten
    ayrica dip not bence Döviz DİBS'ler maliyenin de cok sevdiği ve hatta ucuz borclanma maliyeti sağladığı için tutana teşekkür etmesi gereken tahvil kağıtları. Bir yatırım fonu Eurobond varken neden bunu tercih eder merak ediyorum. Vardır bir hikmeti.

5.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Sn. Myfinans sizin de dediğiniz gibi muhtmelen şemsiye ve unvan belirleyici olacak. İçerik üzerine bakacak bürokrat da yoktur zaten
    ayrica dip not bence Döviz DİBS'ler maliyenin de cok sevdiği ve hatta ucuz borclanma maliyeti sağladığı için tutana teşekkür etmesi gereken tahvil kağıtları. Bir yatırım fonu Eurobond varken neden bunu tercih eder merak ediyorum. Vardır bir hikmeti.
    Sn Matac

Döviz DİBS
    ile
    Türkiye eurobond(örneğin 5 yıllık) fazileri arasında ne kadar fark oluyor, bilginiz varmı?

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Geçen hafta için hayır.
    Kiraz daha yüksekti.

Ama hafta sonu bazı PPF'ler günlük 0,046 yapmışlar.Bu da neredeyse MK %18 (net %17) ediyor.
    Geçici bir şey değil de böyle devam edeceklerse durum dediğim gibi olacak.
    Hızlı cevap için teşekkür ederim. En son 2018 sonrasında FIL alıyordum sanırım tekrar bir miktar portföyde tutarım diye düşünüyorum. Mevduat faizine iyi alternatif oluyordu yine eskisi gibi TL faizinin bir tık önüne geçmesi durumda avantajlı olabilir. Sanırım bunda fonlardaki stopaj oranlarının indirilmesi etkili oldu
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bankaların mevduat faizleri PPF'lerin çok gerisinde kaldı.%16 , 16.5 veriyorlar.
    Bu hafta ya faizleri %18,5 -19 civarına çıkartmalılar ya da işi bilenlerden en ufak bir mevduat toplayamazlar.

Hafta sonu normal bir PPF %17 (stopaj olmadığından net oran) yapmış
    Bu da MK %18 oluyor.
    Günlük hesapta %18 veren banka yok gibi.

Stopajı sıfırlarken bankaların mevduatına engel olacaklarını düşünemediler galiba.
    PPf lere tekrar döneceğimizi kim tahmin ederdi

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bu arada faizler yükselince özellikle değişkenlerde rekabet artacaktır umarım.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 413/1003 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •