Sayfa 415/1003 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Bircok yatirimci ppz alimina yonelince getiri duser mi acaba ? Fil veya Upp fonlarina bolusturmek daha avantajli olabilir mi ?
    Tam aksine elindeki meblağın büyüklüğü alacağı faiz için pazarlık gücünü arttıracağından olumlu bile olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hisse yoğun fon olsa olabilir. Çünkü alacağı hisse sayısı vs. sınırlı, piyasanın derinliği az. Başarıları düşebilir, manevra imkanı azaldığı için. Çıkış yaptığı hisse tabana oturabilir yüksek hacminden dolayı vs.

Ama bir ppf'nin getirisi niye düşsün ki, hisse senedi piyasasından 10-15 kat daha fazla likit hatta çoğu durumda 50 katına kadar likit, neredeyse sınırsız ters repo, finansman bonosu, mevduat gibi enstrümanlar kullanıyorlar. Bunun on misli portföyleri olsa, esinti etkisi yapmaz ters repo ya da bono piyasasında.

Üstüne bir de hsyf'ler gibi her gün bir takım işlemler yapmıyorlar. Nadiren portföy ağırlıkları azalıp artıyor.

Ayrıca tabi fonların düşüşü çıkışının fona arz ve talep ile ilgisi yok hisselerdeki gibi.

Portföy büyümesinin olumsuz etkileyeceği tek fon çeşidi, yerli hsyf'ler.

Zaten ppf'ler arasında farkı yaratan en önemli fark Sn. Matac'ın da belirttiği gibi yönetim ucretleri. Yoksa hemen hemen hepsi yaklaşık aynı enstrümanlara yatırıyorlar üç aşağı beş yukarı.

Ben ppz'nin fil'in bir tık üstünde getirmesinin nedeni , çok kısa vadeli olmasına rağmen birazcık daha risk primi yüksek bu yüzden de faizi yüksek bir iki factoring firması tahvillerini taşıması, yönetim ucretinin daha düşük olması.

Zaten en iyi ppf ile en kötü ppf arasındaki yıllık fark taş çatlasa 3-4 puan.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tam aksine elindeki meblağın büyüklüğü alacağı faiz için pazarlık gücünü arttıracağından olumlu bile olabilir.
    Kafamdaki soru isaretleri silindi. Aciklayici yazilariniz icin tesekkur ederim. Saygilar, bol kazanclar.

3.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Bircok yatirimci ppz alimina yonelince getiri duser mi acaba ? Fil veya Upp fonlarina bolusturmek daha avantajli olabilir mi ?
    Aslında bahsi gecen fon diğerlerine göre bayağı karınca kadar kalıyor. Gidecek cok yolu var. Ayni Uluslararası şirketin milyarlık fonları da var malum.
    Ben yönetim ücretlerinde yatırımci dostu davrandıkları için iki fona karşı pozitif ayrımcılık yapıyorum objektif olamıyorum
    Bu arada tablo için teşekkürler sn.blackmirror.

4. Bu hafta sonu gerçekleşen 0,046'lık ppf getirisi devam edecekmi acaba.
    Bazen yıl sonuna doğru fonlarda ilginç günlük ataklar olabiliyor.

Günlük gelişimlerini takip edebilmek için sadece PPF ve ÖST fonlarının günlük getiri listesini yeniden yayınlamak mümkün olabilirmi sn yuji.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu hafta sonu gerçekleşen 0,046'lık ppf getirisi devam edecekmi acaba.
    Bazen yıl sonuna doğru fonlarda ilginç günlük ataklar olabiliyor.

Günlük gelişimlerini takip edebilmek için sadece PPF ve ÖST fonlarının günlük getiri listesini yeniden yayınlamak mümkün olabilirmi sn yuji.
    Fil'de şöyle bir durum oluyordu taşırken neden bilmiyorum. Hafta içi her gün diyelim ki 1 lira getirirken, haftasonu ertesi pazartesi asla 3 getirmiyor sürekli 2,8 -2.9 civarı getiriyordu. Neredeyse 4 haftasonunun 3'ünde bunu yapıyordu neden bilmiyorum.
    Ppz'de de benzer durum var mı bilmiyorum yeni taşıdığım için.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Kafamdaki soru isaretleri silindi. Aciklayici yazilariniz icin tesekkur ederim. Saygilar, bol kazanclar.
    Aklıma sadece şöyle bir kötü ihtimal geliyor. Bahsi geçen fonun yönetim ücreti muadillerine göre düşükken, '' oo yeterince müşteri geldi '' portföy büyüdü, haydi yönetim ücretini diğerleri gibi yapalım der mi ?
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. aft aldım iyi mi ettim kötü mü bilmiyorum. 2018 2019 arası yatay seyretmiş aynı durum 2021 2022'de yaşanır mı? elden çıkartmalı mıyım?

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Fil'de şöyle bir durum oluyordu taşırken neden bilmiyorum. Hafta içi her gün 1 lira getirirken, haftasonu ertesi pazartesi asla 3 getirmiyor sürekli 2,8 -2.9 civarı getiriyordu. Neredeyse 4 haftasonunun 3'ünde bunu yapıyordu neden bilmiyorum.
    Ppz'de de benzer durum var mı bilmiyorum yeni taşıdığım için.
    Bu hafta sonu Ziraatin yönettiği PPF'ler de hafta içi getirilerine göre bir sıçrama olmuş.
    0,041 getiren fonlar 0,046'ya sıçramışlar.
    Fark günlükte küçük gibi ama yıllıkta %15'ten %17'ye fırlamış etkisi yaratıyor.

Bende PPZ'yi merak ediyorum bakalım anlamlı bir değişiklik varmı onda

Sayfa 415/1003 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •