Sayfa 425/759 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525 ... SonSon
Arama sonucu : 6068 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by sakin Yazıyı Oku
    İkinci yarısını beklediğimiz nakit temettümüz de var biliyorsunuz.İyi haberler yakındır.
    Hangi tarihte idi temettü?

Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by sakin Yazıyı Oku
    İkinci yarısını beklediğimiz nakit temettümüz de var biliyorsunuz.İyi haberler yakındır.
    "27 Mart 2018 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısında 2017 hesap dönemine ilişkin kar payı dağıtımının 30 Nisan ve 30 Kasım 2018 tarihlerinde 2 eşit taksitte ödenmesine oy çokluğu ile karar verilmiştir."haberi vardı.

Çok bir önemi yok ama,yine de %3 verimliliği var,,,şirkette esas beklenti,organik büyüme,yatırım,ciroda karda artış beklentisi.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3. Olacaklar şudur:
    12/13 milyon civari kar gelse bile,eli mecbur 2 li rakamlara koşacaktır,çünkü son ceyrekte kur böyle kalmasada euro 7,70 olsa bile 8/10 milyon civari kar yapar,buda 20 milyonu gorecegiz diye 2019 subat gibi 3/3,5 lu hakettiği yerlere gelecektir

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by cumba kuka Yazıyı Oku
    Olacaklar şudur:
    12/13 milyon civari kar gelse bile,eli mecbur 2 li rakamlara koşacaktır,çünkü son ceyrekte kur böyle kalmasada euro 7,70 olsa bile 8/10 milyon civari kar yapar,buda 20 milyonu gorecegiz diye 2019 subat gibi 3/3,5 lu hakettiği yerlere gelecektir

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şirketin yatırımcı ilişkileri departmanıyla görüştüm. 3. Çeyrekte kur zararı nedeniyle nette zarar çıkabilir bence dedim, öyle birşey yok kar açıklanacak herkes te görecek diyor. Defalarca sordum çok emin bir şekilde 3. Çeyrekte de kar var dedi. 3.Çeyrekte kar çıkıyorsa ya döviz açık pozisyonu ciddi anlamda değişti demektir ya da satışları katlanmış demektir. Temmuz tamam ama ağustos ve eylülde satışların uçması zor ihtimal. Acaba firma dövizin artışını tahmin ederek pozisyonunu öncesinde azaltmış olabilir mi? Ben hâla kar çıkacağından emin değilim ama cüzi de olsa kar çıkarsa sene son 20 milyon TL üstü kar gelecek demektir. O zaman bu fiyatlar hayal olur uçar gider. Yatırım tavsiyesi değildir.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bende kar çıkacağını düşünüyor. Satışların büyük bir kısmını Döviz üzerinden yapıyor. Grup şirketi üzerinden ihracat yapıyor. Eğer stoklarıyla otel yatırım kredisi tutarı birbirine yakınsa kur artışı nedeniyle stoklarıda ona yakın değerlenmiş olur. Doğru olabilir diye düşünüyorum.

Yav ne zararı,kim söylüyor bunları,,şirketin satışları gittikçe artarken zarar mı olur? Kaldı ki borcu geçen yıldan az.
    Zarar etse geçen yıl ederdi.
    Geçen sene 27 milyon finasm gideri ettiği halde 15 milyon kar yazdı bu şirket.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

7. Borçları euro ile onları ciddi azaltması imkansız.

Alıntı Originally Posted by garan01 Yazıyı Oku
    Şirketin yatırımcı ilişkileri departmanıyla görüştüm. 3. Çeyrekte kur zararı nedeniyle nette zarar çıkabilir bence dedim, öyle birşey yok kar açıklanacak herkes te görecek diyor. Defalarca sordum çok emin bir şekilde 3. Çeyrekte de kar var dedi. 3.Çeyrekte kar çıkıyorsa ya döviz açık pozisyonu ciddi anlamda değişti demektir ya da satışları katlanmış demektir. Temmuz tamam ama ağustos ve eylülde satışların uçması zor ihtimal. Acaba firma dövizin artışını tahmin ederek pozisyonunu öncesinde azaltmış olabilir mi? Ben hâla kar çıkacağından emin değilim ama cüzi de olsa kar çıkarsa sene son 20 milyon TL üstü kar gelecek demektir. O zaman bu fiyatlar hayal olur uçar gider. Yatırım tavsiyesi değildir.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

8.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Borçları euro ile onları ciddi azaltması imkansız.
    Euro dözviz kredisini işletme sermayesinde yani ihracayın finansmanı için kullanıyordur. Orada zaten sorun olacağını düşünmüyorum. Usd bazlı otel kredisinde sıkıntı olabilir onuda stok değer artışı ve kurun yükselmesiyle artan ciro ve karlıklıkla karşılayabilir.

Sayfa 425/759 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •