Sayfa 42/777 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 329 - 336 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bol para dönemi bitti derken evet bitti..

Ama ben başından beri dolar aşırı değerli diyorum..3.50 60 ın üstü süper balondur..

Bol para bitmesi ayrı mevzuuu...

Bizde dolar rallisi ayrı mevzu..

Bol para kesintisinden en son etkilenecek ülkeler bizim gibileri..Bakma sen basın yayındaki kırılgan beşli saçmalıklarına..

O başlığı atıyorlar dönüp burada dolar bozdurup tl alıyorlar..

Bu arada TR ye has dabara dubaralar olmasa idi doların değeri 2.80 ler civarıdır..

Not..Enflasyon faizler için tek neden değildir..O FED üyeleri bilerek ve isteyerek spelükasyon yapıyorlar..Ekonomiden anlamadıkları ellerinde data seti olmadığından değil haaa...12 tane mi ne fed başkanı var bi tanesi öyle diğeri böyle konuşuyo..
    Koyuladığım kısmı lütfen bir kez daha düşün..mümkünatı yok EM'lerin en son etkilenmesine..el parasıyla yani bol para sayesinde yıllardır yaşayanlar kimler..

BIS açıklamış; şu an yeryüzünde %10 zombi şirket var..bence daha fazla ama faizler yükselirse gelirleri faiz giderlerini ödeyemeyecek şirketler bunlar..zombi ülkeler var mıdır, vardır..şudur budur bilemem..ancak para çekildiğinde sıkıntıya düşecek en az bir kaç EM mutlaka vardır..

ECB son günlerde hisseleri dip yapan bir Alman şirketinin(Steinhoff) tahvillerini almıştı..şimdi şirket batık..nereye gidecek bu işin sonu, düşünmek lazım..

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Walla power..

Şu son 55 kuruşluk ralliyi köprüden önce son çıkış olarak görüyorum..
    Hele dava patlarsa dolar uzun süre çokkkk uzun süre kendine zor gelir..

Bütün indikatörler bas bas bağırıyor sat beni sat beni diye..
    dava bitmeyecek gund sen olayı anlamamışsın her zaman tehdit olarak kullanacaklar.Em lerin en kötüsü TR ilk önce sıkıntıya girecek. 6 ay sonra ben ne yaptım diyeceksin ama geri dönüşü olmayacak bu işin.

3.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    dava bitmeyecek gund sen olayı anlamamışsın her zaman tehdit olarak kullanacaklar.Em lerin en kötüsü TR ilk önce sıkıntıya girecek. 6 ay sonra ben ne yaptım diyeceksin ama geri dönüşü olmayacak bu işin.
    Bu dava patlasın dolar 3.55

6 ay da faiz koy..yüzde 6..
    etti mi sana 4.04

3.55 den 4.04 e gelse sen mi kazanmış olacaksın ben mi..??

Biraz matematik..

Ülkede faizler sıfır olsa anlarım..dolar mantıklı..

ama yüzde 12.3 NET..

ayda 4 kuruş atmalı dolar..

her ay..

Bir yöne inanmak şartlanmak adamı körleştirir..

Bakınız emlak topiğine de yazdım..

2 senede yüzde 20 değer kaybetmiş emlak...
    aaaaaaaaaaaaaaaaaa

şaşırdık mı..???

2015 de hangi emlakçı ile konuşsam imkansız dedikleri şey gerçekleşti..
    2 senede yüzde 20 göçmüş fiyatlar..

Yüzde 25 de mevduat getiri yok üzerine..
    Ev alanın zararı nakitte bekleyene nazaran yüzde 50..

Geçmişş olsunnnn..Uyandınız..

Dolarcılarda uyanacaklar ama bakalım ne zaman..

Bazıları 2005 yılında bile hala abii dolar bi çoşacak göreceksinnnn modunda idi..

8 sene daha beklediler yüzde 20 faiz ortamında..
    Öncelikle ben dolarcı değilim..dolar-altın mesela, biraz da faiz..sadece emeğimi korumaya çalışıyorum..

Bak dünyada tüm yatırımcılar negatif faiz almakta..öyle yada böyle bizim ülkede de gelişmeler bu yönde..

Ben dolardan %4 faiz alınırken yada burada belirttiğimde, sen ABD'de mi yaşıyoruz demiştin..evet ABD'de yaşamıyoruz ama bir dünya vatandaşı olarak en azından global şartlarda paramı eritmediğimi vede oluşabilecek bir şokta tedbirimi aldığımı düşünüyorum..

Buradaki can alıcı soru şu; ne zamana kadar sıfır yada negatif faizler..bence sentral bankerler bu durumun vahametini gördüler..yavaş yavaşta olsa piyasaya yön vermeye çalışıyorlar..

5. enki

paranı dolar ve altın alarak koruyamazsın..

Neyse uzun hikaye..

Bakalım dava sonucu ne olacak..

enki

Neyse uzun hikaye..

Neyle yada nasıl koruyacağız o zaman..alternatifler nelerdir..borsa harici ama..

Bak çok kez söyledim, sen bilirsinde 2000 yıllardaki durumlarla şu anki durumu birbirine benzetme..en basit banka ve şirketler kanalından o kadar dolar akmayacak ülkeye..yavaş yavaş azalacak yani..vatandaşta yeteri kadar borçlandı zaten..

Hatta 2000 öncesi durumlarla karşılaştırmakta hata bence..yani faiz dolardan daha fazla getirir mevzuu açısından....malum büyük bankalar faiz konusunda resmi enflasyonun altındalar..

Bilinmeyen sulardayız..

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    enki

Neyse uzun hikaye..

TL olarak mı koruyacan gund,bu sene dershanelere %20 zam geldi. çocuk okutanlar ayvayı yedi. bu iş ithalata bile bağımlı değil ama %20 zammı dayadılar. bu kadar basit bir iş bile %20 arttıysa gerçek enflasyon %25 demektir. eee bu faizlerle neyi koruyorsun paranın yarısı uçtu gitti bile.

Eski yoğurdun bolluğu olmayacak, demek istediğim bu..Takiii ''deep impact'' gelene kadar..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Yukarıdakileri yazarken aşağıdaki şekili de baz alıyorum..belki bugün, bu ay değil ama bir kaç ay içinde etkilerini hissetmek mümkün olabilir diye düşünüyorum..pik QE geçildi, git gide azalacak..esas kilit Japonların elinde..bakalım..

Ve birde vergi kanunu çıktı..kanunun detayını çok bilmesekte, ne diyorlar doların geri çekilmesine ''repatriation''..

Şimdi sırada altyapı yatırımları var..Trilyon dolarlık, Ocak ayında çıkması beklenen..

Enflasyon-getiri eğrisi ne olacak bakalım..resesyonu fiyatlayacak mı?..10 yıllıklar neredeyse 2.49, yükselişte..

Sakın geç gelme, erken gel..merhum Saadettin Kaynak hüzzam şarkısı..

Yanlışın var Sevgili Gund, dediğim şartlarda bir değişim olmayacaksa yada doğru tahmin edebiliyorsam , önce EM'ler etkilenecek..yani junk olanlar, zurnanın zırt dediği yerde olanlar..söyliyeyim..
    Son düzenleme : enki; 20-12-2017 saat: 22:00.

Sayfa 42/777 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •