Sayfa 42/571 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon
Arama sonucu : 4561 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bazı fonları koymuşlar ama mesela zp6 yok.
    zp6'yı dolarla alanlar ne kazandılar anlaşılmıyor.

Zp6 ve Zp9 çok yüksek riskli fonlar. Bütün parayı Golden Global Bank ta GGI de katılım hesabı olarak yaptırıyorlar. Bu bankayı bilmiyorum. Yorumum yok.

PAL DAS OJB GPL ONS ZP6 vb likit serbest fonlar bunlar dolar bazında yıllık %4 - %5 arası getiri veriyorlar. Yani bir numarası yok. Parayı kısa süre park etmek için düşünülebilir ama getirileri ABD nin 1 yıllık FED faizi olan net %5.5 un bile gerisinde.

En güzeli CDS lere göre Eurobond alış satış, veya YP DİBS alış satış duruma göre.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    HSA ve TGA fonlarının 16.07.2021 tarihinden başlayan grafiklerini tek ekranda gösterebilicek birisi var mı ? kandırıldım çizebilir misin?

hsa ve tga onaltı temmuz ikibinyirmibirden başlayan karşılaştırmalı grafikleri tek ekranda... başlangıç tarihi önemli !!! 16.07.2021 olmalı
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    HSA ve TGA fonlarının 16.07.2021 tarihinden başlayan grafiklerini tek ekranda gösterebilicek birisi var mı ? kandırıldım çizebilir misin?

hsa ve tga onaltı temmuz ikibinyirmibirden başlayan karşılaştırmalı grafikleri tek ekranda... başlangıç tarihi önemli !!! 16.07.2021 olmalı
    Neden özellikle o tarih olmalı sn Luck Player? merakımdan soruyorum.

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku

Müthiş bir korelasyon var, aynı fon yöneticisi yönetse bu kadar olmaz : )

https://www.yatirimdirekt.com/fon/fon_karsilastirma

Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Rpd +1,2
    yay +1,79
    fub +0,91
    mac +3,22
    yas +1,67
    rık +0,63
    Rpd yine iyi iş çıkarmış bu dalgalanmada.
    Bu fon testere piyasalarında iyi iş çıkarıyor çoğunlukla…

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Euro için de örneğin ZP9 var. Euro olarakta alınabiliyormuş.
    Euro olarak alındığında getirisinin ne olduğunu bulabilirsem, bir tutam almaya karar verdim şu anda

Zira euroya aktif repo dışında faiz veren yok.O da %2,5 veriyor.
    Yani şöyle söyleyeyim 2 haziran'da 6.000 euro ile aldığım ilk parça zp9 140 euro getirmiş, almaya değer mi? hiç yoktan iyi mi? ben de karar veremedim öyle duruyorlar işte.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Yani şöyle söyleyeyim 2 haziran'da 6.000 euro ile aldığım ilk parça zp9 140 euro getirmiş, almaya değer mi? hiç yoktan iyi mi? ben de karar veremedim öyle duruyorlar işte.
    Yılllık net 6,32 getiri yapar. Bence EUR için fena değil.

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku

--------------------------
    En güzeli CDS lere göre Eurobond alış satış, veya YP DİBS alış satış duruma göre.
    Eurobond ve YP DİBS ile ilgili yazılarınızı okuyorum, aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler.

Ancak dediğinizi yapmak o kadar kolay değil gibi. Yp Dips almak için yaklaşık en az 2 yıl vadeyi göze almak gerekiyor.

Eurobond un ise gelirini vergi dairesine beyan etmek gerekiyor bu da meşakkatli bir iş ve kolay değil. Hele bir de beyan gereken başka gelirleriniz varsa vergi katlanıyor.

Sayfa 42/571 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •