Sayfa 43/681 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 337 - 344 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1.  Alıntı Originally Posted by yakamozz Yazıyı Oku
    143 eşleşen 120 sırada
    yani 143 kişi talimatı doğrultusunda alıyr. 120 kişi ise satış yapan olursa almak için bekliyor. Doğrumu anladım.

2.  Alıntı Originally Posted by istat Yazıyı Oku
    piyasadaki lot sayılaraına bak geçen sene verdiği toplam temettüyü verilen temettüye böl hisse sayısı bulursun 29 kat fazla isbtr hissesi var
    Sayın istat, iyi niyetli olduğunu biliyorum. Önerin için teşekkür ederim.

Benim için borsa = İŞ B dir.

Ben 1996 senesinden beri bu hissedeyim. Senet sayım hiç sıfır olmadı.

3. alım talebi hala devam ediyor.imtiyazlı hisseler olduğu için çok cazip geliyor.devir olursa nasıl bir değer biçilir doğrusu bunu analiz etmek lazım.

4. Mar baş, alnus, ahlatcı, piramit geçen aldıklarını satmışlar.
    Global 88 adet yeni satmış onuda 54 işyat ve 40 yatırım finans karşılamış
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by ahmetkemal Yazıyı Oku
    bu temettu hesabına göre 70.000 tl' ye bir tane iskur alan 125.000 tl temettu alacak.

70.000 tl 'ye yaklaşık 25 tane isbtr alan 25×4.5 = 112.5 tl temettu alacak. bu temettu hesabı pek mantıklı gelmedi..
    Fiyatlar gramı gramına oturmadı . Bu hesaba göre 70.000 TL yatıran 100.000 TL üzerinde temettü alacak. Bu mantıklımı?

6. Evet doğru

7. Hala neden mantık aranıyor anlamıyorum. Bu hissenin bu fiyatlarda olması mantıksız zaten, haksız kısıtlamalardan dolayı yıllarca sürünmüş hisse tavandaki %50 sınırdan dolayı ancak bu kadar artabildi.

8.  Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Fiyatlar gramı gramına oturmadı . Bu hesaba göre 70.000 TL yatıran 100.000 TL üzerinde temettü alacak. Bu mantıklımı?
    bunun için garanti ve akbankın kurucu hisselerinin kaldırılmasına bakın işbankın iştiraklerinin çok olması sebebiyle değeri onlardan da fazla onun için bulabilen parası çok olan alıyor zaten ben almak isterim kurucu yu ama para yok : ( olmayınca sadece seyrediyorum.

Sayfa 43/681 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •