Sayfa 415/430 İlkİlk ... 315365405413414415416417425 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,421
     Alıntı Originally Posted by anifa Yazıyı Oku
    2002 de 3.4 milyon olan emekli sayisi bugun 16 milyon %350 artmis
    Calisan sayisi sadece %50 artti..
    Akp ve millet emeklilik sisteminin mina koydular..
    Kimse aglamasin.. eyt ile de son civi cakildi.. bu kafa ile gelecek nesiller icin emekli maasi da hayal olabilir..

Yine 2017 de 3.5 milyon olan kamu calisani 5 milyona dayandi 5 sene de

Bu ulkede vergiyi beyaz mavi yaka ve kurumsal firmalar veriyor..

Bunlarda yeterli olmayinca devlet otv gibi indirek vergi yollarina giriyor

Bu ulkenin ekonomik olarak duzelmesi mumkun degil bu kafa ile..

Oncelikle kayitdisilik sifirlanmali..
    Rantan vergi alinarak bu islere baslamali..

SM-G990E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    emeklinin sayısı artsa nolacak? 2001 de mill gelirden alınan pat %12 civarıyken şu anda 5,7 civarı.... Pirimlerimizi adam gibi değerlendirseler hepimiz en az 50-60 bin tl maaş alırdık.. Belki de daha fazla.. Bırakın artık şu emeklileri eleştirme saçmalığını kardeşim.. Kimse babasının parasını vermiyor... Yıllarca çalıştım işsizlik sigortası ödedim, emeklilik kesintisi ödedim ... sonuç ..bugün emekli olsam alacapğım maaş şu anda çalıştığımın yarısı.... 9200 küsür günüm var... El insaf yahu.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    emeklinin sayısı artsa nolacak? 2001 de mill gelirden alınan pat %12 civarıyken şu anda 5,7 civarı.... Pirimlerimizi adam gibi değerlendirseler hepimiz en az 50-60 bin tl maaş alırdık.. Belki de daha fazla.. Bırakın artık şu emeklileri eleştirme saçmalığını kardeşim.. Kimse babasının parasını vermiyor... Yıllarca çalıştım işsizlik sigortası ödedim, emeklilik kesintisi ödedim ... sonuç ..bugün emekli olsam alacapğım maaş şu anda çalıştığımın yarısı.... 9200 küsür günüm var... El insaf yahu.
    Sorunları kendilerinin emekli olamamaları.
    Olsalardı burada sistem güzellemesi yapacak, olması gereken zaten buydu diyeceklerdi. Şimdi aksini yapıyorlar..

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    AB ortalaması 13.5;
    Bizde sürekli düşen bir trend var..İçine de 40 yaş emekli ilave ettiler...Pasta dilimi iyice küçüldü...GSMH dan aldığımız pay 10 üzerine çıkmadan maaşların alım gücü maalesef her geçen gün düşecek..Pasta miktarı düşerken pastadan pay alan sayısıda artıyor...

Neyse TAK parti seven Emekliler sayesinde emekli bir daha voyvoda kazığına oturttular...Memuruna zam vermesini bilenler Emekli dikmeye devam ediyorlar...Bu kesim fazlasını hak ediyor a.q...

4.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Sorun Akbank'ta. Diğer bankalardan alanların farkları yatmış.
    Benimki garantiye yatıyor, bende de yok.

Zaten kesin gün vermediler, 6 Şubatta başlıyor dedikleri için, 1-2 gün sürebilir tümünün yatması
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benimki garantiye yatıyor, bende de yok.

Zaten kesin gün vermediler, 6 Şubatta başlıyor dedikleri için, 1-2 gün sürebilir tümünün yatması
    benimki de yatmış..gün içi tamamlanır hepsi sanırım

gidelim hatunla güzel bir yemek yiyelim, yatan para yetmezse üstünü tamamlarız artık
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    benimki de yatmış..gün içi tamamlanır hepsi sanırım

gidelim hatunla güzel bir yemek yiyelim, yatan para yetmezse üstünü tamamlarız artık
    Benimki de az önce yattı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,421
    Bugün annemim maaş farkonı çektim..740 tl.. harca harca bitmez
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. SGK maaş hesaplama sistemi açılmış ama yoğunluktan dolayı çöküyor

Sayfa 415/430 İlkİlk ... 315365405413414415416417425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •